Споделена история от Здраве

Нервно състояние.Паника.Страх.
Здравейте,
Реших да напиша нещо,което едва ли не да подейства положително на моята нервна система и да благоприятства за моето спокойствие и уравновесеност.
Имам проблем с нервите,а съм твърде млада за това.Едва на 19 съм. Моите проблеми са следните: изпитвам паника от това.. всъщност като се замисля от нищо,просто така се чувствам подтисната,започвам да имам някакви признаци на невроза,някакво психическо разстройство. Започват да ми тръпнат ръцете,да ми се подува езика,да ме обливат горещи вълни,желание да стана от мястото на което съм в момента,просто имам чувството,че ще изпадна в нервна криза,ако не стана от там.. започвам да се потя,да се мърдам постояно,едно безпочвено безпокойство. Преди можех да контролирам всичко това,в момента - не мога. Започвам да имам сърцебиене,тежко дишане и пр. Реална причина за всичко това - нямам. Всичко ми е наред,имам хубаво семейство,всички ме обичаат,имам прекрасни приятели,уча това,което искам.. излизам постоянно навън,излизам вечер,адски усмихнат и положителен човек съм. Всички хора,които не ме познават толкова добре,си мислят,че съм един ужасно спокоен и весел човек,човек без проблеми,а всъщност... нещата ИЗОБЩО не седят така. Имам предположение от къде се е зародило всичко това,кое го е отключило,но не мисля,че след толкова време трябва да продължавам да позволявам някакъв минал период в живота ми да продължава да действа отрицателно върху мен.Всичко това го знам,но някак си не мога да осмисля,да повярвам,да ми подейства... Аз продължавам да се чувствам зле и от ден на ден ставам по-зле. Ходила съм на психотерапевт и общо взето нищо не ми каза,не ми помогна значително.. Искам да мога да се контролирам,да си контролирам нервите,моментното състояние.Пия някакви леки успокоителни,билкови от рода на мента,валериан и глог илии нещо подобно,но не ми помагат,дори мога да кажа изобщо. Постоянно ме е страх да не изпадна в нервна криза,да не припадна или нещо такова. Когато ще пътувам,което е най-често с влак,започвам да изпитвам панически страх,започва адското безпокойство и така няколко часа от пътуването,после се успокоявам малко,но докато тръгнем аз имам чувството,че губя самообладание,без никакво преувеличение. Сега наскоро ми откриха някаква болест,ако мога така да го нарека (Хашимото),ноо... в някаква мноооооооооооого ранна фаза,почти незначителна и знам,че с постоянство мога да предотвратя всичко лошо и с положителна мисъл иии вземане в ръце навреме,ноооо...... безпокойството ми вече става адско.. Започва да ми се вие свят постоянно,да ми се потят ръцете,изпитвам паника от хората,примерно,когато се разхождам или съм в дискотека,започва да ми пресъхва устата и да ми се потят ръцете,изпадам в много кофти състояние.. НЕ ЗНАМ КАКВО ДА НАПРАВЯ!! МОЛЯ,АКО НЯКОЙ ИМА ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ,ДА СПОДЕЛИ КАК СЕ СПРАВЯ.МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Коментари

1.   Нямаш нужда от психотерапевт. Имаш нужда от консултация първо с ендокринолог, и ако той прецени и с психиатър.

2.   От авторката: Диспансилизирана съм към ендрокринолог. Все пак той ми откри Хашимото, а съм написала, че на психиатър съм ходила.. ии полза - никаква.

3.   Номер 1 ти пише отново. Ако си ходила на психиатър трябва да ти назначи лекарства, с които ще се оправиш. Не мисля, че мента и др. ще ти помогнат.

4.   Здравей. Аз имам същите проблеми като твоите. Същите нервни пристъпи и състояния. Ходил съм по лекари, но файда никаква.. Разбирам те напълно. Ако искаш мога да ти оставя емейл за да ти обесня по подробно. Поздрави и успех.

5.   Започни да се занимаваш със спорт, а когато се почувстваш така, както го описваш решавай кръстословици, защото щом пренасочиш мислите си към нешо друго тези неща ще изчезнат. Ако ти не си помогнеш сама, няма кой друг да го направи. Много хора има в твоето състояние, това поне може да те успокои, че не си сама

6.   Мила, не ходи на психиатър! Психиатърът дава лекарства само. По-добре посети човек, с когото можеш да разговаряш открито, може би психолог. Започни да правиш нещо, което ще ти хареса. Някакъв спорт. Казваш, че преди пътуването ти се случва (с влак). Аз съм така, само че преди пътуване с кола, автобус и т. н. Общо взето всичко, което е по земя. :D Иска ми се със самолети, ама няма... та... Това е някакъв страх, някъде в теб на дълбоко заровен. Аз не съм преживявала катастрофи, но от новините се наплаших много преди години. Мисълта ми е, порови си из спомените. Виж какво те мъчи и изкорени това. И прочети Луиз Хей 101 положителни мисли. Успех!

7.   Здравей, аз съм на 24 гд и от 4гд се чуствам отпаднала нямам сили за нищо всеки ден ми е лошо но това се е получило от страх всичко и то сее одразило на нас и до днесх днещен съм си така и спрях да хода а доктори