Споделена история от Здраве

Вулводиния
Здравейте! Диагностицирана съм с това заболяване.
Трудно е за доказване това заболяване, но набързо ме диагностицираха с вулводиния.
Това са адски парещи болки в деликатната област. Понякога е толкова силно това усещане, че трудно дори се мисли, да не говорим за вършене на някаква работа. Обезболяващите като аналгин, аулин, дори Трамал не са ми помагали. Донякъде помага Габапентин, но до известно време и парещите болки пак се завръщат със същата сила.
Всъщност това са увредени нервни окончания и това не винаги се лекува, често не се открива и причината.
Има ли жени с това толкова рядко срещано заболяване ?
Как се справяте?

Коментари

51-53 от 53

67.   Момичета, аз също ще се присъединя към Вашите проблеми. При мен обаче има зачервяване във влагалището и се надявам, че не е вулводения, а нещо, което просто трябва да се излекува. За съжаление, до сега не са успели да ми помогнат. А резултатите от изследванията ми са отрицателни. Кажете ми, някоя от Вас има ли възпалена лигавица, зачервяване във влагалището или като Ви погледнат Ви казват, че всичко и отвън и отвътре изглежда наред?

68.   Страдам от интерстициален цистит от 1 година. Унищожително заболяване. В България нищо не се прави, за това заболяване. Аз искам да пиша с жени, които страдат като мен и да се опитаме заедно да го признаят и да намерим облекчение.

69.   Здравейте следя темата и аз съм със същия проблем от шес месеца парене болка дискомфорт а също и болка ниско долу. Следя.

51-53 от 53