Споделена история от Здраве

Вулводиния
Здравейте! Диагностицирана съм с това заболяване.
Трудно е за доказване това заболяване, но набързо ме диагностицираха с вулводиния.
Това са адски парещи болки в деликатната област. Понякога е толкова силно това усещане, че трудно дори се мисли, да не говорим за вършене на някаква работа. Обезболяващите като аналгин, аулин, дори Трамал не са ми помагали. Донякъде помага Габапентин, но до известно време и парещите болки пак се завръщат със същата сила.
Всъщност това са увредени нервни окончания и това не винаги се лекува, често не се открива и причината.
Има ли жени с това толкова рядко срещано заболяване ?
Как се справяте?

Коментари

1-50 от 53

1.   не знаех за това заболяване, много неприятно, дано оздравееш бързо

2.   От авторката: Да не само неприятно, но едва се издържа на това страдание. Освен за вулводиния вече се съмняват, че имам и интерстициален цистит - за него пак няма лечение, а болките и там (в пикочния мехур са ужасни).
Изобщо най-отвратителната комбинация, а никой доктор не може да ми помогне за избавяне от този ад. Стигнах до отчаяние и нямам вече физически сили...

3.   Авторке, консултирала ли си се с лекар-хомеопат?

4.   Да, консултирах се с хомеопат. Разочарована бях. Парите, които ми взе тази жена и си пробута дистрибуторските стоки на хр. добавки на аквасорс за млечнокисели бактерии не ми помогнаха. Единственото хомеопатично беше лайка на Боарон. Толкова дълго го вземах, докато разбрах, че това няма нищо общо с моя проблем. Плацебо ефекта тук не помага.

5.   Авторке, виж какво намерих в нета
„Където е възможно се прилага етиологично лечение - антимикотични средства, антибиотици, стероидни кремове, хормонзаместваща терапия. Приемат се бензодиазепини и антихистамини за осигуряване на спокоен сън. Бельото трябва да е широко и изработено от памук. Трябва да се избягва носенето на тесни дрехи. Полите и роклите се предпочитат пред панталоните. Измиването на гениталната област става с вода и неароматизиран сапун веднъж дневно. Миенето повече от един път трябва да става с вода, но без сапун. Бельото се облича след подсушаване на вулвата. След уриниране и дефекация вулвата се почиства с антисептични кърпички в посока отпред - назад. Препоръчва се отлагане на сексуалната активност до отзвучаване на симптомите. След полов акт вулвата се измива и подсушава. Препоръчително е по време на менструация да се използват тампони вместо превръзки.

НА КОЛКО ГОДИНИ СИ? Ако си в менопауза, защо не пробваш с хормони?

На латиница заболяването ти се нарича “Pruritus vulve“ търсих и в западната литереатура - не се споменава конкретна причина и лечение.
Мислила ли си за причини на нервна почва и консултация с психолог?

Питай лекари - в чуждата литература намерих имената на следните медикаменти
-Fluorouracil (крем за външна употреба, НЕ ВЪВ ВУЛВАТА)
-Aldara 5% cream

Не искам да те плаша, но ходи ли на лекар, изледва ли се за рак на вулвата?

Тук малко радикално лечение с ботокс
http://www.cosmopolitan.bg/seksualno-zdrave/nova-botoks-maniya.html

Статията е „нова ботокс мания“ на Космополитън, ако не се отваря линка

6.   Благодаря №5. Проблемът ми е от 2 години. За съжаление всичко съм изчела в нета. Изследвания всякакви - при това страдание нищо не ме плаши вече. Минах през много гинеколози, дерматолози, невролози, психиатри. Иглотерапия 2 пъти вече и какви ли не обезболяващи.
Действието на Габапентина вече се изчерпа, а друго с по-силно действие не са ми препоръчвали. Е, наркотици не съм използвала и не бих, но знае ли човек до къде ще го докара една адска болка.

Не вярвам да съм само аз с тази болка и бих искала да знам, когато Габапентина вече не действа какво правят жените с това заболяване.
Тази болка в буквалния смисъл изчерпва енергията.

7.   Авторке, номер 3 ти пише. Много съжалявам, че си попаднала на недобросъвестен човек. Пробутали са ти неща, които нямат нищо общо с твоето състояние и нищо общо с хомеопатия. Все пак в стремежа си да ти помогна искам да ти дам следния съвет. Може би е добре да се свържеш с Центъра за Обучение и Практикуване на Хомеопатията. Питай ги по телефона дали лекуват твоето състояние. Ето го и линкът за Запитване за преглед http://homeopath.bg/запитване-за-преглед/

Или се свържи с Българска Медицинска Хомеопатична Организация http://www.homeopathybg.org/contacts.html

Желая ти успех.

8.   ето прочети тук има някакви лекарства за това
http://www.drugs.com/condition/vulvodynia.html

9.   Благодаря на всички, които са съпричастни с моето страдание!
Изчетох и това, което сте ми изпратили. Почти всички неща са ми познати като лечение. Влизах в доста американски и английски сайтове.
№7 и 3, разгледах и писах на имейла на хомеопатите в Бг.
Може би отново ще се обърна за помощ към тях, но тук в моя град, както вече писах, бях силно разочарована. Още повече, че на тази докторка при която ходих, видях в нета и нейни статии за лечение с хомеопатия - жалко, нали....
Надявам се да има и коректни и уважаващи професията си в тази област доктори.

10.   Ако искаш да намалиш болките - приемай големи количества лецитин и омега-3. Тези два вида мазнини потушават болките и възпаленията от ВСЯКАКВО естество, имат функцията да "ремонтират" нервните връзки, затова са истинско чудо.
Търси и чети всичко за тях в интернет, ще ти помогнат, ще видиш!

12.   Доста е гадно, разбирам те, защото и при мен е нещо подобно. Ако все още посещаваш темата, пиши, защото аз намерих нещо, което може и да помогне, въпреки че аз самата не съм пробвала все още:)

13.   №12, авторката съм и чета всичко свързано с тази диагноза. Уморих се от това женско страдание. Вярвам, че ме разбираш и знаеш за какво става въпрос.
Пиши какво си намерила. Може и да съм го пробвала, но все пак пиши.
Не смятам за излишен какъвто и да е съвет.
Поздрав!

14.   Да, влизам в темата и търся решение на проблема си

17.   Здравейте, на 20 години съм страдам от тази мъка вече 10 месеца, а чак преди 1 ми лепнаха диагнозата. Жените с вулводиния разбират болките през които се изправям всеки ден, отказах се от лекарства тип болкоуспокояващи, пия само такива за засилване на имунната система и си правя тоален с чай от лайка. Въпроса ми е някой знае ли колко време продължават болките и дали някога ще спрат, изчетох доста по темата, но не намерих отговор на въпроса си. Стискайте зъби момичета, ще се справим. Поздрави :)

18.   №17, какъв специалист ви определи тази диагноза и какво общо има тя с имунната система?
Тук вече се обърках....
Извинявай, запозната съм до болка с тази диагноза и без обезболяващи е невъзможно да се живее нормален живот.

Вероятно си чела, че това не се лекува. А може би при теб не е вулводиния и ще отмине с терапията, която прилагаш.

19.   №18 след солидно количество изследвания, които не показаха нищо и АГ-тата твърдяха че всичко е наред, ми казаха че е вулводиния, кажете ми вие какви обезболяващи прилагате защото на мен нищо не ми помага, лекарите вдигнаха ръце от мен и не са ми предложили никакво лечение.

20.   Дали сте опитвали с гладолечение?

21.   №19, на мен единствено ми помага Габапентин и то донякъде.
В началото парещите болки бяха толкова силни, че не бях способна да мисля дори. Минах през много други обезболяващи. Лутах се по много доктори като Вас, докато не ми изписаха Прегабалин (Лирика) и тогава малко ми просветна. За съжаление за това заболяване Здр. каса не поема нищо, а е много скъп. Изписва се за невропатии. После преминах на Габапентин.
До болка ми е позната тази картина и прекрасно разбирам през какъв ад минавате. Дано от само себе си отшуми. Понякога има и такива случаи.
Времето ще покаже.... аз все още не съм от тези късметлийки.
Търсете невролог или добър дерматолог.
Успех!

22.   Много Ви благодаря №21, надявам се и на Вас да Ви мине, защото така просто не се живее :(

23.   пръскайте се с вода авене или ходете в болница ТОКУДА при проф. Цанков - кожен

24.   № 23, май сме ходили на едно и също място.
Нито авене-то, нито проф. Цанков е в състояние да помогне.
Просто това е неврологично заболяване - грешно събудили се нерви.
Успех и споделяйте нови неща.

25.   Здравейте и от мен аз съм в това състояние от 7 години и половина и направо вече съм се изчерпала откъм идеи какво да правя и къде да отида. Поставяли са ми всякакви диагнози, както и вулводиния, а и вагинален вестибулит и интерстициален цистит (всичките с неясна етиология и без конкретно лечение). Ходила съм при киакви ли не специалисти, какви ли не терапии (традиционни, нетрадиционни), хомеопатии, билки, физиотерапии... пила съм какво ли не, мазала съм се и съм слагала сигурно с почти всичко в аптеката, както и бабини рецепти.
Та дори и по гледачки и баячки съм ходила. Имам направени 3 операции (една на пикочен мехур за склероза на шийката и 2 на гръбначния стълб - отрязаха ми опашката и за стеноза на Л5–С1). Никакви болкоуспокояващи не ми помагат, а ме боли абсолютно постоянно. Пила съм Лирика, Габапентин, амитриптилин, Тегретол (за епилепсия) и много други подобни, но без никакакъв резултат.
Не знам вече какво да правя, това наистина не се издържа! Нямам полов живот, защото болката го прави невъзможно, не знам какво е да уринираш без парене и болка, постоянно ме боли и под срамната кост (сякаш имам огненан топка, която иска да излезе).
Извинявам се за дългите ми писания, но си мислех, че съм единствената едва ли не в България с такъв проблем, защото при какъвто и доктора да отида все ме гледат като някай нечуван и невиждан екземпляр.
Ако някой е намерил спасение от това ужасно нещо, моля нека да сподели.

27.   №27, искрено ви съчувствам за това ваше страдание.
При мен е от 3 години и същите диагнози са ми поставяни. Проблемът започна от цистоскопия, която не била наложителна и ми инфектираха мехура. Получих силни болки над срамната кост. Лекуваха ме с много силни антибиотици и се сдобих с ваг. гъбички. И тук дойде и другият проблем - изписаха ми вагинален крем, несъобразен с възрастта ми и започна непоносимо вулварно парене, което от нищо не се повлиява.
И мен докторите ме гледат като извънземно. Сигурна съм, че не светват за каква неописуема болка става въпрос.
Един уролог спомена за интерстициален цистит и ме посъветва да спазвам диета без кисело, горчиво и дразнещи храни. Донякъде парещата болка над срамната кост вече е поносима, но вулварното парене си остана и е постоянно.
Между другото тази диета е много жестока - без цитруси, без домати, шоколад и още и още... Предполагам сте чели за тази диета.
И аз съм минала през Лирика, Габапентин и много други болкоуспокояващи.
Разбирам ви до болка. Аз също нямам сексуален живот.
Ако не ви притеснявам, на каква възраст сте?
Аз съм над 50.

28.   27 - Аз съм на 26 години и всичко това започна, когато бях на 19 - истински ад под небето! Сега четох за нова диагноза, която пак отговаря на нашоте симптоми - невралгия на нервус пудендус - и разбира се пак не се знае точно как да се лекува. Диетата съм я спазвала - без резултат. Правя и детоксикации - засега няма резултат. Каквото съм чула всичко съм изпробвала - и отново без резултат. Дълго време търсих и диагнозата - кисти на Тарлов в сакралната част на гръбнака (също отговаря на симптоматиката). Свързах се и с американска фондация и им изпратих ЯМР, но още нямам резултат. Другото, което се свързах с лекар в Индия - пластичен хирург, който прави рекунстроктивни операции на жени с нашите проблеми - уж със 100 % успеваемост. Не знам наистина вече какво да правя. Мислила съм и за деактивиране на нервите, отговарящи за тези органи. Но истината е, че не знам към кой точно неврохирург да се обърна, че да ме разбере и да се съгласи. Това е от мен, надявам се скоро да стане чудо и да открия начин да спра този ужасен порочен кръг от болка!

29.   28 и аз много се рових и четох за тези наши странни и непознати болки. Жалко, че не ползвам английски, а чета превод, който не винаги е добър.
В крайна сметка, убедена съм, че това са засегнати нерви и причината предполагам е комплексна, особено във вашия случай.
Опитайте всичко, което е във възможностите ви. Толкова сте млада, а това страдание е убийствено.
Знам какъв ад съм преживяла в самото начало. Жалкото е, че този ад продължава.

Аз успях да се консултирам с едно момиче(българка), която живее в Лондон и там се лекува при специалистка по вулводиния. Ами, хората предлагат Амитриптилин и Лирика.
Нищо ново под слънцето. Парещите болки леко се притъпяват в началото, като след време и това вече не помага.

До този лекар в Индия не съм стигнала, може би защото не ползвам английски и много неща ми убягват. Чета от форума писмата на момичетата от английската асоциация за взаимопомощ по този въпрос и там виждам къде са ходили и лекували.
Има една млада дама, която е оперирана успешно от вестибулодиния. Тя е доста активна.

Пишете, ако ви е удобно, къде се консултирате и какви неща предприемате. За мен всичко е от полза.

Желая ви успех и дано се намери верния път към лечението.

30.   Здравейте! Аз имам същия проблем от юли миналата година. Всичко започна с парене във вулвата, после парене в уретрата при уриниране и накрая с пареща болка в пикочния мехур. Аз живея в САЩ и започнах да ходя при различни доктори - първо при гинеколког( евентуално за гъбички), после при уролог ( освен изследване на урината, кръвта имах и уродинамичен тест и цистоскопия), после при гастроентеролог защото имах болка дясно долу в корема и нещо като бучка. Минах и през CT scan със съмнение за камъни в бъбреците. И познайте... никъде нищо нередно не ми намериха.... освен едно - скенерът показа, че имам разширени вени в малкия таз, т. е. около яйчниците, матката и мехура. В България тази диагноза я пишат като " венозен застой в малкия таз". Ако прочетете симптомите на това заболяване( pelvic congestion syndrome)ще видите, че много от симптомите съвпадат точно с тези, които имате като при интерстициален цистит или вулводиния. Не казвам, че непременно и вие имате този проблем, но все пак е някаква информация, която може да послужи на някого с подобен проблем и да погледне на нещата от съвсем друг ъгъл. Тук също изписват лекарствата изброени по- горе, но аз до сега не съм използвала никое от тях, защото ми помогна това, което ми изписа моят уролог. Казва се Hyophen, но го има и под други имена- Urelle, Uribel, Prosed DS. За съжалениe лекарството не лекува, а само успокоява болката и то доста успешно. Може да се взимат по 4 таблетки на ден, но аз вземам по 1 на ден, а понякога и 1 на 3-4 дни. Аз чета из тукашните форуми, че доста жени с ИЦ намират единствено решение на болките си само с това лекарство. При мен нещата с вените се усложниха, защото се подложих на манипулация наречена vein embolization, която не е операция, но се прави под пълна упойка. Процедурата мина успешно, нямах болки, но явно анестезията ми предизвика паник атаки два дни след това. Изписаха ми транквилант, който пих два месеца, после започнах процес на отказването му. Нямах болки в мехура през това време. Сега напоследък мехурът ми пак се раздразни, но вземам hyophen и това ме спасява за сега, поне докато свърша отказването на диазепама. После смятам да се заема с вените на тазовото дъно, защото ги усещам когато са надути и болезнени( също като хемероидите). Емболизация ми бе направена само на главната вена, която идва към левия яйчник и която беше най- проблемна. Ще опитам с лекарства, Daflon например, за тонизиране на вените, за да видя дали няма да се подобри и състоянието на мехура. Има доста информация по този проблем на Интернет, особено на английски. На Гугъл може да напишете pelvic congestion syndrome symptoms и ще ви се покажат много сайтове по тази тема. Желая ви успех!

34.   Благодаря №30 за информацията и искрено съжалявам за това, което ви е сполетяло.
Дано си разрешите проблема си без анестезия.
Била съм 4 пъти под анестезия и знам какво е, но не съм получавала такива атаки.

Само, не разбрах в крайна сметка коя от болките остана доминираща - във вулвата и уретрата, в пикочния мехур или всички болки са налице в момента и тях облекчавате със споменатото от Вас лекарство.

35.   Чувствам болката повече в уретрата, но понякога, макар и по-рядко и в мехура. Мога да кажа, че доминираща е във вулвата( не вагината) и уретрата и това лекарство успокоява болката. Аз в момента пия Hyophen, но Uribel е по- силно и повече като че ли помага за болката. За съжаление аз не мога да пия в момента второто, защото ми действа негативно при отмяната на диазепама, имам странични ефекти. Накратко казано, имам от всички болки в едно или друго време или всички наведнъж.

36.   30 - Аз четпх доста за този синдром - венозен застой на малък таз и направо още повече се изплаших, защото най-вероятно в България изобщо няма да има съдови хирурзи, които да го диагностицират, камо ли да го лекуват. Аз съм си правила ЯМР на малък таз (доколкото рабрах това е едно от изследванията, на които може да се види това заболяване), но или не са го видели, или го нямам - не знам. И честно казано не знам към кой лекар да се обърна, че да не ме помисли за луда, защото нашите лекари не мислят много извън кутията, както се казва. Ще си оставя e-mail-a, ако имаш желание и нямаш против да споделим повече информация, а и някой друг, ако иска : ********@abv. bg

/Модератор7 - Не публикуваме контактна информация.

37.   Авторката на темата съм и благодаря на всички за споделеното.
Все още не съм си решила проблема и продължавам да се залъгвам с този Габапентин. Малко има облекчение, но колкото, толкова.
То къде ли не обиколих, кого ли не съм питала, но спасение няма. Дори и в чужбина ходих на специалист, който реши, че е липса на достатъчно хормони и изтъняла лигавица. Изписа ми хормонални свещички, но в тях има разни консерванти т. е. помощни вещества, които усилват паренето до нетърпимост и така и не успях да завърша курса. Просто беше ужас в целия си блясък. И аз съм убедена, че проблемът ми е хормонален, но това парене не ми позволява
да прилагам вагинално каквото и да е. Всичко дразни вулвата, а тя видимо е спокойна.
При мен най-силно парещо усещане има във вулвата и върху част на уретрата (не в нея).

38.   До авторката - здравей, съжалявам, че все още не си си решила проблема, както се оказва и с всички нас. Но аз лично не смятам, че проблемът ми е хормонален, тъй като съм си изследвала хормоните не веднъж, а и съм пила хормонални хапчета, както съм и мазала с различни хормонални кремове дори още от началото на проблема - е никое не даде резултат. След това се влоших съвсем и си останах така до ден днешен. А и при мен и уродинамиката е нарушена, което говори за нарушена инервация по някаква причина, която за съжаление все още не е уточнена, но не съм се отказала, макар че минаха вече 7 години и половина, не мога да си представя остатъка от живота си в това състояние и с тази постоянна болка. В краен случай съм решила да търся някой неврохирург, който да се съгласи да ми деактивира нервите, като се надявам с това да се свърши, но знае ли се след толкова време така, може и това да не помогне.

39.   № 30 и 36 може би е добре да си зададете въпросите в
Puls bg. Това е здравен форум, понякога се включват и доктори и насочват потребителите към определени специалисти и клиники.
Тук, както знаете лични данни не се публикуват. Просто такива са правилата.
В "Интимни проблеми" има подобна тема.
Би било добре да привлечем внимание към този женски проблем, защото в един момент и мен ме помислиха за изтрещяла (с извинение).
Усещам, че с моя проблем станах досадна и едва ли не ме мислят за хипохондричка, която си измисля болки.
А в действителност не е така, вече тихичко си страдам и денонощно съм в борба с тези неверни болки.

Сега се сетих, че в София има голяма и модерна клиника за съдова хирургия. Мой близък си прави там операция.
В момента не се сещам как се казва клиниката, но си спомням, като споделиха, че била по-добре оборудвана и от Токуда.

40.   Интересното при мен е, че болката определено се усеща в следобедните часове и вечер. Сутрин като стана, т. е. като съм била в хоризонтално положение цяла нощ, болка няма. Сега в състоянието на отмяна на транквиланта, в което съм, се оказва, че съм чувствителна към всичко и всяка травма или здравословен проблем, който съм имала се усилва на тези места. Не смея да пробвам никакви други лекарства и дори витамини или хранителни добавки, защото оказват някакво влияние на процеса. Трябва да изчакам и да търпя докато това свърши и тогава да се заема с вените.
Моите симптоми са точно същите- пареща болка във и около вулвата и уретрата. Шест месеца ходих по доктори и изследвания, за което писах вече и ако не беше скенера едва ли щяха да разберат за този проблем с вените. Между другото, преди четири години, през лятото пак, се получи същото раздразнение и урологът ми пак ми прави същите изследвания без да намери нещо нередно. Тогава пак ми правиха същия CT scan, при същата радиоложка и тя е била написала това в края на анализа си, но на мен не ми беше казано нищо, а и не ми беше даден в писмен вид. Докторът не го счел за негов проблем и не каза нищо, както и сега, но гастроентерологът и гинеколгът след като видяха анализа, ми казаха, че имам този проблем. Тогава болките отшумяха от самосебе си, но сега вече е перманентно. Майка ми почина на 52 години и явно е имала същия проблем, защото почина внезапно. При аутопсията се оказа, че имала разширени вени в малкия таз, започнала е да прави тромби, които са се предвижили до белите дробове и са предизвикали белодробна емболия. Брат ми, който е на 44 години сега, но преди три години също започна да има проблеми с вените и да прави тромби. Явно генетично сме предразположени към това заболяване. За съжаление тази диагноза трудно се поставя, много често случайно, когато те преглеждат на CT scan или IMR за други неща обикновено.
Мога да добавя и какви други симптоми имах и някои все още имам. Освен парещата болка във и около вулвата и уретрата, също болка в мехура, долу ниско в корема вдясно, малко над яйчника, болки в кръста, болка може да има и от лявата страна около яйчника, която отива нагоре към кръста, нещо като спазмични болки във вътрешната част на бедрата около вулвата( или лявото бедро само), но това последното не е постоянно и не толкова болезнено. Има и още други симптоми при това заболяване, но аз ги нямам всичките и за това не ги пиша.
Това мога да кажа за сега, но ако имате определени въпроси, питайте тук, защото явно не е разрешено да имаме лични контакти.

41.   Вижте тази тема, може да е от полза за потърпевшите от тази напаст:intimniproblemi.com/index.php/2009/11/24/болки-във-вулвата/

44.   Аз бях със същия проблем, обикалях по какви лине доктори и нищо. Накрая отидох в ТОКУДА при проф. Цанков, той ми изписа вода авене, пръсках се по 5-6 пъти на ден и... всичко беше до там

45.   Хора добре че ви намерих, побърква ме болка и парене ниско долу в корема вече 3 месеца, ОТКАЧИХ генеколога казва няма нищо уролога също сигурна си мислят че не съм добре!!! От нищо не минава боли смъди, гори нямам думи!!! ако някой открие нещо ефикасно да пише

46.   Хм... Здравейте и от мен. Добре е да видиш, че не си сам в проблемите, но искрено съжалявам за всички вас, които имат сходни проблеми. Ще споделя каквото при мен се случи, надявам се да успее да помогне поне на някои от вас.
И аз съм в детеродна възраст, страдам от тъй наречен цистит, пиелонефрит и пр. каквото се сетите, от 19-годишна. Преди това изобщо не знаех какво е. Оттогава насам само слабея и пия антибиотици през 5 месеца. Водиха ме по какви ли не уролози и светила, по психиатри за вагинит, по изследвания и никъде все нямаше нищо. След последната криза, с която и си мислех, че ще умра, чух за д-р Андреев от 15 поликлиника в София. Ходих... стигнах до 1-ва градска болница, където единствено правят адекватно изследване за урина (около 50 лв). Получих резултата - уреаплазма с микоплазма. Пред кабинета чакахме поне шест млади с такива симптоми. Никъде, никога преди, в никоя лаборатория, не са ми хващали тези две бактерии. А това са опасни бактерии. Не бяха проблеми с бъбреци, стеснения, матки и пр. От година се лекувам с един антибиотик. Много е трудно и все си мисля, че няма да се справя. От всички кремове и лекарства, страдам от сухота и на моменти си мисля, че вече имам нервна увреда някъде по пикочните пътища. На моменти съм като "схваната" на входа на вагината и имам чувството, че оттам нито може да влезе нито да излезе нещо. И все след секс или стискане. Съветвам ви, ако се притеснявате за възможни бактерии, отидете в първа градска. Едва след това търсете варианти да се лекувате. Възможно е просто пикочният ви мехур да е "нервен" (което е сериозно) или да преминава инфекция от едното в другото. Успех на всички!

49.   23 как точно използва водата

50.   Не съм №23, но ходих при проф.Цанков и той ми даде спрей с тази вода Авене.
Просто спрей и нищо повече. Препоръча ми от време на време да се пръскам с този спрей. Адски скъпо нещо и безполезно.
Има го в аптеките или може да си го поръчаш при тях.

авторката съм

51.   Здравейте, дали има някакво развитие при вас с въпроса? Защото аз също преминавам през нещо подобно от доста време вече.. Пробвала съм с диета и наистина като че ли имаше ефект, но беше доста радикална и трудно се постига.. не съм пробвала с Габапентина, но явно ще го направя..

52.   Здравейте, авторката съм.
Моят проблем се оказа на хормонална основа. Твърде рисковано е лечението, но се наложи да го прилагам. Изписаха ми глобули с хормони. Има лека промяна, но до пълно излекуване едва ли ще доживея.
За диетите не знам дали си струва. Просто е нужно здравословно хранене без много кисело и лютиво.

54.   Много хора се питат и чудят от това което искат да споделят. Дали ще са от тяхана или нечия гледна точка.
Ще ви дам пример...
Авторке и коментатори, вземете спрете кафетата и интригите. И ето ви въпросната вулводиния как ще изчезне. Кафето води до нервна, интригата(самодоволството) до срив. УСПЕХ....

57.   Авторке, здравей! Излекували се? Какво излезе накрая? Моля те сподели...

58.   № 57, авторката съм.
Не мога да кажа, че има съществена промяна.
Наложи се да спра габапентина. Започнах да залитам и страшно много да слабея. Най-често от него се пълнее, но при мен беше обратното. В един момент усетих, че ефектът се е изчерпал.
Трудно ми е да говоря по този въпрос. Толкова много доктори обиколих, толкова терапии и промяна няма.
Животът ми изцяло се промени - не мога да пътувам, както преди. Навсякъде ходя с малко шише дестилирана вода в чантата, с изгладени малки кърпички, които ползвам след естествена нужда.
Кошмарът ми продължава и изгубих надежда за спасение от този женски проблем.

До № 54: Не знам колко сте били в ред, като сте писали назидателния си пост, но нито съм кафеджийка, абсолютен трезвеник съм, а интригите са най-малкото, което може да ми бъде цел в живота. Желая ви спокойствие и здраве!

59.   От 57.
Съжалявам да го чуя, авторке. Аз съм с такива мъки вече 4 години и също като теб съм на ръба на силите си. Изгубих приятели и близки, докато се боря с тази проклета болест. Животът ми е приключил. Вече нямам желание за нищо, а съм младо момиче. Вече обмислям края... Който не го е преживял не може да разбере какъв кошмар е това!

62.   Здравейте сз също имам вулводения, , пиелонефтит и цистит. Обиколила съм всички гинеколози и уролози в Русе. Пила съм какво ли не, мазила също. Ако някой може да ми каже къде в България има добър ЯМР, и евентуално в коя болница или адрес. В Русе по - добре е да се лекуваш при ветеринар.. Болките и паренето са нетърпими. Интересувам се защото никой не ми е правил скенер на малкия таз... Къде самия доктор е добър в разчета на ЯМР.

63.   Здравейте!
Аз едва вчера попаднах на въпросната диагноза - Вулводения и направо ми се доплака!
Аз съм на 41, но от над 20 години съм със зверско парене след секс. Само тогава, но понякога продължава със седмици и месеци! Ходила съм при над 20 доктора (предимно гинеколози). Гледат ме с пренебрежение, защото нито имам течение, нито някакви видими белези за възпаление. Понякога съм имала ешерихия коли, друг път -не, но винаги ми го превеждат като "Цистит на медения месец".
Съвсем скоро научих и за уреплазма и микоплазма.
Отивам при поредния гинеколог и ще я накарам да ми направи всички възможни изследвания.
Много ми помогнаха някои насоки от това, което сте писали! То цял доктор трябва да станеш, за да може сам да насочваш какво да ти изследват и къде да гледат.
Все при "имена" съм ходила..
Чудя се, има ли надежда да нямам точно вулводения щом паренето и болките не са постоянни, а само след секс? Дори не и повреме..

64.   Момичета, дано се справите. Опитахте ли да отидете при генеколог-онколог? Те имат най-добрата техника и макар че заболяването ви не е онкологично, могат да ви помогнат. При мен се е случвало грешка на 4-5 генеколога, докато не ми писна и отидох до Онкологията. Ще ви помогнат, просто пробвайте и този начин.

65.   Опитайте така.
Подмиване със содена вода.
Пиене на содена вода.
И!
Лягате на гръб, след измиване със сода, започвате масаж на областта над мястото, над пикочния мехур всъщност масажиране, което се състои в натискане на областта с пръсти, но не директно като молив, а малко странично.
Мачкате, разтривате, влизате под срамната кост, цялата област наоколо.
Да не визам в подробности, Вие сами ще усетите ефекта и ще разширите областта на масажа.

Идеята е, засилване на кръвоснабдяването в областта и оттам лечебния ефект.

Може с рициново масло да мажете областта над срамната област и да масажирате.
Мачкане, натискане, където боли, там работите, леко, без излишен мъчителен натиск, до степен на търпимост.

Пак повтарям, в областта е нарушено кръвоснабдяването и се създават условия за развиване на бактерии, които искат кисела среда и я намират там.
Когато възстановите кръвоснабдяването с масажи, натискане в областта, разначкване, ще Ви олекне.
И ще се излекувате.
Направете една серия със сода, пиене сутрин на гладно, отделно подмиване със сода, след всяко посещение на тоалетната.
Отделно, ако намерите начин да ходите естествено, клекнали, а не на гърне, също става естествен самомасаж на мястото.

Погледнете на проблема, като на лошо кръвоснабдяване на мястото.
Повтарям, лягате на гръб и ще се учудите на колко места ще намерите болезнени точки, ама боли, че боли.
Въртите на място, ако сте се намазали с рицин, може и чиста свинска мас, даже е много добре, и работите под всяка кост в близост с болезненото място.
Успех, ще Ви помогне, ако не Ви мързи да го правите.

66.   Пак прочетох мненията и се сетих, как да формулирам проблема.

Лошо кръвоснабдяване в малкия таз.

Ако не се движите, ако работите седнали дълго време, става ужасен застой в областта долу.
И точно самомассажът ще помогне, плюс разбира се активно движение, след като попреминат болките и можете да си позволите активно движение.

Друг вариант, клякате и стоите минути клекнали, изобщо всичко, което може да накара тази област долу да се кръвоснабди.

Аз го знам от руски лекар. И помага.

1-50 от 53