Споделена история от Здраве

Каде да намерим донор?
Здравейте.. Не зная дали тук е мястото но просто намерих този сайт и реших да споделя проблемат си тук.
Аз и мъжът ми сме младо семейство което иска да има деца. Проблемат ни обаче крие много проблеми свързани с потентноста на половинката ми, който няма да описвам с подробности а просто ще кажа с две думи. Мъжът ми претърпя лош инцидент след който не може да ме оплоди. Идеята за инвитрото не ми допада и нежелая да бъда оплодена по иускуствен начин, както и той. Ако ме разбирате правилно поне аз държа на естественото оплождане на жената. Аз съм на 24г и съм млада жена не съм нито грозна нито нищо дето да ме комплексира. Проблема ни е че не знаем към кого да се обърнем и по точно каде. В сайтове за запознанства просто не става да намерим донор за нашето желано дете. Както ви казах не искам да забременея по искуствен път а нормално. Може би има някаде решение на проблема но не знаем каде и как да стане. Ако ме разбирате естествено за какво имам предвид. Не желая коментарите на разни младежи дето ще ми предлагат секс и тн. Не мислете че си търся тъпкач или мъж за удоволствия. Просто искам да забременея нормално, тоест от полово сношение между потентен мъж и жена. Мъжът ми е също съгласен и това нее нещо което ще ни навреди на брака. Птросто ми дайте съвет който е по компетентен и ще ни помогне да решим проблема..
Предварително ви благодаря но само на онези дето ще ме посъветват а не да ме убиждат или коментират като махленски баби.

Коментари

1.   Ти си страшно егоистичен човек! Не мислиш за никого, най-вече за мъжа си, за себе си и за „донора“.
Какъвто и инцидент да е бил претърпял мъжът ти, най-вероятно има живи сперматозоиди в тестисите му, които могат да бъдат изкарани от лекари и да бъде заплодена твоя яйцеклетка.
Иначе, надявам се историята да е измислена!
Ти не обичаш мъжа си, не искаш да му дадеш шанс за свои деца и същност не ти пука и за детето - искаш просто незащитен секс с друг мъж без оглед на последствията.

2.   При забременяването което желаеш, първо партньорът ти има същите права над детето като теб самата. Второ така дете може да се прави с години и обикновенно не става от един път. Трето рисковете от зараза, като се тъпчеш с непознат, са доста големи и т. н.

3.   Един съвет от мен- ако искаш да не те Обиждат (за Бога, на 24 си, научи се да пишеш правилно! ), не почвай ти първа с обидите ("махленски баби")!!

Какво искаш да ти кажем- дай обяви, прави интервюта, изберете си заплодител и готово! Но се застраховай с договор, че заплодителят няма да има искания за родителски права. Ти да не очакваш, че има държавна организация, която предлага решение на проблеми като твоя!???

4.   Номер 3 - няма такъв договор. Той е нищожен, защото е противоморален. Например като си купуваш хляб това е вид устен договор между продавачката и теб, но не може да има такъв по отношение на креватни услуги, защото проституцията е забранена у нас. Същото е и при Авторката - НЕ МОЖЕ да накара бащата на едно дете да се откаже от него писмено. Такива неща се решават от съда, публикуват се в Държавен вестник

5.   Номер 4, аз съм номер 3. Може и да си прав(а), не съм сигурна.

Но защо тогава ще са напълно ЗАКОННИ (пред)брачните договори, в които (бъдещите) съпрузи се споразумяват, за КАКВОТО си поискат- например, всичкото имущество да остане в едния след развод, което ПРОТИВОРЕЧИ на закона- в случая без споразумние имуществото е общо!? Такова споразумение, като се замислиш също звучи неморално (откъде накъде само за единия ще остане!?? ), но ако така са се разбрали формално и по взаимно съгласие... Просто питам. Но това го знае адвокат- да питат него/нея!

Исках на авторката да й напомня, че ИМА легални последствия от желанието й!

6.   Номер 4, пак съм аз, номер 3. Замислих се и за друго- ако една жена преспи веднъж с мъж (пример само давам) и забременее и НЕ МУ КАЖЕ и този мъж НИКОГА не разбере, той няма как да има родителски права!??
Мислиш ли, че ВСИЧКИ бащи на света, знаят, че СТАНАЛИ ТАКИВА!???? Зависи САМО от жената, дали ще разберат!

Тя винаги може да се споразумее да я забремени някой, да го ИЗЛЪЖЕ, че не е успяла след да речем 2-3 месеца, да каже, че не е доволна от услугите му и да го разкара. Хайде сега, кажи ми, как ще може такъв мъж да:
1. Разбере, че тя е забременяла (особено, ако тя смени града/държавата)?
2. Съответно има родителски права, след като дори НЕ ЗНАЕ, че е станал родител???

8.   Номер 4, а как стоят нещата със сурогатните майки- и това ли не важи, защото е противоморално!??? Има го на доста места в света и е законно. Я си спомни Майкълджексъновите деца и сурогатнаат им майка, дето няма ГРАМ права над тях...

9.   Това е голям каприз. Изглежда съм много старомодна като все още си мисля, че децата в едно семейство трябва да се създават от любовта между двамата съпрузи. Все пак нали това е смисълът да имаш семейство? Става ясно, че любовта между вас съществува, но не ми е ясно защо след като мъжът ти е склонен на такава саможертва ти не си склонна на компромис и дори да пробваш предложението от коментар 1? Така написаната ти история се съди, че ти просто искаш някой да те начеше и да ти се изцвъка и ооо боже да станеш маминка.

11.   какъв ти е проблемът, авторке, щом си млада, здрава и не си грозна? просто си намери любовник, правете секс докато забременееш и го разкарай, без да му казваш за детето. кажи, че не искаш да си разваляш семейството, обичаш мъжа си и т.н.

12.   Намери си ваш познат, който да е съгласен да го направи и няма да иска после детенцето :)

13.   Значи, за теб не е важно дали ще забременееш, а КАК ще забременееш? !

Ами, ако намерите донор и ПАК не забременееш? Ти да не мислиш, че това винаги става от раз? Какво ще правиш тогава? Ще смениш донора ли?

Лично аз, дълбоко се съмнявам, че някой ще се съгласи да те "заплоди" просто така, без последствия. В най-"добрия" случай, това може да стане срещу заплащане. Със сигурност ти трябва адвокат, също така, за да "скрепите" стабилно сделката.

Искрено те съветвам-за твое и на бъдещото ти дете, добро-да се насочиш към "ин витро". Ако мъжът ти няма живи сперматозоиди, пак ще бъдеш "заплодена" от донор. Дори ще можеш да си го избереш. Това, което описваш е супер неморално-както спрямо детето, така и спрямо донора и със сигурност ще носи своите последствия.

14.   Доживяхме и в категория ЗДРАВЕ да се промъкне измислена история с крайно сексуален подтекст...

Не знам защо се връзвате да коментирате, а авторът на тази веселба сега си търка пишката и си представя жена си с разни чужди мъже.

15.   Ха ха проплакала си на мъжа си, че искаш да забременееш естествено и той се е вързал. Цялата истина е, че искаш да изневеряваш без последствия, че даже и със съгласието на мъжа ти. И какво си мислиш, че спермата като е годна ще те удари у челото чак, или пък, че децата се правят за 2 минути от раз? !? На какво ли не съм се нагледала в сайта, ама мъжа ти и той се нарежда в класациите, а ти си просто пример, за който мъжете ще продължават да се оплакват, че жените били такива и такива!

16.   Мен ако питаш намери си мъж който да направи това дето искаш. Не слушай тукашните коментари а изборат си е твой и само ти решаваш как да бъдеш оплодена. Не прекалявайте с убидите консерви тъпи. Жената просто иска да бъде оплодена по естествен път, тоест едно чукане и свършване на избранника би свършило добра работа. Какви са тия бабини деветини. Нямало да забременее от първи опит. Еми ако е като вас на по 40 50г може и цял тон сперма да не ви оплоди. Все пак говориме за млада жена на 24г. Според мен и един по качествен секс бите оплодил. Разбирасе си подбери по млад мъж със повече хормони, задължително преглед със всички лекари и да е по възможност спортист, тоест да не пие и пуши за твое добро е както и за бъдещото ти дете. Тека че самичка си избираш и не слушай тъпите лелки и баби с морални съвети и тъпаштини.

18.   Номер 16, аз съм на 27 години и ще ти кажа само, че си супер некомпетентен... или си на 15 или говориш, колкото да не заспиш! На такива жени като авторката им викат развратници, к*урви и подобни... Както казах, спермата няма да я удари у челото, няма да и е нищо по различно от това с мъжа и! По добре да се разведе и да остави човека да намери жена, която да го заслужава!

19.   Номер 16, "по-млад мъж с повече хормони" може и да хвърля сперма със страшна сила, но тая сперма да не върши никаква работа.
Подкрепям номер 15, точно това е и моето мнение!!
Ами за "естественото оплождане" - това не включва ли и бебето да е заченато с любов!
Чудя се как мъжът ти ще се радва на детето ти! Ще го гледа с умиление и ще се сеща, че си правила секс с друг, и, че това всъщност не е негово дете.

20.   Здравейте!
Аз пък съм женен мъж от София, но не може да имаме дете. Обичам жена си, но тя пие скришом от мен, понеже иска аз да имам дете, а тя не може да ме дари с такова. Висок съм 1, 72, Козийрог, висшист. Ако Ви интересува неангажиращо /като начало/ създаване на дете, пишете на

21.   Сложно е. Опитайте да намерите някой интелигентен мъж. Щом си на 24 години, то няма да е трудно да намериш някой млад на възраст 20-30 години.
Да се пускат обяви не е подходящо.
Добре е да се проведе разговор с него за да се види:
- характер, интелигентност
- физически данни.
До тук добре, остава да се намери начина да го срещнете.
Не бива да е познат или близък, това може да усложни нещата. Един вид добре е да знае ролята си в тази история.
Второ важно изискване - да си направи медицински изследвания
- кръвни за полови болести
- сперматограма за да се определи дали има реални шансове да те оплоди
Трудната част е как да го срещнете.
Както споменах, не е добра идея ако е прекалено близък. Харесайте си някой, сприятелете се с него. Ако ви допадне му предложи или просто кажи че искаш неангажираща връзка и че може да свършва в теб(уж си на противозачатъчни).
Щом мъжа ти няма нищо против действайте.

22.   А за осиновените деца да си се замисляла, че също са заченати естествено? Така или иначе той няма да е биологичния баща, поне и ти да не си биологичната майка, поне ще е справедливо спрямо него. Хем ще си спестите куп главоболия по търсене на донор. Аз и без това не виждам кой ще се съгласи да направи дете, за да не го вижда цял живот. Пък и ако си промени нагласата в един момент и реши да си търси правата, ще берете ядове.

38.   И какво излиза? Не сте съгласни на изкуствено осеменяване, отделен е въпросът, че става дума за разходи и не винаги се получава от първия път, но пък сте навити да те ... тъпче някой непознат докато забременееш? Интересни хора има на тоя свят.

40.   Изминаха 7 години от тогава до сега... Какво стана има ли някакво развитие по въпроса? Какво се случи ще ни разкажеш ли ако искаш?

42.   Оффф не ти трябва деца повярвай. Поне след 10 години си го причина това. Сега живей си живота.