Споделена история от Здраве

Глисти
Здравейте. Искам да ви разкажа моята история, и да ви поискам съвет, тъй като никой не ме разбира и за мен това е много срамно. Аз живея с баба си защото майка ми и баща ми са разведени и са извън моят град. На 15 години съм и подозирам, че имам ГЛИСТИ! Дори ме е срам да го кажа, но е така. Не просто мисля а съм 100% сигурна имам всички симптоми и то не от кратко време, а бих казала вече от 3,4 седмици. Знам, че трябва колкото се може по-бързо да кажа на нашите, но баба ми въобще няма да ме разбере, а от майка ми дари ме е срам как ще реагира и всичко :(( .. не мога да повярвам, че в мен живеят такива същества наподобяващи червеи и като си го помисля ми става супер гадно, имам приятелки но не мога да им кажа, затова реших да споделя на вас надявам се да има отзиви . . . Какво да правя да кажа ли на нашите или просто как да им кажа, надявам се някой да ме разбере. МОЛЯ ЗА СЪВЕТ :(

Коментари

1.   Тия "същества наподобяващи червеи" са си баш червеи и проблемът е много сериозен, ако ги имаш, разбира се. Ако чак толкова се притесняваш, купи си Вермокс от аптеката и го пий както пише на листовката. Убива всякакви вътрешни паразити.
-студент по медицина

2.   Във всяка аптека могат да ти помогнат. Преди време дъщеря ми имаше след един лагер.
В аптеката ми дадоха две хапчета - едното се изпиваше веднага, а второто мисля след 15 дни.
Но това беше доста отдавна
Все пак, ако сте сигурна и сте видели тези острици в изпражненията, може да ти помогнат.
Другото е спазване на отлична хигиена, което не е никак лесно, особено пък на село. Трябва да кажеш на баба си.
Може повторно да се заразиш.
Най-сигурно е да се направи микробиология, лекар ще ти обясни как.
Лекувай се! Успех!

4.   АВТОРКАТА.. Аз не знам как изглеждат тея неща, в изпражненията :Х

5.   Тогава как си сигурна, че имаш глисти?
Пусни си микробиология, в лабораторията ще ти кажат какво да направиш

6.   Виж какво ще ти кажа имала съм такива животинки веднъж не са много приятни. Аз те съветвам отиди до аптеката и кажи, че искаш хапче против глисти и тя ще ти даде две хапчета едното ще го изпиеш веднага, а другото след 15 дена май беше, за да изчисти остатъците.
Знам, че чесъна помага за премахването им.
Но трябва да си сигурна, че имаш погледни в изпражнението си ДОБРЕ, че има малки бели...