Споделена история от Здраве

Сенна хрема
Здравейте! Аз съм момиче на 20 години, от може би 3 години вече страдам от сенна хрема (сезонен алергичен ринит) - кихане, сърбящ, течащ и запушен нос и сърбящи, зачервени и сълзящи очи. Пуста му пролет, за някой е голям кеф, а за мен живо бедствие. Ходих на алерголог, но нищо не се получи, година и половина безцелно лутане из едни капки към други и накрая спярх да поемам каквито и да било лекарства. Сега съм много зле, тези дни не спирам да кихам и да ми тече носът (дори от прекаленото напъване за кихане и бърсане ми тече кръв). Днес си взех "Allegra", рекламират го и реших да пробвам, дано ме облекчи. Та въпросът ми е към хората, страдащи от подобна пролетна алергия - Как се справяте точно в този сезон, ако сте използвали тези нови хапчета на пазара, може да ми кажете действат ли, също хора, успели да се излекуват, нека ми пишат. Ще чета всеки коментар, благодаря и приятна пролет на тези, който могат да й се радват.

Коментари

1.   Здравей, аз съм момче, долу горе на същата възраст и долу горе страдащо от същия проблем от толкова време. За жалост с разни медикаменти може само да облекчим страданията си, лично аз бях много доволен от един спрей(Беконазе), но за жалост разбрах, че са го спрели от производство. Тази година не съм ходил все още на доктор, а симптомите вече се проявяват, ще следя темата, защото и аз като теб се надявам на някаква помощ :)

2.   От Авторката: Вече 2-ри ден пия "Алегра", определено има ефект. На ден кихам по 20-30 пъти, а днес нито веднъж. Много съм доволна, леко ми се запушва носът, но нищо фатално, като се сетя преди 5-6 дни колко зле бях....

3.   Здравей,
Аз съм жена на 31 и от малка от 13-14 годишна страдам от сенна хрема. Обикновено юни месец са най-силни симптомите, но тази година още края на април се започна. Отначало пиех едни хапчета, но после спрях и от тогава все без лекарства я карам вече повече от 17 години, а мислех че с годините ще намалее. Доста е неприятно особено като правя разходки сред природата или кося трева в двора. Иначе в града нали почти всичко е окосено нямам чак такива проблеми. Сега по празниците доста излизах сред природата и по цял ден кихане, носа ми тече като из ведро и после вечер пак продължава. Забелязала съм, че не всяка година е чак толкова зле, някои години по-леко минава и не страдам чак толкоз, но други е голямо мъчение. Не знам какво да те посъветвам. Трябва да се засили имунитета и то по-рано още от февруари и март да се пият лекарства, че след това да има ефект. Аз съм чувала, че добре действа чая от коприва, а по едно време пиех изсушени плодове от бъз 2 месеца преди сезона. Да ти кажа честно не знам дали имат ефект, защото малко пренебрежително се отнасям към този проблем и оставям от само себе си да премине, понеже не съм привърженичка на лекарствата, а и с билките не съм много постоянна. Иначе съм чувала добри отзиви за кларитин, но лошото е че има и ефект на сънливост. Един приятел пиеше и беше доволен, но и леко сънлив.
И аз ще следя темата и дано да науча нещо полезно. Иначе смятам че човек ако е постоянен има доста билки, които ще помогнат, но трябва да се пият преди сезона. Успех и дано по-леко преминат оплакванията.

5.   И аз преди съм имала, но я излекувах пиейки зимата малки дози полен на таблетки и алое. От сенната хрема няма следа, но алергиите са опасно нещо така че мажеш да си направиш тестове в александровска болница.

6.   Здравейте,
аз сум алергичен от 40 години. Открих нещо което много ми помага. Ще ви прозвучи несериозно но на мен много ми помага: Пиене на студена вода. Студенината сваля хистамина и чрез това си действие - помага. Трябва да се внимава, че може да ви заболи гърлото.
Иван

7.   Чуй сега моят опит.
Аз имах сенна хрема. Казвам "имах", защото сега от нея ми остана само някоя-друга кихавица и това е. Но преди беше ужас - подувах се, очите ми сълзяха и се подуваха дотам, че да не мога да виждам! А носа тече като чешма. Пиех алергозан, от който ходех като дрогиран и не ставах за нищо... Ходил съм на алерголози, неведнъж, но какво могат да направят те?

Въобще всяка година докато приключи цъфтежа беше жив кошмар. Имаше дни в които изобщо не можех да се покажа навън. Така бях десетилетия наред.

Но една зима направих едномесечно пълно изчистване на храносмилателната система - черва, черен дроб, жлъчка. Изхвърлих сума ти боклук от тялото - едни чернилки, не е за разправяне... И като дойде пролетта - О? нямам повече алергия. Рекох, сигурно защото е дъждовна пролет. Минаха се още 5 години - не, няма грешка. Алергията я няма! И така до днес. Само някоя случайна кихавица ми напомня за тогава...

Чувал съм, че има паразити, като чернодробен метил и други, които тихомълком си стоят в тялото и изпускат токсини, които го алергизират и предизвикват какви ли не авто-имунни реакции. Възможно е при това чистене да съм ги изхвърлил навън. А може и нещо в самите черва или черен дроб да е имало.

8.   Здравейте!
Всяка година по това време започва мъчението за мен. Аз съм на 26 години и от 12-13 годишна страдам от сенна хрема. Пробвала съм лекарства, хомеопатия дори и диета съм спазвала и нищо не помага.

За сенната хрема този път ползвам физиологичен разтвор само като усетя че ме присърбрява носа или небцето веднага слагам по половин ампула от соления разтвор (физ. р-р) в носа. За сега много добре се чувствам! Трябва много вода да се пие и мийте лицето си по- често!