Споделена история от Здраве

Котката ми ме одра жестоко
Синът ми, тинейджър на 16 години, от доста време дразни котката ми, не я обичал, не я щял, а тя спрямо мен е най-нежното и мило животно, което съм имала. Но нещата излязоха очевидно извън контрол, той и се зъби насреща, размахва хилки или каквото му попадне под ръка, тя му хъска свирепо.. да де, ама последния път преди седмица освирепя към него, но тоя път моят крак беше по-наблизо. Одра ме дълбоко. Не упреквам животното, но още много ме боли и не зараства бързо.
Може ли нещо трайно да ми е увредила, сухожилие ли, знам ли? Налага се да питам тук, защото нямам платени здравни осигуровки и няма накъде да вървя. Веднага се намазах със гентамицин крем, после и със сулфатиацол. Не страдам от суета, може и да останат белези на прасеца, но се боя да не ми е увредила крака трайно-само от това ме е страх.
Някакъв съвет, бабешки лекове, лекарства от аптеката?
Благодаря.

Коментари

1.   От билковата аптека можете да си вземете "Върбинка", струва максимум 2 кинта и е в голямо количество, прави се на чай... една от функциите и е това че прочиства кръвта, така че ако има инфекция да бъде изхвърлена.

- Кийра

2.   мехлем от невен и мас или медико идеал изсмукват гнойта. Нищо няма да ти е повредил. Моят котарак ме ухапа жестоко близо до свивката на лакътя, за малко във вената на дясната ръка и естествено реши да ми остави дълба дълбока драскотина за всеки случай. Бях подута около 10-12 дни, не отидох на лекар но съм жива още. Гледам, че само от зъбите ми е останал "спомен", иначе ако котката е ваксинирана няма защо да се притесняваш от ифнекция

3.   Клеева тинктура (прополис) - вътрешно и външно, по няколко пъти на ден.

4.   Ако можеш да свиваш и разпускаш мускулите си нормално и да свиваш и движиш крака свободно въпреки болката, според мен нямаш увредени сухожилия и мускули, но трябва наистина добре да промиеш раната- кислородна вода и после- йод! Ама навсякъде- и надълбоко в раната. Раните продължават да болят, ако не са дезинфекцирани правилно и напълно при което има риск от инфекции. След като се дезинфекцират напълно, с времето престават да болят изобщо, а после и зарастват. Белег- ще ти остане, но има едно мазило за белези- скинорен мисля, че се казваше. Но не помага особено. Белезите зарастват според типа кожа и според гените ти. На някои хора и най-дълбоките рани след години не си личат, а на други остават и драскотините да се виждат. Но това да ти е проблема :)

5.   Благодаря на коментиралите.
Последните 2-3 дни имам някакво облекчение, мъжът ми ми промива раните с реванол и кислородна вода, продължавам и със сулфатиацола. По принцип ми зарастват бързо раните, но тия просто са по-дълбоки... ще мине явно малко повече време.. поне се успокоих, че нищо не е засегнато, кракът си го сгъвам и си ходя без проблем, но чак сега, а след одирането едва ставах, та чак и куцах, та затова се бях обезпокоила..

6.   Моята котка не правеше такива неща но на баба котката одра сестра ми а тя нищо не правеше - веднъж му седнала отгоре без да иска и котарака я одра до кръв и тя така се разкрещя и го удари че той избяга. Самия котарак причинява на сестра ми стрес и агресия а тя не е агресивна по принцип обича котки но не озлобени.

7.   Компреси и промивки с тетра. В семействотте ми винаги сме имали много котки и кучета - случвало се е и те да бъдат издрани или изпохапани и ние да го отнесем - компресите и обилното промиване на раните 2-3 пъти дневно с разтвор от тетра (смрадлика) са класика. Прилага се само външно!
Има и една паста от аптеката, не помня за съжаление името - но ако отидеш във ветеринарна аптека и кажеш че кучетото ти е ухапано или дълбоко одрано и питаш с какво да го третираш, ще ти я препоръчат - помага да зарастват по-бързо нещата, действа и за хора.

Животинката не е виновна, хубаво е синът ти да поеме отговорност, да се почувства виновен за случката и да спре да я дразни. Следващият път би могла да го издере през лицето или да засегне очите!