Споделена история от Здраве

Не ми е идвало от началото на годината
Здравейте!
Ученичка съм. От 2 години имам цикъл, принципно от началото още малко ми се разминаваше докато се оправи, но после стана точен.

Тази година много неща ми се случиха, и въобще не ми е идвал. От началото на годината до сега. Много се притеснявам да не ми спре запостоянно и да остана безплодна.

Следващата седмица съм на гинеколог, но майка каза, че нямало как да ми помогне това. Дайте някакви съвети, какво да направя, че да ми дойде. Не съм имала полов контакт с никого, малко повече стрес ми се насъбра, покрай пубертета и пр... защо тогава не ми идва?

Коментари

1.   Как няма да ти помогне? Ще се разбере причината и ще ти се назначи лечение, всичко ще се оправи, не се тревожи. :)

2.   Има три варианта-единят е недохранване или ако си отслабнала за кратък период от време организма се стресира и изменя нормалните си функции, вторият вариянт е киста на яйчника, третият от твърде много стрес и напрежение в училище, семейство и средта в която движиш.
Ако е киста ще ти изпишат хормони или ще те оперират, ако е в по напреднал стадии.
Ако е недохранване просто ще започнеш да приемаш повече месо и яйца.
Ако е стрес ще трябва да си промениш начина на живот, така че да си по спокойна, като цяло.

4.   ''няма да ти помогне''? Не ми се сърди, но майка ти трябва да е много ограничена. Вместо да ти окаже подкрепа тя те плаши по този начин. Върви на лекар, според мен е от стреса, всичко ще се оправи само недей се вкарва в някакви страшни филми.

5.   Ами то си е точно от стреса най-вероятно. Преди известно време и при мен се получи така - нямаше го почти 7 месеца. Ама аз все се надявах да дойде и си мълчах. Мама като разбра направо се побърка. Веднага ме заведе на гинеколог и там ми изписаха някакви хормони или нещо от този род. Трябваше да ги пия два-три дена някъде и на следващата седмица ми дойде най-накрая. Сигурно и на теб нещо такова ще ти дадат, ако нямаш някакви др проблеми. Дано всичко се оправи и занапред го раздавай по-спокойно:)

6.   И аз съм така, на 12 съм от 1 година имам цикъл тъкмо се нормализира всичко и не ми е идвало 2-3 пъти. И аз преживях доста. В пубертета е нормално и може да е от стреса.

7.   Поредният случай на малоумен "родител". Нали трябва да се разбере причината. Явно на майка ти не и пука, но ти трябва да мислиш за здравето си. Иди на гинеколог