Споделена история от Здраве

Тези проклети цигари!
Здравейте,
аз съм момиче на 18г и имам сериозен приятел на 22г от 2 години. Аз съм непушач и ненавиждам тази отрова. (искам да спомена, че и никога даже и не съм си дръпвала) Майка ми и баща ми също не пушат. Приятелят ми е пушач обаче. Отдавна съм помолила приятелят ми да не пуши в стаята си, когато съм у тях. Той е така добър и излиза навън. По необяснима за мен причина, обаче когато се прибера у нас косата ми и дрехите ми миришат отвратително въпреки че той не пуши вътре. Това не ми харесва. Мъчно ми е, когато го гледам как се трови постоянно. Спорили сме и се карали на тази тема много пъти включително и днес. Аз искам той да ги спре, НЕ заради мой каприз или инат, а просто, защото не искам той да продължава с това. Изливам моята мъка тук за да ви я споделя, и защото на него съм му надула главата с това и ако започна темата той я сменя или се ядосва много. Мисли си, че ще се откажа да му говоря. Така си мислеше и 1-вият месец. Аз вярвам, че, когато искаш нещо няма сила, която може да те спре. Проблема е, че той не го иска. Знае че се трови, но въпреки всичко дава излишни пари за отровен въздух. Зная, че пушачите, които прочетат това ще започнат да ме критикуват, колко изисквам и че не мога да му казвам какво да прави. Ще им кажа едно: мили хора мозъците ви са промити дотолкова от тези цигари, че си мислите че знаете, колко се тровите, но всъщност не знаете! Искам да знам има ли изобщо останали непушачи като мен, който да споделят болката ми, защото аз наистина го обичам и наистина ме боли за него. Сестра ми е 9 клас. Тя също научи цигарите и за нея много ме боли. Как да ги откажа от това самоубийство преди да са хванали някоя болест? .. Не знам какво е да станеш сутрин и да пушиш цигара с кафето, защото никога не съм пушила, но не смятам че изтървам нещо хубаво. Не знам какво е, когато си изнервен да запалиш цигара и „да се успокоиш“, но знам, че това е просто заблуда на мозъка. Толкова ли не могат да се владеят тези пушачи, толкова ли нямат воля да ги спрат. Когато бях малка си казах че ако стана президент на света :D ще забраня цигарите. Сега осъзнавам, че е само тъпа илюзия и е невъзможна. Като цяло не мога да опиша с думи, това което чувствам към цигарите, те са ми много болна тема. Не мога да се примиря с тази миризлива и отровна реалност, но знам едно- НЯМА ДА СЕ ОТКАЖА ДА СПРА ЛЮБИМИТЕ МИ ХОРА от цигарите, защото вярвам в силата на моята воля, а тя е голяма и стига за 2-ма.
ПС: Споделете вие как сте ги спрели или мнението си на тази тема, каквото и да е то.

Коментари

1.   Здравей, аз съм момче на 17 години, и искам да ти кажа че той в момента умира когато пуши това нещо, и ако не ги спре скоро найстина ще умре дръпвал съм и е ужасно

3.   Здравей,
мога да ти кажа следното по въпроса от опит на много близък мой човек, защото аз също като теб много мразя цигарите и никога не съм пушила.
Та по същество. Колкото и да ти е неприятно, никога не му натяквай за вредите от пушенето, как трябва да ги откаже и т. н. Това той го знае може би и по-добре от теб самата. Това го знаят всички пушачи. Аз за разлика от теб съм опитвала цигара и трябва да ти кажа, че по-гадно нещо от това до онзи момент не бях пробвала. Направо ми беше чудно как е възможно пушачите по цял ден да пушат тази отврат...!? Освен всичко друго цигарите са и ужасно скъпи. Какво обаче кара хората да пушат? Задавала си на приятеля ти този въпрос? Сигурно ти е отговорил, че пушенето му доставя удоволствие? Може би и самият той си вярва, но дали е така? Истината е, че той както и всички останали пушачи пушат по една единствена причина, а тя е, че просто не могат да спрат. Попаднали са вв капаа нна никотиноват зависимост. Да, много пушачи ще започват да ме оборват опитвайки се да ме убедят, че не са зависими към никотина, и че пушат за удоволствие, да ама не. Удоволствието се поражда от факта, че пушейки набавят на организма си никотин, чиято зависимост не е по-слаба от хероиновата. Това мога да го заявя най-сериозно и отговорно, като разликата се изразява в това, че пушенето е социален наркотик за разлика от другите видове дрога. Ако искаш да научиш повече за това намери книгата на Алан Кар "Непуша вече". Прочети я първо ти за да си изясниш няко неща, които като непушач няма как да знаеш за пушачите, и след това се опитай да убедиш и твоят приятел да я прочете. Съветвам те обаче първо да го подготвиш за това, ккто и казах в началото без да му натякваш, защото това само ще го подразни. Помни, че той всъщност не иска да пуши, и някъде в съзнанието си усеща че е попаднал в капан. Това трябва да го накараш да осъзнае. В книгата има много съвети за това, как точно да го направиш, без да ядосаш пушача. И като за финал ще ти кажа все пак да го приемаш и обичаш такъв какъвто е. Това е най-важното. Не спирай да се бориш с пороците му, но не ги превръщай във фикс идея. Успех!

4.   Ще помоля модераторите да оставят линка в този пост!

Цигарите убиват и то много жестоко! Наясно си с последствията - рак на гърлото, устната кухина, белите дробове и т.н. Извади на твоя приятел статистиката. Ако това не помогне, покажи му това видео: http://www.youtube.com/watch?v=5zWB4dLYChM
Видеото е отвратително, но показва фактите. Това се случва и може да се случи на ВСЕКИ пушач. Обясни го на приятеля си. Аз съм в Америка и тук реклами като тази вървят по телевизията. След като я гледах се отвратих толкова много, че проверих какви са мненията на хората за нея - много пушачи казват, че си я пускат, когато искат да запалят и след това забравят за цигарите цял ден. Така че успех, момиче, дано да приятелят ти да ги откаже!

5.   Много си права. Обаче не очаквай от един пушач, като му кажеш : "Айде спирай да пушиш, то е безмислено, гадно, скъпо и т. н. " той да спре. Това е борба със самия себе си, хем ти се пуши, хем не искаш да пушиш. Пушачите сме много добре осведомени за всичката тая гадост, която си вкарваме в телата. НО това си е наркотик. Ние сме долни наркомани. Разбираш ли? Трябва му на твоя човек революция, трябва да осъзнае, че това е един гениален зъл план, че цигарите много жестоко го баламосват. Трябва сам да иска да ги спре. Препоръчвам книгата на Алън Кар "Не пуша вече", има я в нета, намери я и му я дай да прочете. Просто да прочете. Не очаквай чудеса, че на първия ден ще спре. Обаче ти се забива надълбоко в съзнанието, че трябва и искаш да спреш да пушиш и почваш да се опитваш. Та това е от мен.
От една пушачка, която се опитва да спре да пуши.

7.   Ти добре му говориш, но си нямаш и идея колко е трудно това!

8.   Остави човека да прави каквото си иска, харесват му цигарите нека пуши какъв ти е проблема на теб, той нещо да ти е забранил случайно? мразя хора които насаждат разбиранията си на околните. Накрая нали се сещах че може да му писне да му мрънкаш и променяш, да му забраняваш нещата които му доставят удоволствие и да те зареже. И какво като пуши да всеизвестен факт е че вредят но я се замисли всеки дори да е спортист, да не пуши, да не пие, да се храни здравословно може утре да бъде блъснат от кола, да бъде ограбен и убит или дори ударен от гръмотевица и за какво се е лишавал толкова време. Всеки човек, който спазва всички правила и няма поне 1 вреден навик за мен не живее и не изпитва удоволствие от живота. Виждам, че си грижовен човек и се стремиш да запазиш хората които обичаш по-дълго но това натякване постоянно рано или късно ще ти излезе през носа, всеки има право на избор, ти не си господар на живота му все пак. Остави го да има поне този лош навик, не го мисли и не му се бъркай, това че пуши изобщо не е гаранция че ще живее по-дълго, все пак всичко се случва(чукай на дърво, разбира се желая му здраве и да доживее поне 100 години) П. П. Непушачка съм

9.   Цигарите далеч не са единствена причина за рак на белия дроб. Моя близка почина на 57 години от този рак, пушеше като комин. Е, мой вуйчо на 62, пак от рак на белия дроб... а не е палил нито една цигара никога, беше върл противник и гонеше всички нас, близките му, да пушим навън.
Колко и как ще живеем зависи най-вече от ген, среда, възпитание, но и личен избор. Синът ми на 19 не пуши и е против цигарите, а аз и баща му пушим много години. Дъщеря ни е по-малка, но и тя се очертава противничка на цигарите. Смисъл от натякване или амбиция да накараш някого да спре да пуши няма. Авторке, твоят човек трябва сам да реши дали да спре и кога, а ти да имаш търпението да го изчакаш. В крайна сметка дали пушим не е критерий за това какви хора сме. Има далееч по-лоши пороци.

10.   Това, което, драги, не разбирате е, че когато човек обича някого, да го вижда да пуши, е все едно да го вижда да се самоубива. Дрогирането също е вреден навик и тук номер 8 казва, че няма никакъв проблем. Проблем има - пушенето убива. Колкото повече хора са срещу цигарите, толкова по-добре за здравето ни и за нервната ни система.

11.   Може да го накараш да опита с електронни цигари и постепенно да се надяваш, че ще ги спре.
Pr0cK

12.   Вие не сте нормални. Говорите за цигарите сякаш са трева или някакъв вид наркотик. Това са просто шибани цигари. На 15 съм и не пуша, но съм пробвала, т. е. изпушила съм към 40-50 цигари и не съм умряла. И деамата ми родители пушат от 16 годишни ама не са затъпели, напротив. И да, вярно е, че от цигарите може да се предизвика по - ранна смърт. Но кой вече го е страх от смърта? Пуши си наволя, ако ти се пуши. Никой не можеш да спреш да пуши.
А специално към авторката, разбирам те. Когато бях на 12 имах гадже 9ти клас и той все ме лъжеше, че не пуши. Един ден го хванах и умрях, т. е. започнах да плача. И аз така, като теб ненавиждах цигарите и болно ми беше като разбирах, че всеки втори пуши. Но сега всичко се промени, около мен има толкова пушачи и въпреки всичко аз не пуша. Съветвам те да пробваш 1-2 цигари, няма да се зарибиш. Въпроса не е в количеството, а във времето и в това дали гълташ, а колкото до мен рядко гълтах. А сега новият ми приятел, който е на 17 си пуши от 2 години, не се опитвам да го спра, защото знам, че не мога. Мога да кажа, че той пуши и трева, както и приятелите му, но това не значи, че искам да ги убия. Та, така си мислиш за цигарите, че са нещо кой знае какво само защото никога не си пробвала. Цигарите са голяма тъпня, дори не те отпускат. Спри да бъдеш толкова ограничена и да мислиш, че ще донесат смърт. :)

13.   Аз съм на 13 и от време на време пуша, но моя проблем е, че понякога ме избива студена пот и повръщам всичко, което съм яла през деня. Това се случва след изпушването на цигарата. От няколко дена не съм пушила, но ако имам цигара пред мен и съм сама да признавам ще я запаля и ще я изпуша. И да няма как да го спреш това пристрастява.

16.   За мен пушачите не са нормални хора, да не говорим че повечето са изключително нагли. Пушкат си мамините цигарки по заведенията, при условие че е забранено и то без да се съобразяват, че някой може да изпитва непоносимост или алергия към тях, може да има бременни жени, но НЕ! Пушачите са най- важните на планетата и всички нормални хора трябва да се съобразяваме с тях! И законът трябва да се съобразява с тях, защото са велики!

Най- мразя някой ненормалник или ненормалница да върви пред мен и да пуши цигаре'! Извинявай, но някой да е длъжен да ти търпи ш*баната смрад? ! Иначе, ако аз му/ и' пръдна на физиономията за да сме квит, ще е проблем голям, ама цигаричката - не, тя трябва да се търпи!

Родителите ми са пушачи от около 30 години и съм израснала в цигарен дим и смрад, защото както казах - цигарките са най- важните на планетата! Явно са по- важни и от здравето на собствената им дъщеря, а като гледам има и други малоумни родители, които поставят цигарчето и задоволяването на наркоманския си нагон пред собствените си деца. Иначе, родителите ми се съобразяват с другите деца - "Дай да не пушим, заради децата. ", но около собствената им дъщеря не се сещат! Много болно ми става! Слава Богу, сега по стечение на обстоятелствата вкъщи не се пушат л... а и мога да си отдъхна. А бременните жени, които пушат за мен не са нито жени, нито заслужават да имат деца!

Другото, което не понасям, са пияниците и наркоманите. Вървя по улицата и в моментът, в който някакъв такъв лумпен ме "спотне", веднага идва при мен да ми приказва глупости! И за какво? ! Аз нито пуша, нито пия, нито друсам! Дотегнало ми е от такива "хора"!

Black Sabbath

17.   Има лекарства за отказване на цигарите - хлофазолин! Започва се с четвъртинка , като през няколко дни дозата се покачва с още четвъртинка до достигане на няколко таблетки.а цигарите се намаляват с една през няколко дни до пълното им спиране.

18.   Стрина дина оп село нивга не е пушила, яла е чиста селска храна, а умря от РАК НА БЕЛИЯ ДРОБ. Толкова за цигарите и рака.
Деда ми пък винаги е имал редовен стомах, а умря от рак на дебелото черво.