Споделена история от Здраве

Последствията от отслабването
Здравейте!

Почти всички сме недоволни от теглото си и се стремим да го намалим, нали? Аз свалих цели 15 кг (на ръст 175 см от 85 станах 70 кг). До тук добре, само че сега наблюдавам с ужас последствията от отслабването си: бюста ми намаля значително, освен това провисна грозно и му се появиха стрии; същото се случи с дупето и бедрата ми; коремът ми наподобява празен чувал; ръцете ми са отпуснати и пак стрии; кожата по цялото ми тяло изглежда отпусната и някак състарена. С дрехи изглеждам добре, но гола определено не съм приятна гледка.

Пиша тук, защото забелязвам, че много се говори за слабеене, но рядко някой споменава за последиците от голямо намаляване на теглото и как да бъдат избегнати, или поне сведени до минимум.

Ако някой от Вас има идеи, съвет или опит с подобен проблем, моля Ви, споделете го с мен.

П. п: За тези, които може да полюбопитстват как се свалят 15 кг, със съжаление трябва да обясня, че аз ги свалих от стрес и нередовен живот, при това доста нездравословно.

Коментари

2.   Били казала за какъв период от време.. И нездравосовно гладувала ли си или... Че и аз имам едни килограмчета да свалям.. А до проблемати фитнес спорт за да се стегнеш за стриите незнам но попитай в някоя аптека за кремчее.. Но до колкото знам няма да изчезнат но поне ще изсветлеят малко и може да не си личат толкова много

Smile :)

3.   Здравей 22 м във същото положение съм 30 кг свалих за 12 месеца. С мноого стрес и нездравословен живот 182 сантиметра съм висок 88 кг съм ходя на фитнес, но и това не помага да ми се прибере кожата гърдите и корема са ми най проблемни на мен.

Моля за съвети и от мен

4.   Това е, защото жените мислите само как да свалите килограмите, а не да си стегнете тялото като цяло. Не знам с какви диети си ги сваляла тия кила, но няма да е лошо да идеш на фитнес да се стегнеш.

5.   Авторке, на първо място трябваше да кажеш на хората просто да внимават да не се освинят така. Иначе твоята кожа ще се посъбере, 15 кг. не са чак толкова като имаме предвид, че има хора, които отслабват 30-50 кг. Просто изчакай, мажи се с кремчета и в краен случай се консултирай с пластичен хирург.
Мили дами - НЕ СЕ ОСВИНВАЙТЕ ТАКА и не отслабвайте повече от 1 кг. на седмица.

6.   При мен е същото. Стрии в абсолютно всяка зона на тялото, отпусната и увиснала кожа - пълен ужас. Имам голям бюст, но единственото, което го прави такъв е огромното количество излишна кожа, която имам. За съжаление ние не можем да контролираме в коя зона на тялото да отслабнем или не, дори и да се спукаш от упражнения в проблемната област - отслабването ще ти се отрази навсякъде по тялото. Дори и да отслабвате бавно, пак не можете да контролирате тялото си... нищо не зависи от вас, а от кожата и организма ви. Най-вече от кожата. Говоря за момичетата, които са суетни и ги вълнува как ще изглежда кожата им след като свалят драстични кг. Има и такива на които не им пука, важното е какво показва кантара и да не им се виждат коремите като са с по-прилепнала блузка или бански. Всеки е различен.

7.   И когато бях слаба имах стрий и после когато напълнях.... Сега съм свалила над 40 кг но със спорт и диета и не забелязвам да са повече от преди.

8.   Затова се ОТСЛАБВА ПОСТЕПЕННО И СЪС СПОРТ! Аз така свалих доста, но за ЕДНА ГОДИНА - съвсем нормално хранене, даже и нездравословни храни съм консумирала, но в много разумни количества, много ходене всеки ден и фитнес 3 пъти седмично. И продължавам още да си свалям, стегнах се и мускулите ми се виждат.

Така че заглавието ти ЛЪЖЕ! ИМА ЗНАЧЕНИЕ КАК ТОЧНО ЩЕ ОТСЛАБНЕМ!

Иначе почни да тренираш полека-лека и след година-две нещата ще са по-добре! И се научи да се храниш правилно.
Успех