Споделена история от Здраве

Наистина започвам да се притеснявам
Здравейте!
Аз съм момиче на 12 и става вече от 1г. и нещо не мога да определя с точност имам течаща бяла течност от вагината и е като гелче естествено когато се залепи на гащите ми. Няма почти никакъв мирисно като протече тва става около лъжичка по два пъти на ден и се поевява чуството че си се изпуснал. Чела съм в здравословни списания че е нормално преди мензис а аз нямам такъв, другаде след секс - не съм правила, друго - възпаление, и последно някъкъв защитен слой на вагината. Не мога да разбера на кое да вярвам и започвам да си мисля че е възпаление защото понякога се осилва.

Бих се радвала да чуя и вашите мнения!

Коментари

1.   Вагината си има своя "кисела" естествена среда, със свои бактерии, тази "бяла течност" е защитното средството на влагалището да се справи с външните агресивни бактерии, които са навсякъде и по много. Тоест това течение показва, че си едно здраво съзряващо момиче :)

2.   Миличка, няма нищо проблемно в това, дори е хубаво, защото означава, че си здрава и всичко ти е наред. Абсолютно нормално си е. Скоро може и да ти дойде, защото обикновено при повечето момичета това е първият признак.

Може да е възпаление само ако въпросното течение си промени цвета или има миризма. Тогава е хубаво да отидеш на лекар.
Но преди всичко, не се притеснявай, абсолютно нормално е. :)

3.   Напълно нормално е ;)

4.   Успокой се нормално е и аз съм на 12 и не мен ми се беше слъчвало но след 2 път ми доиде сиг. скоро ще ти доиде :)

5.   Това е знак, че скоро ще ти дойде.

6.   Споко аз пък съм на 11 и също съм така ;)

7.   Ами ако понякога е светло жълто? Аз също се притеснявам заради това- на 14 съм. а един- два дни след като свършва цикъла, има малко странна миризма, но след не дълго време пак става нормално светло жълто без миризма. Много съм притеснена. Ако може някакъв съвет или мнение.. или някой, който също е така да каже нещо по въпроса.. само без съвета да отида на лекар или да споделя с родителите си. За това и питам вас... . ПОМОЩ! Ако някой има обяснение..

8.   до Авторката- това течение се появява при момичета точно преди първи мензис, защото се увеличават силно хормоните (остроген). Спокойно, ще се нормализира, но като жена е нормално да си имаш вагинален секрет, които е полезен за теб.

До 7. - Секретът не бива да има неприятени силен мирис, той не е чисто бял, но не е и жълт - може би мръсно бял може да се нарече. Той идва от шийката на матката и от самото влагалище, което си поддържа среда, за да бъде здраво. На тази възраст ти играят хормоните и сигурно от това при теб е по силен, но някъде преди оволацията, която е към 14 дни след началото на мензиса, този секрет се увеличава и сгъстява и може да се разтяга на нишки. Това също е нормално.
След това пак се нормализира и става по-течени и не може да се разтяга на нишки- пак казвам, тук става дума за вагинален секрет, не за някакво течение заради болест или инфекция.
Може да ти е неприятено, но е нормално - при стрес се увеличава, при радост и възбуда. Тялото започва да реагира (независимо от волята ти) и на сексоални дразнения.
Мила, ти ставаш жена. Честито.
Търсих в литературата, чужди гинеколози препоръчват да не се носят в никакъв случай тампони всеки ден, да се избягват и дамските превръзки за ежедневна употреба, защото не са от естествени материали и дразнят, особено ароматизираните!
Съветът ми е да започнеш да носиш само белъо от чист памук, има дори и прашки такива, но избягвай прашките. Има добре изглеждащи бикини от памук, които са най-здравословни. Накупи си много такива и си ги сменяй по-често от веднъж да ден.
Винаги при ходене на тоалетна по малка нужда се избърсвай с меки кърпички много добре - посоката е от пред назад - значи към ануса, не обратно, защото може да се инфицираш с бактерии от ануса. Обърни внимание на интимната си хигиена - вече си жена. Сутрин и вечер се подмивай и си изгради хигиенни навици.
Но при стрес или емоции пак ще чувстваш мокрота... това е положението, не си дете вече, но само така може вагината да остане здрава, не се притеснявай, всички жени го имат, иначе не са здрави и взимат пък медикаменти заради сухо влагалище.
Чети по темата, не е нужно да ходиш на лекари и при майка ти. Чети и за сексуалния живот, предавани по полов път болести, предпазване от нежелана бременност и т. н., за да не бъдеш отново изненадана. Бъди винаги една крачка напред с информацията, защото като жени ние носим отговорността при бременност и други проблеми! ! ! Да бъдеш жена е отговорност и не е лесна работа, но ще видиш и колко предимства има. Момчетата имат също да се борят с проблеми, така че - порастването и навлизането в света на възрастните е трудна задача

9.   8, Благодаря ти! Успокои ме страшно много ! ! !

10.   И аз съм на 12 и от както се върнах 2011 от морето започна да ми се случва (нямам цикъл), но мен ме боли! Моля ви помогнете, защото четох, но не намерих нищо и за болка.

11.   това е 1 течение не се безпокой може би те притеснява но мисли положително и за да не стане инфекция слагай превръска и се къпи всеки ден и е хубаво да сменяш бельото всеки ден