Споделена история от Здраве

Киста на опашката
Здравейте всички. :)
Момче съм.
Искам да ви споделя моята история за това как ми откриха киста, и ме оперираха, каква е процедурата и тн., защото видях в интернет много хора с този проблем и реших да напиша моята история, която надявам се ще помогне на някой.
Та така да преминем към главната част. Един ден осетих болка точно в края на опашката(над задника), и реших че просто съм се ударил някъде, и не направих нищо. След като болката продължи още 2-3 дена отидох при хирург личния лекар, който ме изпрати при хирург, а той ми обяви че съм горд собственик на "дермална киста", при това се стреснах но на празно. Още в същия ден ме резна там и почисти мястото. 3-4 дена ходих на превръзки, и в рамките на една седмица бях като нов, но трябваше да се оперирам за да не се появява отново. След 2 месеца отидох в болницата, като си бях запазил ден преди това. Направиха ми изследвания взеха кръв и тн. Малко по-късно ме извикаха и за самата операция. Легнах на операционната, и при вида на седалището ми доктора се хвана за главата. Оказа се че имам още кистички по надолу. Той ме успокои и каза че ще ме оправи. Имах упойка само на мястото на операцията(мисля че е местна). Болеше когато биеха упойките(при мен бяха 8) В началото ми стана лошо и имах чуство че ще повърна, но в последствие си приказвахме с докторите които ме оперираха(бяха двама супер пичове). Операцията премина за 15-20 мин. Имах шевове само в краищата на раната, а по средата беше оставена отворена да зараства вторично. При излизането от операционната нямах никакви усещания(заради упойката). Казаха ми че ще трябва да остана в болницата този и още един цял ден(общо 2 нощувки) Няма да ви лъжа много болеше първите 4-5 дена. Всеки ден превръзки при които също много боли. Не можех да се седя нормално 1седмица. Ходенето до тоалетна също беше трудно, но се справих. Пиех по един Аулин на ден(болкоуспокояващо) На 7-8 ден ми махнаха конците и всичко стана малко по лесно. Вече си седя и се движа нормално. Все още всеки ден ходя на превръзки, но е 100 пъти по-лесно от преди. Оперираха ме на 29. 04. 13, а сега когато пиша това е 15. 05. 13 и седя нормално пред компа на стола. Доктора ми каза вчера че до края на следващата седмица всичко ще е ОК. Утре пак съм на превръзка, но какво да се прави. Та моят съвет е ако усетите някакъв дискомфорт ВЕДНАГА отидете при личния лекър. Не съм плащал никакви пари понеже здравната каса го покрива, но на двамата хирурзи им дадох по една петдесетачка с голям кеф. Поздрави, Марто :)

Коментари

1.   Благодаря, на мен ми беше полезен! Миналата година усещах остри болки в опашката и се зачетох из интернет. Не отидох при личния си лекар, защото той никога за нищо не иска да дава направления. Както и да е. Зачетох се в интернет и разбрах, че щом те боли, не било задължително да е киста, а можело и да е от много седене. А аз седя по 10 часа на ден на работа със съвсем кратки ставания. Но като се опитам да стана... някога ме е било срам от колегите ми, че едвам едвам ставам, с изкривено от болка лице. Е.. някак с времето се промениха нещата и вече не усещам онези болки. Дано да е било наистина от седенето, дано да ми няма нищо лошо!

2.   Аз ще ви споделя моят опит с тази гадна диагноза... Откриха ми я, мисля че бях на 18 и тъкмо ми престояха кандидат-студентски изпити. Цепнаха ми кистата (с която се оказа, че съм родена, но е спяла 18 години) и доктора строго каза, че задължително трябва да се оперира, сестрата пък ми каза, че може още години да не се възпалява... Реших, че сега не му е времето да правя операции, тъй като се очертаваше към месец възстановяване... Известно време мястото беше добре но след няколко месеца примерно започна отново да ме боли, да се подува, да се пука и да тече гадна гной с кръв... и така няколко години, през които съм се опитвала с разни кремове от билкари, но общо взето те помагаха за няколко месеца и после пак. Постепенно самата кожа на мястото изтъня и започна да се пука лесно, без да боли особено. Когато завърших висшето си образование, реших че е време да пробвам с една операция - против това съм като цяло, тъй като и 50% няма гаранция, че няма да се появи отново, има хора с по 5-6 операции от такова нещо и не се оправят. Реших, че ще направя поне един опит с операция да се излекувам, не се чувствах пълноценна с тази болежка и всичките неприятни истории около нея. Операцията мина добре, болеше най вече местната упойка, възстановяването около месец с трудно сядане и ставане, ако не възникне усложнение, но самата рана зараства доста трудно. Също забравих да спомена, операцията се прави зимата, защото е нужно да е студено, да не се запотява операцията, че ако не зарастне може да застъргват мястото и нз точно какво... Междувременно съм ходила и на 2-3 доктори, гаранция, че абсолютно нищо не може да ти стане от това, дефакто може цял живот да живееш така - да се подува и изтича. След като всичко по операцията отмина, така и почти не спя по гръб и някак си подсъзнателно не стоя на стол седнала така че да давам тежест на областта там. Няколко месеца след операцията ми се появи отново подуване, пукна се и изтече. Тъкмо тогава ми казаха нов лек, който е помогнал на друг и който направих и от тогава нямам проблеми - вече 3 години някъде. 40 дни (доколкото имам спомен) подред всяка вечер на голямо парче памук се напоява с първак ракия и зехтин (така поливах си по една чертичка), което налагах точно на мястото и спях с този компрес, понякога и повече време - ракията обгаря мястото, а зехтина помага да не е чак толкова голямо действието и. Мисля че все пак не успях да издържа всичките дни (може би поне 35), накрая получих така изгаряне по кожата там, нещо като един вид рани и взех да се мажа с кремчета за да заздравее кожата. От тогава нямам проблеми, надявам се и да нямам, надявам се и да съм ви помогнала с това. Зная какво е и колко зле те кара да се чувстваш, както и че някои хора живеят с години с това... успех

Едно момиче на 27

3.   Бързо оправяне момче. Благодаря ти, че се включи. Беше ми изключително полезен за това :). И ти пожелавам късмет и успех в живота, и дано всичко да е наред и да не ти се налага повече :).

5.   Хора Кажете кои хирурзи и в кои болници сте правили тези операции. Никой не споменава доктори... странно... Човек не може да се ориентира към кого да се насочи или в коя болница да направи операцията...
Ще се радвам да сподели някой нещо

6.   И аз имам това заболяване. Ще споделя тук личните ми наблюдения върху него. На мене ми излезе преди година и половина, сцепиха я и от тогава да чукна на дърво не се е възпалявала отново, и се моля никога да не се възпали за да не ме оперират. Но я наблюдавах какви неща и как и влияят. По реакциите на организма ми нещата които установих за това заболяване са че: получи се няколко месеца след травма на опашната кост. Но това не е основната причина. Забелязах че вечерта след пушене на електронна цигара на сутринта имам болки на всички части от тялото ми които някога са претърпели сериозна травма. А когато не пушех нямах болка на сутринта на тези места. Така започна всичко с кистата. Една сутрин след пушене на електронна цигара вечерта, на опашката ми както и на другите травмирани някога места се появи малката болка. Но на опашката болката този път не минаваше а се усилваше с всеки изминал ден. Докато накрая стана непоносима и като отидох на доктор той направо ме прати при хирурга за да я цепят. Едва вървях от болка а ставането беше цяло мъчение толкова беше набъбнала. Сцепиха я и една седмица ходих да ме превързват което беше не по-малко болезнено от цепенето. От тогава аз много стриктно наблюдавам на какво как реагира. Щом пуша електронна цигара още на следващият ден се получава болка там. Затова съм сигурен-електронната цигара е изключително силен фактор способстващ образуването на кисти в тялото. Четох за кистите и пише за тях че те са вид доброкачествени тумори. И направих връзката. Никотина блокирва естествената функция на организма да разпознава и убива раковите клетки. ЕТО ТАКА СЕ ОБРАЗУВА ТАЗИ КИСТА! Със сигурност разбрах че тя се влияе от това дали се вкарват токсични вещества в организма. Така че ако искате шанс да се разминете с нея спрете пушенето и приемането на алкохол. Особено ако го правите редовно, защото тогава черният дроб не може да се справи и в кръвният поток винаги остава токсична субстанция която се отлага в слаби или травмирани части от тялото и така образува кисти. Също така като пия кока кола тя започва да ме боли. Значи и това е пълна мръсотия. Също така започва да ме боли ако нося панталони със замазано покритие или кожени панталони или изобщо материи които не позволяват дишане, и водят до спарване. Много зле и влияе това. А също и не трябва да се мие с топла вода а с хладка. Както и не е желателно да сядам на твърда повърхност за дълго време а е желателно стола да има дебела мека подплънка на дупето. А също и веднъж седмично поемам ударна доза алицин. Смея да твърда че това я потиска и връща в нормално състояние. За целта нарязвам на тънки шайби 5-6 скилидки чесън върху салата от домати подправена с натурален ябълков оцет и зехтин и така прието това количество не дразни стомаха. Освен че е вкусно, пресича възпалението и, когато се появи такова в начален стадии. Пия и зелен чай. Надявам се да съм помогнал на някой да се размине с това ужасно заболяване.

7.   Така, от може би година и аз съм "горд собственик" както някой се изрази на тази красота - киста на опашната кост. При мен обаче се появи и един хубав абсцес от много търпене. За разлика от вас обаче продължих да се инатя и започнах да се информирам как да се оправям сам (мразя лекари). Та... преди около седмица и аз почти се инвалидизрах - ставането беше почти невъзможно (помагах си здраво с ръцете и с 300 зора се изправях). Започнах да мажа кистата, която вече беше станала почти колкото череша (който иска... имам снимки... ), с какви ли не мазила... да, ама резултат 0. Забелязах, че през нощта (вероятно защото спя по корем) кистата се свива малко и създава илюзията, че уж минава. След само 1-2 часа на стола тя пак си се издува и започва да кърви и/или отделя кофти зловоннна течност... Така... за гнусливите, традиционни жертви (точно така, жертви на лекарската некадърност) моето мнение да свърши до тук.

За останалите: прочетох за уринотерапията и започнах да налагам компреси от прясна урина - резултат 0. После обаче се задълбочих и в книгите на Малахов, а и на други знайни и незайни светила и се оказа, че за външно ползване урината трябва да е престояла... Е веднага отделих в 1 шише урина и я изчаках около седмица ( според мен колкото повече толкова по-добре, но се препоръчва около 4-5 дена до седмица). И започнах компресите - 1 път сутрин 1 път по обяд 1 път вечер и 1 път преди лягане. Още след 2рия ден започнах да ставам по-леко. След 3тия ден на пипане кистата беше започнала да се свива... Сега съм на около 5-тия ден след "лечението" и кистата от череше е почти колкото слънчогледово семе - не тече, не кърви и не боли. Предполагам, че до още 5 дни или ще е изчезнала или въобще няма да я усещам с пръст. Тъй като в някои дни нямам възможност толкова често да й правя компреси - топя сутрин 1 парцал в урината и я намазвам хубаво и го държа поне 1 мин след което изчаквам да изсъхне и си обувам бельото както си му е реда - не смърди на нищо.
Та... кистите са във вашите ръце :) Който е гнуслив и не иска да следва моя метод - приятно кълцане!

8.   здравейте искам да ви попитам нещо понеделника ми откриха киста на опашката и ме цепнаха ходих до петък на превръзки всеки ден и в петъка ми казаха след един месец на операция и да не ходя повече на превръзки обаче ме пуснаха с превръзка и сега не знам какво да правя да я махам ли вече съм трети ден с нея

9.   Аз искам да ви попитам и аз имам киста от зад нормално ли е да тече много кръв при ходене на тоалетна

10.   чай от смрадлика компреси и невен съм чувала, но по принцип трябва да се пробват и други чайове

11.   да, тече кръв понякога, но когато е гной, тогава трябва да се засили организма, за да се справи с инфекцията. И прополис или мед, слагайте в чая, който правите. Изчистването на организма от токсини е много важно, по какъвто начин си изберете. Тази болест е ужасна, само като си помисля какви болки имах, и ми става зле. И никога няма гаранция кога ще се повтори, дори и при операция. Иначе ми бяха казали бирена мая да вземам, но казват че от нея се напълнявало..

12.   Значи имам киста на опашната кост от преди 2години.. Не искам да отчайвам никого обаче имам 6 операции последната ми беше август месец и сега пак имам проблем, тези кисти са много упорити винаги намират начин да избият в порядъка на 2 мисеца след операция ми излизаше мехур от който течеше гной, сменила съм 5 доктора и сега съм при друг който е много добър и обръща много внимание, никакви билки или други такива неща не помагат важно е пълното и отстраняване и хигиената дано всички се оправите

14.   Здравейте, аз съм на 32 години. Беше 2002г., когато се подложих на операция за отстраняване на дермоидна киста. По това време отбивах военната си служба(бях шофьор на камион)и това още повече влоши състоянието ми, а преиди това доста мъки съм преживял с болки, подуване, спукване и т. н.. Та, аз се оперирах в военна болница Варна, за съжаление не помня името на доктора, но това са хора, които явно знаят какво правят след като са минали вече 14 години без никакви проблеми. Има явно и голяма доза късмет. Искрено ви го пожелавам. :)

16.   Здравейте! Оперирах се от киста на опашката но много ме притеснява това че раната стои отворена искат да ми махат конците а раната си е отворена