Споделена история от Здраве

Сърбеж около слабините
Хора, вече около месец имам странен сърбеж около слабините (кожата където се свързват слабините и краката) и ануса направо не се понася. Мислех си че с времето ще се разсея обаче не се маха, а кожата ми почна да се разранява от непрекъснатото дразнене. Кажете какво мога да направя ако има други в моето положение много ви моля помогнете. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Съветът ми е да се мажеш със счукан чесън или сок от чесън няколко вечери и предполагам ще мине...успех!

2.   Mомиче или момче си, ако си момиче -има ли и бяло те4ение ?
К

3.   Ами отиди на лекар и не знам какво чакаш още.

4.   Лекарят е най ефикасното, може да са много неща така,че престраши се и отиди!

5.   Момче съм, а лекарите в моя край не са от най-сериозните ходил съм и друг път при тях за такива "дреболийки" и не ми обръщат голямо внимание. Затова търся помочщ от други с подобно преживяване.

6.   Cигурно са гъбички, отиди на лекар, не се притеснявай, не е страшно (ако са гъбички де)

7.   Може да е алергия, краста, инфекция - гъбична или бактериална. Посещението на лекар е задължително!
Лечението и в трите случая е различно!

8.   Да и аз мисля че може да са габички за това те питах дали си момче или момиче :) иди на уролог и ще разбереш !пиши какво е станало
К

9.   Няма смисъл да се притесняваш, имаш евентуално гъбички. Трябва да отидеш на кожен лекар и да ти даде мазило. Но не го оставяй без лечение защото може да се влоши.
Много се изненадвам за това че докторите около теб били несериозни и не можели да ти помогнат. Освен ако не си в някое село с един фелдшер не ми се вярва доктор да не ти обърне внимание.

Ако искаш сам да се лекуваш, отиваш в аптеката и си купуваш някое антимикотично мазило. Примерно Микозолон, макар че тая марка е вече малко старичка.
Мажеш се 2 пъти дневно, сърбежите би трябвало да минат още след първото-второто мазане. Продължи мазането докато не ти се успокои кожата.

За по-специализирана помощ, бягай на лекар, па ако ще и да е в съседния град

10.   Вчера ходих на лекар и ми каза, че са гъбички. Изписами да се мажа със салицилов спирт и след това с крем LORINDEN N.

11.   Абе човек да не е краста бе? Тоя лекар добър ли беше? Ако е краста пробвай с мас и сяра еднородна смес. Мажи се всяка вечер.

12.   Имам го същото от една година,
несъм и пробвал да го лекувам, но съм сигурен от четенето из нета, че са гъбички.
Сега съм решил да пробвам със пелин и първата орина сутрин, това съм го чел от йога лечения :)))

13.   Само едно уточнение: гъбички не се лекуват с кортикостероиди, какъвто е Лориндена. С него се лекуват екземи, дермити, дерматити и т.н. Гъбичките се лекуват с микотични препарати и мазила.

14.   От години страдам от сърбеж в зоната на връзката м/у левия крак и слабините и от опашката към ануса.
Това, че е едностранно ме навежда на мисълта, че не са гъбички или друга инфекция. Предписвали са ми какви ли не мазила и илачи. Някой помагат, други - не. Но сърбежа винаги се появява отново и отново. Поддържам перфектна хигиена, с редките изключения, когато съм на нецивилизовано място. По принцип избягвам тоалетна хартия и я ползвам само при липса на вода наоколо.
Макар, че вече съм на път да се примиря с това наказание, бих бил много щастлив ако мога да се отърва от него.
Вече не питам старило, а ПАТИЛО!

15.   Аз съм момиче и имам същия проблем със бяло течение , ако нчкои може да ми каже какво да правя и как да се излекувам ще съм много благодарна.

16.   и съпруга ми го има от няколко месеца, маже се с мазни мазила, облекчават го, но не минават

17.   16, мъжът ти скоро да не е ходил в командировка?

18.   Да защо 17,

19.   Защото някой обриви, сърбежи и прочие се получават след командировки... Дано при вас не е така.

20.   Имам същият проблем от 1991 година. Обиколил съм много лекари от цялата страна. В Александровска болница ме показаха на студенти, казаха им нещо, от което нищо не разбрах и ми казаха, че съм толкова здрав, че ми завиждат. Лекуваха ме за гъбички, невродермит и не знам за какво още. Единственото нещо, което помагаше бе една инджексия, която ме излекуваше за един месец и после всичко отначало. Но ми казаха, че ако се прилага повече от два пъти годишно може сериозно да наруши хормоналният ми баланс. Болно ми е да мисля, че в страната няма лекар, който е в състояние да ме излекува. Затова пък съм сигурен, че има много лекари, които знаят точно как да измъкнат много пари от мен и хора като мен(виждал съм и други такива). Ще съм безкрайно благодарен, ако все пак има лекар в България, за който Хипократовата клетва и лекарската професия са свързани с лекуването на хора, а не само с прибирането на парите им.
Моля ако има и други с такъв сериозен проблем да пишат. Може би ако се окаже че има здравословен проблем при по-голяма група хора някой ще се заинтересува и ще се намери лек.

21.   за подсичания, основното е БЕБЕШКА или друга ПУДРА!

22.   И аз имам същия проблем в слабините и отчасти под мишниците. Подмишниците чат пат ми минава и после пак се появява. Мисля си че са някви гъбички, които са доста упорити. За сърбежа съм на Антихистамини вече 4 години. Но като стане по сериозно и аз незнам какво да правя.

Мисля си че проблема е от това че съм малко по дебеличък и се потя в слабините. Не ме разбирайте погрешно. Винаги съм поддържал перфектна хигиена. Използвам душ гелове които не ми дразнят кожата. Ходих първите 2 години на какви ли не лекари. Плащал съм прегледи от по 50лв не еднократно и безрезултатно. Купувам лекарства след това за по 100лв по препоръки пак на тези лекари и при всеки преглед имам чувството че си сменят мнението за заболяването ми както и лекарството. На някои от тези лекари въобще не им пука за мен и бюджета ми.

Едно кремче ТРИДЕРМ винаги ми е помагало много. Ако можете да си го позволите излезте и си направете слънчева баня на терасата на тези наранените части(Слабините, Мишниците) на мен ми помага но изсушава кожата. Не прекалявайте със слънцето. Всеки ден по малко. Докато почернеете там и да Солената морска вода също помага но не и ако имате рани.

23.   В кожно венерическия диспансер в София приемат без талон само с зелена бележка от личния доктор и можеш да ходиш колкото искаш. Ето как се лекувам аз 1 хапче микомакс -5 капки ципросепт всеки ден дактакорт крем мазане 14дена --след 14 дена микомакс 1 хапче мазане с ламизил крем ципросепт по 5 капки
На втория ден от лечението ще изчезнат симптомите не спираите лечението докато не мине целият курс

за момчето с гъбички от 1991 и за тежки случаи да замени микомакс с ламизил хапчета 14 дена или орунгал 7 дена
При спад на имунната система или с наближаване на грипа или при неразположение при жената се появяват отново --така че се пригответе за битка

24.   Здравейте, приятели, тука чета разни коментари за сърбежите и кожните прояви по тялото ни. За разни командировки, разни връзки и контакти с различни хора, от там се били появили тези реакции. А някой от вас запита ли се дали всичко, това, което ни се случва дали не е резултат от някакво заболяване. И нашият организъм бие отбой.

Аз лично имам познат аптекар, на когото зададох въпрос за подобен проблем, който имам от много скоро. Първо искам да ви кажа какво почуствах. Страхотен сърбеж в областта на ануса, но не точно. А там където се трият двете половинки на дупето, понякога нагоре до опашката. А по пръстите на ръцете ми се появиха едни болезнени цепнатини, които дори сега в студеното време кървят.

Моят аптекар ми каза, че най-вероятно имам високи нива на инсулин в кръвта. От където идва и проблемът. А нацепването болезненото е,пзащото инсулинът съдържа едно съединение, което влиза във взаимодействие със студената вода и предизвиква това нацепване. Когато е топло времето нямам този проблем.
Сега взимам таблетки с канела, които повлияват добре картинката и ще се боцкам за изследване на инсулина.

25.   Вероятно алергична реакция от конците на слиповете. Особено тези които са внос от Китай. Търси БГ или Боксерки по- свободни. Измиване с антисептичен сапун, подсушаване, с памук избърсване с антимикотичен спирт. Хубаво е да има и някаква пудра, но Микоделмин не се намира

26.   Здравейте!
Мъж съм и съм на 34 год.
Бързам да споделя с вас, как след безуспешни усилия на доктори и всякакви медикаменти, най-после намерих лек срещу отвратителното подсичане, сърбене и болка. Беше в областа на слабините и ми създаваше огромен дискомфорт. Какво ли не изпих, с какво ли не го мазах! На моменти отшумяваше и тъкмо да си кажа " най-после, махна се" и отново с пълна сила се връщаше.
Съвсем случайно споделих за проблема с една приятелка и тя ми даде един обикновен на пръв поглед мехлем. Вече бях скиптичен към всичко, но тя твърдеше убедително, че е ефикасен и се ползва за много неща. Беше права, за три дни мазане, кожата ми стана отново розова и няма помен от синкавия оток, който се беше получил. Кремът се произвежда от Габровската фирма "Рачев-Л. Рачев", а на самата кутийка от крема пише "БЯЛ КРЕМ-РАЧЕВ-ГАБРОВО". На листовката има телефон за контакти (066-800-230), на който се поръчвал кремът.
Както съм го написал, сякаш му правя реклама, но просто отново се радвам на живота и съм благодарен, че се избавих от мъките (да не говорим, че кремът струвал 4лв. плюс доставка), а с коментара искам да помогна на всички с подобен проблем.
Дано съм полезен!

27.   Да се включа и аз със същия проблем. Използвам Елоком и за няколко дена ми минава но след месец два пак се появява. Някой друг да го е използвал?

29.   И аз имам този проблем. Четох в нета, че може да е симптом за диабет. Изследвах си кръвната захар и се разбра, че е с висока стойност. Сега лекувам захарта, а с това какво ще правя, още не знам? ...

31.   Първо си направи добри изследвания -кръв, урина, тестване за вид гъби, за алергени, микробиологично и тогава търси лечение. Може и на Метатрон, ако не излезе дотук нищо. Тва е биорезонансна диагностика, без боцкане , излиза всичко за около 100лв и 1 час време, може да ти спести другите изследвания и време.

32.   Имах подобен сърбеж около ануса. Докторът ми каза, че са гъбички и ми предписа дактакорт. Мазах се в продължение на две седмици и уж мина, но след седмица отново се появи сърбежа. Започнах отново да се мажа, но този път си правих процедури (три пъти на ден) с дарсонвал. Мазах се с дактакорта още седмица и продължих само с дарсонвала. Дарсонвалът е един уред, който козметичките използват след почистване порите на лицето. Той отделя озон, който дезинфекцира кожата. На мен ми помогна да се справя с гъбичките, но мисля, че може да се използва и при всякакви други кожни проблеми.

33.   Имам проблем от повече от една година със странен обрив, разположен едностранно по тялото ми, след посещение на солариум. Посетих много лекари и до момента никой не е установил от какво е обрива и с какво да се лекува. Много е неприятно, свързано е с постоянен сърбеж и почти ставам на рани от постоянното разчесване. Всички лекари ми изписваха кортикостероиди и антихистамини, но това не са лекарства, които могат да се ползват постоянно. Отказах се вече от лекарите, защото останах без средства и започнах самолечение. Започнах да пия хапчета ленено масло и да се мажа с белия крем на Рачев. Засега пъпките завяхнаха и станаха на петна, сърбежа намаля. Надявам се да не се активират отново, но още е рано да си мисля, че съм се справила с проблема. Ако някой има подобен проблем, да ми пише как се е справил. Правиха ми тест с алергени, различни изследвания на кръвта, за токсоплазмоза, микробиология и др., нищо не показват. Оказва се, че кожните проблеми са почти нелечими или много трудно се справя човек с тях!

37.   Нaи добрия кожен лекaр в бългaрия е доктор Шик тaрсете го в грaд Бургaс.... нaдявaм се дa помогне.

38.   Моят съвет приятели е много обикновен, но действащ перфектно! След правене на интимният тоалет само с вода поставяш в ръката си половин чаена лъжичка сода бикарбонат, минаваш отново всички части с нея и след това се измиваш. Облекчението получаваш на момента и с времето нямаш и помен от заболяването! Избягвайте съпрекосновението със сапун и ползвайте само памучно бельо!

39.   крем здраве

40.   Приятели, всичко това е от полова болест. Сърбежите не са болестта, те са следствие :)

41.   Здравейте, имам подобен проблем. Тук някои говорят за пъпки, други за сини отоци.. Аз първоначално имах само сърбеж в областта на сгъвката на краката. Бръснех се супер често, понеже работата ми го изискваше. Отидох на лекар и той ми предписа кремове. Единия беше против сърбеж, а другия - ламизил дермгел 1%. Каза ми да се мажа 1 седмица със първият и след това една със вторият. Също каза и да не се бръсна. Направих всичко по план, но няма резултат. Сърбежът се увеличава, на моменти кожата ми се лющи и сякаш имам постоянни белези (избледнели участъци) на същото място. Развива се само от едната страна и както и на областта под опашката. Поради ограничени финанси започнах да вярвам на бабини деветини, почиствам местата със салицилов спирт 1%, днес ги намазах и с чесън. Чух, че компрес с отвара от солена вода и борови иглички също помага, но не съм пробвал. Някой може ли да каже някаква диагноза - гъбички ли са или нещо друго, за да знам как да ги третирам?

42.   Доктор Шик ще ви помогне аз има този проблем от 4-5 години неможех да спя от сьрбежа.Оправих се да чукна на дьрво сьм много добре потьрсете го няма да сьжалявате лекасртовото което той си знае струва някьде до 10 лв и по малко но не сьм сигорен сьс сигурност ще ви помогне няма начин да не се оправите

43.   телевизора или интернет няма да те излекуват, влачих същият проблем 3=4 месеца. реших го на позитано 10, медицински център, лора, доктор мери ганчева. телефона не си го спомням.

44.   ок докторката каква бе уролог или дерматолог да знам какав доктор да тарся
аз имам ужасен обрив меж ду краката
мъж на 30 съм

45.   И аз имам същия проблем в слабините. Мисля си, че проблема е от това, че съм малко по дебеличък и се потя в слабините. Не ме разбирайте погрешно. Винаги съм поддържал добра хигиена.
На моменти кожата ми се лющи и сякаш имам постоянни белези (избледнели участъци) на същото място и сърби.

Видях 2 коментара (37 и 42) за доктор Шик и мисля да го потъся в интернет.

37 i 42

46.   Бетазонтрио, мажеш и никакви проблеми.

47.   Аз имам гъбички по слабините и сгънките на краката и опашката на ануса в началото бях мн зле и почнах да се лекувам с бебешка пудра 2 дни по 3 на ден минаха като нищо но после почна да сърби много и си взех паста тридерм-маз и почти ми мина 2 седмици без да се къпя и още се лекувам незнам какво още да кажа просто не се потете много и не се къпете те обичат мокра среда и влажна.

49.   И аз имах такова подсичане на кожата от грубите войнишки панталони. Бяха ми се образували червени кръгове по вътрепната страна на бедрата, които сърбяха и бяха станали хронични. Може би бяха и гъбички вече. С месеци никакви мазила не ги оправяха и вече се бях отчаял. Но сестра ми, която живееше в чужбина тогава през 91-та год. дойде в България една година след като се бях уволнил и все още си имах възпалението, и ми даде да пробвам от крема за бебето й: Canesten 1% в тубичка 20 гр. на Bayer. Мина ми от 1-2 намазвания като с магическа пръчка. Канестен се продава и сега по аптеките. Оттогава (26 год. ) до сега този проблем не ми се е появявял повече.

50.   Много добър съвет на номер 49.
Моят братовчед също имаше такъв проблем като войник, но беше вече гъбички при него, между другото и бяха обхванали и цялата интимна област - липса на хигиена е проблемът в армията и добре, че закриха задължителната служба

Аз имам подсичане под гърдите. Бременна съм и гърдите ми са огромни, макар че иначе не съм напълняла много - става ми това подсичане точно под тях и се оправих с крем за бебета Бочко. Предплоагам, че кремът, който препоръчва 49 ще е по-добър дори

51.   Много е възможно да е диабет. Част от захарта която организма не може да обработи се изхвърля с потта, а захарта е хранителна среда за всякакви бактерии и други.
Изследвайте се.

52.   Това при мен става от препаратите за пране по бельото. Ако са по-агресивни и бельото не е изплаквано от тях много пъти с чиста вода, се получават екземи по кожата-сухо напукано червено петно, което сърби и се лющи. Изплаквай допълнително бельото с топла вода и няма да имаш повече дразнения. Иначе за лечение на екзема вземи Дипрогента крем.

53.   Като начало купи си ново бельо защото може самият сърбеж да е от самото спарване който получаваш от бельото не си взимай от изкуствени материали. Има и друг вариант може да е инфекция която се развила от самото спарване което посочих все пак бактериите обичат топлината и се репликират трябва да посетиш личния си доктор и вследствие на ти предпишат мазила който ще изолират бактрерията ако въобще е но както казах ако не помогне смяната на бельото трябва да посетиш доктора си

54.   Моят приятел има гъбички от година и половина. Получиха се от изпотяване на слабините и по ануса. Лекува го кожен лекар с какво ли не.. тридерм, дактакорт, судокрем, микомакс пиеше, дори крем с кортикостероид, забъркан по рецепта. Спря да яде сладко, има перфектни изследвания за кръвната захар- не е това. Не използва козметика при миенето, използва специален препарат за прането, широки боксерки купи, бебешка пудра слага за потенето, но… сърбеж, зачервяване и лющене вече повече от година. Особено нощем. Беше поизчезнало, после пак се появи. Вече не вярвам на кожни лекари/медици и днес взех Бял крем (от коментарите тук) да видим дали ще помогне, ако не- след седмица е на хомеопат. Ще гледам да пиша пак

55.   Може да е от перилния препарат. Сменете го с хипоалергенен прах за пране. Обикновено има такъв в DM или Lilly market. Освен това пускайте пералнята на две допълнителни плащания.
Може да се мажете със Sudocrem - съдържа цинк, има антисептично действие и се използва при зачервявания, сърбеж и подсичане. Мажат бебетата с него и се продава в аптеките.