Споделена история от Здраве

Нисък холестерол
Привет, жена на 36 години съм направиха ми изследвания и холестерола ми е нисък 88 моля ако някой има идея това дали е опасно да пише. Благодаря ви.

Коментари

1.   Ниският холестерол води до следните рискове/е в следствие на
1. Засилен риск от тежки депресии (най-вече при мъжете)
2. Хиперфункция на щитовидната жлеза
3. тежки поражения по черния дроб
4. недохранване

Внимание - ниски нива на холестерола могат да бъдат симптом за хронично възпаление на червата (като например Morbus Crohn)

Мисля, че трябва да се консултираш с лекари. Не знам, какво трябва да ядеш точно, защото вече доказаха, че и яйцата не увеличават холестерола.
Можеш обаче да повишиш добрия холестерол с ядене на яйца (белтък и жълтък), местни и млечни продукти и най-вече богата на омега 3 риба - сьомга, риба тон.
Провери си червата при гастроендокринолог.
Повтори изследванията си след няколко седмици. Консултирай се с диетолог. Спри всякакви диети и временно спорта.

2.   От авторката. Благодарности за изчерпателния отговор ще го взема в предвид лекаря каза, че всички изследвания са ми добри след това аз видях разликата.

3.   Кой холестерол ти е нисък? Общ/HDL/LDL?

4.   От авторката. Холестерол HDL ми е 51 нормално трябва да е от 65 до 80 и LDL ми е 88 нормално е от 100 до 200 анализите не са правени в България.

7.   Холестерола ми е 2, 77 опасно ли е Това е общ холестерол

8.   ТОП отговор е дал номер 1, мога само да допълня, че може да става дума и за генетична аномалия. Пропускливите черва също са фактор, но да не забравяме, че холестеролът си го произвеждаме ние в необходимите количества чрез много сложни биохимични процеси
Яжте повече РИБА, червено МЕСО, вътрешности като черен дроб!!!
Интересното е, че се опровергаха вече твърденията, че едва ли не повишеният холестерол водил до сърдечно-съдови заболявания.
В САЩ вече забраняват стетините - медикаменти за смъкване на холестерола заради нежеланите ефекти, които описа номер 1.
Самоубиват се такива хора и близките им съдят фармацефтичните компании, които произвеждат стетини. Смятайте колко е важен холестеролът.

9.   9. /можеш ли да дадеш линк към препоръка на СЗО или адекватна организация за САЩ, че статините се забраняват.

10.   до 9 http://www.express.co.uk/life-style/health/562600/Parkinsons-link-statins-mass-use-drug-risk-thousands-developing-nerve-disease

https://www.sciencedaily.com/releases/2016/04/160403200142.htm

не намерих точно статия за забраната, но научих за това от книгата на д-р Фунг The obecity code

Като цяло не се очаква правителството да забрани стетините, но делата са за милиони и се очаква фармацефтичните компании сами да ги спрат. Най-тлъстите обезщетения взимат близките на хората, които са се самоубили след приема на тези медикаменти.
Има в САЩ също нещо като шегичка след лекарите

„Ще ти предпиша статини и няма да умреш от сърце, а ще се самоубиеш преди това“ или нещо такова.
Като цяло масово се съветват хората да ги намалят и после да ги спрат.