Споделена история от Здраве

Стрии и целулит
За пръв път ми се появиха по дупето през 2007 година, бях за 7 клас, беше лято и почнах да правя упражнения... Смъкнах около 2-3 кг (имах малко за сваляне). 7 клас напълно зарязах спорта, а чак на края на 2008 година се заех отново сериозно... и сега тренирам усилено, станах атлетична. Първо въртях велоергометър в изправено положение за 30 минути, натоварваше ми се само прасецът и разтегачът, но сега от 2 месеца тичам навънка. От велоергометърът ми изчезна целулитът по бедрата и общо взето - от дупето надолу (без самото дупе). Ще се махне ли с тичане, скачане на въже? Освен това имам стрии по:

- страничните части на таза, но почти не се виждат, мн са малко
- дупето
- вътрешната част на бедрата, но също не са забелязват
- забелязват ми се някакви белези от разтягане, като вдлъбнатини, но нямат цвят, по квадрицепсите, но са малко
- колената и под коляното

По принцип въобще не се виждат. Трябва само да се вгледаш по-обстойно. Мисълта ми е, че тези по коляното - като ги гледаш са бели, но ако ги погледна под друг ъгъл, се виждат виолетови. А като разтегна с ръка кожата на дупето си, се появяват по-ясно очертани вдлъбнатини които също се виждат като виолетови.

2 месеца се мажех с Икаров, сега ползвам едно StriVectin което става и за бръчки... Дали с тичане и скачане на въже, като намаля мазнините по дупето си и съответно кожата ще се стегне и няма да се забелязват стриите толкова?

А дали има връзка това, че допреди 3 месеца съм пила неповече от 2 л вода на ден, като съм пила и мляко и сокове?! Прекалено късно ли е вече?

Моля без обиди! Никой не ме беше информирал за стриите и целулита, когато навлязох в пубертета!!! ;(

Коментари

1.   Грешка на родителите, но и те са хора и не могат да знаят всичко!

2.   Много добре знаят - лекари са; но просто нито един от двамата не е имал стрии или някакви кожни "неволи" и са преценили, че... вероятно няма да имам. :D
Ще продължавам да се мацам с мазни и овлажняващи продукти, пък ще видим... (: Много ми е суха кожата на краката.. :(

3.   Не прекалявай с мазилата защото спреш ли един ден става многоо лошо.