Споделена история от Здраве

Много слаба
Здравейте, реших да напиша тази история с надеждата някой да ме разбере. Като се родих бях много дебело бебе, но когато тръгнах на градина започна растежа само на височина. Килограмите ми оставаха все същите. Почнах училище и станах пак нормална, но после пак височината. Сега съм на 12 години 160 см и 38 килограма. Много съм слаба, знам. Искам да напълнея с 6 килограма поне. Искам да съм слаба, но не чак толкова. Преди една година и досега се ровех в сайтове и четях неща за анорексичките. Това е психическа болест и не е като за мен. Спортувам и ям здравословно. Тренирам волейбол и лека атлетика, а и карате. Волейбола го оставих преди месец, защото все по висока ставах. Ям си от всичко. Без торти. Ненавиждам тортите. Като видя торта ми се повръща. Мразя ги от малка. Но пък съм луда на тема шоколад. Ям месо, риба, плодове, зеленчуци и всичко. Мак доналд не ям. Все пак искам да напълнея здравословно. Да не забравя подигравките на съучениците ми. Или съм дърво или съм жираф или пък съм кибритена клечка. Поне съм умна и в лицето горе долу красива, но като си видя клечестите крака и веднага ми спада самочувствието. Странното е че пък понякога се харесвам. Сега харесвам тялото си. Интересното е че не изглеждам кльощава. Дайте ми съвети за малко качване на килограми. И за някои луди- не съм болна от анорексия и не повръщам.

Коментари

1.   Виж, не се тъпчи с глупости, за да си напълняла. Просто хормонът не те е ударил още... има време и за това.
По-важно при теб е да се храниш РЕДОВНО, 3 пъти на ден, да ядеш плодове, зеленчуци, месо, хубава и качествена храна.
Сестра ми беше много слаба, но после си се нормализира (след 14 г. ) и днес дори се бори с килограмите!

2.   Не се притеснявай за това, това, че си слабичка е предимство, всички момичета искат да са слаби, топмоделите също, повечето момчета харесват слабичките момичета, не обръщай внимание на подигравките, това ти е предимство, ще имаш много обожатели.

3.   Има качествени шейкове прахообразни продукти висш клас разработки висок протеин нисковъглехидратно съдържание. Може да ядете по три пъти на ден и да си се хранете нормално. Имаме и витаминен комплекс, който ще увеличи и апетита Ще се получи Не си анорексичка но и към тях сме прилагали подобни програми и даже мога да дам да се прочете резултат.

4.   Срамуваш се от кльощавите си крака аз точно такива искам. Как може да ти падне самочувствието само заради това? Аз съм 1, 67 и 48кг и пак няма кльощави крака;)

5.   Има разни диети за напълняване. Бих те посъветвала да отидеш при диетолог. Не се води по диетите които пишат в интернет, защото не се знае какви са. Успех! :)

8.   Благодаря на всички:-) Номер 3, може ли да ми обясниш по-подробно? От къде се взимат, как, кога, колко струват? Не съм мръднала досега :-Д Вярно ли е че през лятото се отслабва? Иначе не съм плашило но все пак трябва да кача нещо. Пишете идеи и пак благодаря :-)