Споделена история от Здраве

Не знам как да кажа на близките си
Като за начало ще ви кажа, че аз съм човек, който постоянно е под напрежение, стес, страх (незнам от какво), срам и още много. Винаги съм изнервена от нещо и сега леко се притесних, че може стреса и нервите през последните 3 години, да са ми били в повече и да съм си докарала нещо. Преди 2 месеца получих припадък (по незнайна причина), но не го отразих като нещо сериозно, пък и не беше... Наскоро започнах да ставам адски раздразнителна, чувствителна, настроението ми е ужасно и майка ми вече се дразни, защото всяка вечер щом се прибере, аз съм намусена. Но това от което се оплаквам, е че от близо 1 седмица чувствам болки в главата, те не са постоянни, но през 20 мин. някъде нещо много остро ме изръгва за 5 сек. и то на едно и също място. Отделно се усеща едно търнене, някак замаяна ме прави, губя си апетита, трудно се фокусирам, забравям някой неща...
Може и аз да ставам хипохондричка, но вземам пък и да се замислям, че ако наистина ми има нещо, трябва да го открия на време, иначе не ми се мисли, много ми се живее:Д...
От една страна ме е страх да кажа на майка си да не ме вземе за луда, а и ако ми няма нищо, защо само да и създавам допълнителни нерви.
Моля ви дайте ми съвет, много съм объркана.

Коментари

1.   Веднага отивай на лекар, дано да ти няма нищо, но ако ти има се лекувай веднага ;)) Всичко е лечимо, стига да се хване навреме :) И недей да мислиш за мнението на другите, щом става въпрос за здравето ти!!! Успех :)

2.   Отиди на личния си лекар, но след няколко изследвания и той ще ти каже очевадното - ти си нервно болна. Лекува се при психолог, но СЕ ЛЕКУВА. АКО НЕ СЕ ЛЕКУВАШ ще става по-зле.
Не разбирам, защо проблемът ти е да информираш близките си - в момента е по-важно да се лекуваш!

3.   Според мен непременно си направи един преглед при невролог. Той вече ще ти назначи ЕЕГ, ядрено-магнитен резонанс или др. Но се прегледай, няма какво да се притесняваш да кажеш, това не са симптоми на лудост. Но е опасно, защото понякога се получават след мозъчна травма в детството. И трябва лечение на всяка цена!

4.   Диабет? Изследвания-КЗП и консултация с ендокринолог.