Споделена история от Здраве

Болки в сърдечната област
От една година насам не мога да спя на лявата страна, защото след минути започва да ме боли сърдечната област. Може и да е от ребрата нещо... ама не знам.. Преди редовно си спях на лявата страна и нямах проблем, а сега дори само като се облегна наляво и ме наболява след малко. Веднъж бях заспала на лявата страна и се събудих от силната болка, защото явно много дълго съм спала така и явно "притискам" сърцето... Преди година и половина пък ми се е случвало няколко пъти както си ходя, играя или правя нещо, извeднеж да усетя бодежна болка в сърцето и след малко или веднага ми минвааше. Но е имало случаи и когато тази бодежна болка не минава бързо и я усещам 5-10 дори 20 минути, и като издишам дълбоко нещо изпуква и ми минаваше. Вече не ми става така, но това със спането ме притеснява. Нормално ли е? На какво се дължи? Има ли ми нещо??

Коментари

1.   Мила, сърцето не боли по този начин - дори повечето хора с инфаркт си отиват, защото са изкарали на крак няколко микро инфаркта - при жените освен това не боли сърцето при инфаркт, а чувстват тръпнеща болка в гърба и ръцете.
Най-вероятно става дума за нещо на нервна почва или те болят гърдите, особено ако растат или белия дроб има проблем (ако си пушачка особено). Отиди на личния си лекар да ти види гърдите за бучки. Прегледай си белия дроб.

2.   Номер 1- не съм пушачка, какво може да ми има на белия дробБ? Преди няколко месеца забелязах една черна точица в десния ирис, после се появи още една или две. Влезнах в интернет намерих така наречената "ирисова диагностика" и точно там където са точиците, там се намират белите дробове. Какво може да е??? Преди да ги забележа нищо различно не съм яла пила, бях започнала да пия Калции, но тези точици може да са се появили и преди това. И когато започнах да усещам болка, когато спя на лявата страна - тези точици ги нямаше.

3.   Сърцето, когато боли, няма значение в каква поза си. То си боли. В тази област болките имат различен произход.

4.   Авторке, ирисовата „диагностика“ не е принат и НАУЧНО доказан метод. Отиди на лекар или прочети за диагнозата „хипохондрия“.
Ако не искаш да завършиш в психиятрията или по-лошо - като тежест за близките си - хвани и отиди на ИСТИНСКИ, ДИПЛОМИРАН лекар да изключат първо физически причини за болката. Ако няма такива - може да е на нервна почва и се лекува с психоанализа. Ако не искаш да се лекуваш - ами живей си така, но не чакай съчувствие.

5.   Боже... номер 4 къде ме пращаш в психиятрията, че и диагноза ми постави? Айде като не си компетентен/на по темата да не коментираш. Компетентен/на бъди там където трябва, не тук.