Споделена история от Здраве

Гастроскопия
Здравейте, искам да попитам какво се прави при гастроскопия, как те приспиват и как трябва да си облечен??? :)

Коментари

1.   До колкото ми е известно не трябва упойка... иначе трябва да си съблечен под кръста (ЛОГО). Пъхат ти камера в червото и си гледат хората, защо да те приспиват? Не боли, а упойката е най-големият риск винаги и хората няма да те упояват за едно гледане на чръвцето. Ало? Събуди се и се отпусни. Да ти имам и проблемите...

2.   Я не го слушай този номер 1. На мен ми правиха преди година. Бях облечена с потник и клин, но няма значение с какви дрехи си, просто да са по-лесни за сваляне. Бяха ме приели в болница няколко дни преди това, за да могат да ми слагат системи и други неща, за да ме подготвят. В точния ден отиваш в кабинета и ти трябва да си с абокат. Те слагат една тръба с приспивателно и ти лежиш и по едно време ти се замъглява и веднага заспиваш. През това време те ти вкарват един маркуч в устата и така стига до корема и си свършват работата. Когато се събудиш те слагат на инвалидна количка и те закарват до стаята и те слагат на леглото. Ще се чувстваш все едно ти се спи супер много и ти е лигаво, точно като напушен с трева си. Да те предопредя да си купиш много лекарства за гърло, защото при слагането на тръбата в устата, тя е супер дебела и ти издира цялото гърло. Аз едвам говорих и ядох с големи болки, затова се подготви стабилно. С никакъв случай не го прави без опойка, защото започва да ти се повръща и ще напълниш тръбата в повръщано и после не те знам как ще я плащаш.

3.   Абе едно, ти нормален ли си? Такива коментари са си хейтърски отвсякъде... Ало, да ти имам проблемите... Ми дано му ги имаш пък, нищо че не знаеш какво му има на човека, пък току виж си спрял да бъдеш задник.
Това е положението, в момента злобата и простотията шестват из интернет, не без помощта на лицемерни модератори.

4.   №1 Обърка червата с хранопровода. Също при необходимост може да се наложи упойка. По принцип си по нощница без бельо, но не за да ти проверяват червата отзад, а ако се случи нещо непредвидено по лесно да те оперират.
Спокойно авторе нищо сложно в всяко гастроентерологично отделение на ден се правят най малко по 5 такива прегледа.

5.   №2 тръбата е тънка колкото молив, а те боли гърлото от спрея, който ти впръскват в гърлото преди да ти вкарат тръбата.

6.   10. Правиха ми гастро-скопия преди около седмица и искам да ви кажа че няма значение как сте облечени по време на изследването . Но който каже че не боли лъже. По добре е да знаете че боли за да може да сте подготвени психически.

7.   На мен пък въобще не ми слагаха упойка и макар по принцип доста трудно да преглъщам, прегледа мина добре. Аз нямах нагласата за такова нещо, но като видях лекарката, че го подготвя просто си казах "Затвори очи и дишай дълбоко". И се получи.

8.   На мене сащо щеми правят и незнам нищо

9.   Правена ми е гастроскопия без упойка. "Боли" не е точната дума. Ужасно неприятно е. Помислете, един пръст ако си пъхнеш в гърлото - повръщаш, а това е дълга тръба. Тъй като предния ден нищо не ядеш та няма и какво да повръщаш. Бях си олигавила цялата физиономия и коса. Това за гърлото при № 2 вероятно е индивидуално. Нямам спомен за такива болки след това в гърлото. При всички положения е за предпочитане да е без упойка. Знаете тя носи риск. Всъщност нещата са ясни с упойка е добре за пациента по време на самата манипулация, но след това отново всичко е много индивидуално. Преди седмица ме оперираха с обща упойка и 2 часа бяха нужни да ме свестяват. Въпреки проведения тест за алергии преди това, упойката не ми понесе, много повръщах и се чувствах изключително зле, въпреки че постоянно ми подаваха кислород.

10.   Много ме е страх от това изледване гастроскопия, но трябва да го направя! От десет години имам проблеми със стомаха и дебелото черво! В малкия ми град никаква диагноза нямам! Болките и запека ги обяснява доктора ми със кисти! От две години имам възел на щитовидната жлеза и си губя гласа, на зъболекар ми се гади веднага! Как ще издържа това изследване!? ! Моля за съвет!

13.   Днес ми правиха гастроскопия с пълна анестезия.
Ужасно ме беше страх, въпреки че се занимавам с лекарства и болно хора всеки ден.
Та...
Лягаш, заспиваш за секунди, после се будиш и нищо не усещаш. Малко само те поболява гърлото. Но леко.
Препоръчвам да си правите така това изследване. Без упойка е варварство. 1м маркуч. Ужас.