Споделена история от Здраве

Супрадин Енерджи
Здравейте :) Започнах да пия тези мултивитамини, но се чудя дали някой от вас знае - напълнява ли се от тях, тъй като за Центрум съм чувала, че се качват кг, пък колко е вярно не знам.. Който ги е пил/пие, да сподели :) Или ако имате препоръки за някои други витамини, пак може да кажете :) Моля за отговори :)

Коментари

1.   От витамини не може да се напълнява - те не съдържат калории. Спри обаче да се тъпчиш с глупости. Наблегни на здравословно хранене.
Мисли малко логично и чети поне пакетчето като се тъпчиш с глупости - ПРОДУКТЪТ НЕ СЪДЪРЖА КАЛОРИИ, защото витамините не са хранителни вещества (мазнини, въглехидрати или белтъчини).

2.   Напротив, аз лично съм виждала витамини, на чиято опаковка си пише колко калории има едно хапче, примерно 7. Не знам дали само калориите имат значение за това, но съм чела, че има хора, които от прием на витамини на хапчета са качили кг. Центрум са една от марките, за които съм чувала така, както казах, не знам колко е вярно. За Супрадин Енерджи пише, че е подходящ и за спортисти и от там предполагам не се качват кг, но исках да попитам някой, който има информация :)

3.   Номер 2 - няма хапчета витамини със 7 калории на хапче, най-много на 100 гр., а това са към 200 хапчета.
НЯМА ХОРА, които да напълняват от витамини, има хора, които напълняват от хапване и си търсят оправдания. Мисли логично - витамините се съдържат в храната, те са необходими за биохимичните процеси в оргамизма, но НЕ СА ХРАНИТЕЛНИ ВЕЩЕСТВА - въглехидрати, белтъчини, мазнини.
То е същото като да кажеш - чувам, че има хора, напълняли от дишане, от пиене на вода или от ядене на пясък. Опитай с последното - 1 кило пясък като изядеш преди всичко ще свършиш в интензивното, но няма да напълнееш. Витамините са просто вид молекули - като при водата да кажем, но не съдържат сами по себе си калории (хранителни вещества, енергия), а 7-те калории са от нишестето, което ползват като помощно вещество в таблетките и при все - 7 калории са ти 1 хапка ябълка да кажем. Един човек има нужда от 2000 калории на ден (жена) и над 2500 калории при мъжете - 7 калории???? АЛО -СТЕГНЕТЕ СЕ. Дори да приемем, че 1 таблетка има 7 калории - трябва да изядете 100 таблетки, за да сте погълнали 700 калории - 2 вафли са ви това.
Ако не ядете 100 таблетки на ден, ще да е от вафлите затлъстяването ви.
Друг е въпросът, че няма смисъл да се тъпчим с хапчета - яжте си здравослновно и нямате нужда от тях. Който иска да забременява да пие фолиева киселнина - НЯМА КАЛОРИИ ГАРАНТИРАНО И НЕ СЕ НАПЪЛНЯВА ОТ НЕЯ, но увеличава с 60% вероятността да родите нормално дете.

Мили хора, образовайте се, че глупостта е страшна болест - най-страшната дори!