Споделена история от Здраве

Шизофреничка ли съм?
Здравейте. Не знам от къде да започна. Аз съм момиче на 15 години. В началото на зимата безпричинно се появи напрежение и притеснение в гърдите. Трудно заспивах и треперих. Появи се и някакъв страх от смъртта но той бързо отшумя. Ходих на невролог. Предписа ми леки хапчета. Не мисля че е от тях, но проблемът ми отшумя. Преди една седмица пак се върна притеснението в гърдите, челото ме стяга и дланта на лявата ми ръка изтръпва. Донякъде мисля че проблемът ми идва от това че от известно време постоянно стоя вкъщи не излизам никъде, пък и съм от доста притеснителните. Преди един ден прочетох една статия за шизофрения. Като видях, че се появява най-вече в тинейджърските години много се изплаших. Сега постоянно мисля че може да развия шизофрения и от тази мисъл цялата треперя. Възможно ли е да е това? Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СИ ШИЗОФРЕНИЧКА! Шизофренията е сериозно психическо заболяване на личността, тя е в повечето случаи наследствено заболяване.
Ти си просто нервно болна. Затова и си въобразяваш разни болести, но ти си просто на нервна почва разболяна. Потърси психолога в училище или друг психолог, много бързо ще те излекува.
Също е полезно за теб да си повтаряш „Живея тук и сега. Смъртта е част от живота, всички ще умрем, когато спрем да живеем. Аз съм жива, обичам живота. Родителите ми са живи. Всички сме добре“
Имаш иначе класически проблем, бързо ще те излекуват. Само ще ти кажа, че причините се коренят в ранното ти детство и сама няма как да се излекуваш.

2.   Ти не си шизофреничка, а хипохондричка. Нищо ти няма, това обикн. се предава наследствено.
Аре и успех :)
М, 36

3.   По принцип, когато човек чете за някоя болест и симптомите 'и, започва да си въобразява, че я има. Не си шизофреничка, не се бой. :-)

4.   Ха!
Миличка, аз съм шизофреничка. Ти НЕ си.
Параноя по смъртта ако имаш не означава, че си болна от тази болест.
Послушай номер 1 и повтаряй думите, които ти е написал/а.
Нищо ти няма, ще се оправиш, това се лекува. Не мисли глупости и си гледай живота. Прави приятни неща и се разсейвай.
Искрено ти пожелавам успех. И в никакъв случай не търси отговори в родословното си дърво!