Споделена история от Здраве

Вагинален сърбеж
Проблема е следния:
Изпитвам сърбеж около входа на влагалището и то само когато примерно случайно се докосна и усещам че ме сърби и това от около 2 дни насам.Не съм имала интимни отношения скоро и не мисля че е от това, понеже се пазим.Има ли ми изобщо нещо?И от какво може да се е получило?

Коментари

1.   Не е нужно да си правила секс, за да стане нещо такова, но не е и за притеснение. Пробвай с промивки два дена и ако не стане иди на лекар. 2 чаени лъжици хлябна сода в един литър топла вода. Подниваш се сутрин и вечер. На мен много ми помага, препоръча ми го моята гинеколожка, защото и аз имам от време на време такива проблеми. Успех!

2.   Може да са гъбички, така че пробвай както те посъветва Номер 1. И аз го знам това с промивките, обаче ако не спре до няколко дни обезателно се обърни към специалист! Успех :) М23

3.   В аптеките продават един антибактериален разтвор, казва се Триклобактер и е много добър. По принцип и на мен ми се е случвало и то от ароматизирана тоалетна хартия (в която има химикали за аромат). Има и много добри интимни гелове, които също са антибактериални и са с ph 4.5 (при 5.5 се нарушава киселинната среда и естествената защита намалява, от там и разни инфекции). Не се притеснявай. Ако държиш на експертно мнение иди на гинеколог.

4.   Здравей, наскоро и аз имах същия проблем, и също не бях имала интимни отношения отдавна. Отидох съответно на гинеколог и се оказа, че е от .... прекаленото обезкосмяване. Това се установи след направени изследвания, естествено, за да се отхвърлят други причинители. Даде ми да изпия едно единствено хапче и да се мажа с едно мазило и на следващия ден ми нямаше нищо.

5.   Авторката: Ох благодаря ви супер много.Вече пробвам както ме посъветва номер1. А към номер 4 може и от това да е като се замисля доста често ги махам

6.   АКо се бръснеш може косъмчетата да са ти твърди и да ти се забивят,и от там да идва сърбежа.Махай ги с кола маска за да омекнат и няма да имаш проблем.

7.   Отавторката: Сърбежа не е където има косъмчета,а около отвора който ограждат срамните устни , не съм се уточнила явно по-горе ...

8.   Иди на гинеколог.

9.   здравейте от вчера имам сърбенж и незнам какво да правя а предния ден ми дойде възможно ли е да се е получило от превръзките?

12.   Мили дами здравейте! Момиче на 16години съм и преди три години помня, че ми се появи същия сърбеж както и сега. Тогава доста се бях оплашила, но като се порових в интернет разбра. че причините са много! Може да е от т. хартия, от копринените превръзки, от душ гела, от бельото. Една от причините, която е възможна и много ме очуди, е че може да е от недостиг на въздух до влагалището и входа! Решението, което описваха, беше да останеш без бельо за известно време... Аз спах без гащи и на другия ден ми нямаше нищо! В първия момент се стреснах защото воля полов живот (моля ви не ме съдете) и се притисних, че може да ми има нещо, но послес су сетих и сега! Сърбеше ме два дена! Надявам се да съм помогнала! :)съм добре