Споделена история от Здраве

Деперсонализация/дереализация лекува ли се?
Здравейте, страдам от т. нар. дереализация. Усещането е сякаш ставате свръх чувствителни и не сте себе си, сякаш гледате всичко на филм. Ръцете и крайниците сякаш не са свързани с вас, но най-осезаемото е гласовете на хората - чуват се далечни и е трудно да се съсредоточите какво казват. Най-характерното е, че се стряскате при шум, говор и т. н, нехарактерна ситуация.

Преди имах паник атаки, но този период отмина, работата ми е силно стресова, понякога отдавам на това симптомите, отговарям за много хора и понякога стресът може би си казва думата. Пия по половин таблетка серопрам на ден още от времето с паник атаките и в много редки сллучаи си взимам Валидол.

Днес ми стана дереализацията пак и си взех един Валидол, но сякаш не ми помогна, по-скоро се успокоих без да мине симптома. Има ли как да го прекратя това нещо като се случи моментно и вторият въпрос - има ли как да го спра перманентно?

Коментари

51-58 от 58

62.   Да ходих, изписа ми ремирта пия го от 2 месеца каза ми че съм била за психолог не виждала смисъл да ходя при нея защото не съм била за психиатър.

63.   Аз никога не съм ходила и няма да ходя. При мен деперсонализацията и дереализацията не са проблем. По-голям проблем са други неща, но няма терапия, която да помогне, защото не желая промяна. Не се имам за болна.

64.   Здравейте, аз бях човек, който мина и излекува паник атаките т. нар. дереализация. При мен симптомите бяха следните:сърцето ми беше с нереален бърз пулс, всичко ми беше на сън, сякаш се носих, не си усещах тялото, чувство, че не мога да дишам и голям страх, който провокираше мрачни мисли. Казах си, че няма да се дам на това *чудо* и исках да си върна старият нормален живот. Минах няколко фази 1. където не можех да го контролирам
2. където вътрешно ме обладавеше тази симптоматика, но хората около мен не разбираха и 3 когато спечелих битката. Ще ви кажа всички добавки, които приемах и какво направих така, че да се изпари този проблем. Но на първо четене се случва с хора, които са претоварени и не си харесват реалността и така падаш в капана. Трябва наистина да сте наясно със себе си какво искате и какво не искате и някак си да искате борба, защото ако изпаднем в режима "жертва"ще падаме все по-надолу и това ще ни остане за цял живот. Промяната идва от нас самите. Паник атаки и дереализация в повечето случаи се появяват ако тялото няма нужните минерали и витамини, и реално изпада в шок. Витамин Ц, Витамин Е, Витамин B6, селен, желязо(което предпазва и от шзофрения), магнезий, омега 3 и витамин Д3 започнете всичкото това да го пиете. Започнете да пиете билки има един сироп Неуропан всеки ден го пийте по два пъти сутрин и вечер, нека се натрупа в организма както и витамините бъдете постоянни. Не прибягвайте до силни лекарства, психиатри, антидепресанти, които реално Ви дрогирват и Ви правят за цял живот зависими от тях, на всичкото отгоре и пари отиват в канала. Също така да има движение, за да има добро уросявяне на кръвта ако се започне фитнес спорт това ще е още по-добре целия гняв от това нещо да го излеете там. В днешно време се замислете храните ни са пълни с химикали и не са истински и с времето все повече хора имат някакъв психичен проблем или други бележки, защото не си набавя нужните за организма. Успех, мили хора! не губите надежда. Дано, да съм Ви била полезна!

65.   Спрете да пишете глупости. Храненето, хранителните добавки, хубавият сън, избягването на стреса... помагат за малко. Проблемът остава... всъщност са проблеми, защото винаги са няколко, няма такова нещо като едно психично отклонение, едно личностно разтройство, едно емоционално, физическо... винаги са в комплект.

66.   65. Извинявай какво е глупост!? По твоята логика дай нищо да не правим и да подценяваме всичко и тука виж ли верно, че няма оправия Аз съм човек който 2 години влачи и се бори с това нещо и го победих. Изчетох 1 000 000 неща, за да стигна до това, което търсих и искаш да ме убедиш, че е невъзможно. Истината е, че трябва постоянство, дисциплина и вяра, а не да речем, и дори да има решение да отхвърляме. Всичко е навързано. Едно нещо да липсва и нарушава нещо в организма постепенно започва да пречи на всеки следващ орган. То човек ако направи 24 чбез сън ще е неадекватен, а представи си малкия сън и натрупванията на недоспиване. Добваките са витамините нискомолекулни органични вещества, необходими за нормалната жизнена дейност на човека и животните, които помагат за растежа, обмяната на веществата, функциите на имунната, нервната, ендокринната система, кръвообразуването, кръвосъсирването и др и чрез тях функционира правилно организма и е тяхното гориво. Това пак ли е за подценяване!? А, стреса се получава от изборите, които преди това сме взели и не ни карат да се чувстваме емоционално окей и имаме два избора да търпим или да искаме промяна. Нищо от това, което изброих не е за подценяване, а е за постоянство, което да се създаде. Храната трябва да е здравословна. Всичката тази химия, която ядем в месата е изкуствено натравя с времето всичко в тялото ни. Тази химия е измислена храната да не се разваля, да поддържа уж някакъв стандарт, за да печели веригата и на никой не му пука как ще повлияе на човек. Всеки гледа да те примами и да ти вземе парите Не може примерно 10 години да си се отнасял немърливо спрямо себе си, да не се грижиш за себе си и като започнеш 1 месец да следваш правилното да очакваш да се оправиш. Както за лошото е ставало с натрупване с годините, така и за хубавото, за да се оправим. Успех!

67.   Ти си си ти, аз съм аз. Казвам ти какво е. Не ме познаваш, за да знаеш какво знам и какво съм правила по въпроса. Не ми казваш нищо ново.

68.   Именно, и това не е повод да казваш, че са глупости. Това ако не е помогнало при теб може пък на друг да помогне. Дори не съм си позволила да те коментирам. Коментирам процеса, който ми е помогнал и защо така става. Ако някой изтъква кой какво е казал си ти, аз казвам защо така мисля и че не е глупост... има разлика.

69.   67. Да, не се познаваме, че по някакъв начин да определяш моята теза за глупост и после на мен ми обясняваш кой, кой е. Аз съм го написала да помогна. Само мога да разбера през какво минаваш :)Извинявам се, ако съм те обидила.

51-58 от 58