Споделена история от Здраве

На 14 съм и имам разширени вени :(
Здравейте, аз съм момиче на 14, спортувам алпийски ски през зимата, а през останалото време ходя на фитнес. Проблема ми е, че имам разширени вени по краката и ме е срам да излизам с къси панталонки или да ходя на плаж, не са много разширени, като на възрастен човек, но пак се чувствам некомфортно. Бихте ли ми дали съвет или причина за този проблем? Благодаря Ви, предварително. :)

Коментари

1.   Разширени вени се получават от много неща.. Прекалено стоене на крак, тежка работа, бременност.. Но понякога просто са ти слаби капилярите. Не е вярно, че при възрастните се среща по-често този проблем.
Замисли се, като си млада кръвта ми бушува много и кръвообращението ти е доста силно и понякога капилярите не издържат. Аз съм на 24 и от година и половина имам малко, при положение, че бях бременна преди 4 години. Личният ми лекар ми каза, че ми се е насъбрало, и от стоене на крак и от бременността.
Пия по три месеца едни хапчета, мажа се с Лиотон 1000, две седмици мажеш, две почиваш.
Тези неща са без лекарско предписание по принцип.
Хапчетата са Флебодия, каза ми лекаря, че са много добри.
Свиват вените, където са отекли.
Има и един козметичен немски крем с екстракт от див кестен, ако искаш като за начало пробвай него, 5-6 лв е.
Направи си компреси с риванол, върху вените и като лягаш да почиваш си дръж краката на високо на възглавница.
Аз имам само на левия крак малко.

Ако искаш прочети и в интернет, има доста домашни рецепти.

Mss Sadness, 24

2.   P. S. Крема се казва KrauterhoF.

Mss Sadness.

3.   Разширени вени

Информация за разширени вени
Знаете ли, че повече от една четвърт от българите имат симптоми на разширени вени. В крайния стадий на заболяването се стига до поява на силно болезнени варикозни язви, трудно подаващи се на лечение.

Погрешно е схващането, че разширените вени са само козметичен проблем. ”Разширените капиляри” и варикозните вени най-често са проява на по-голям проблем, наречен хронична венозна недостатъчност. Ако заболяването не се лекува навреме, то прогресира и нарушава нормалния начин на живот на болните.

4.   Защо се появяват разширените вени?
Причини за поява на разширени вени

Наследственоста е един от основните фактори за развитието на разширените вени. При жените заболяването се среща по-често отколкото при мъжете. Хормоналните фактори по време на пубертета, бремонността и климакса, както и приемането на противозачатъчни препарати, повлияват появат и развитието на заболяването. Много често разширените вени се появяват в първото тримесечие на бременността. Други рискови фактори са застоелият начин на живот, затлъстяването и нараняването на крайниците.

5.   Трябва да се избягват седенето или стоенето на едно място, като се използва всяка възможност за раздвижване на стъпалата и подбедриците.

Преди лягане е необходима 10-15 минути разходка, а по-време на сън и почивка е от полза повдигането на краката на около 10-15 см над нивото на гръдния кош.
Трябва да се подбере подходящ спорт - интензивно ходене, бягане, аеробика, колоездене, танци, плуване, като се избегне посещението на плажа в часовете между 10 и 15 ч. Ходенето с потапяне до кръста в морската вода осигурява естествен масаж на подбедриците и намалява венозния застой. За пациентите, които не са на морския бряг, е от полза обливането на краката с хладка вода вечер преди лягане. Трябва да се избягват горещите бани, вани и сауни, както и горещи физиотерапевтични процедури - максимална температура до 30-31 градуса.

6.   Авторката: Също така аз имам много слаби капиляри в носа и много често получавам кръвоизливи :)