Споделена история от Здраве

Страдам от бяло течение, пък ме е срам от преглед при генеколог
Здравейте.Аз съм на 20 години.Страдам от бяло течение,ту силно, ту слабо винаги различно. Притеснявам се да отида на генеколог - макар, че трябва. От 4 години водя полов живот. Все с що годе постоянни партньори.Никога съм нямала - за една нощ или за един път. Страх ме е да отиида не генеколог всичките ми приятелки ходят по 2 - 3 пъти годишно. Майка ми твърди, че рано или късно трябва. Приятелката ми ходи без проблем и се съблича и си говорят и винаги излиза от кабинета все едно е ходила на кафе :) Пък мен ме е срам или страх ли незнам вече :( Ходих при личната ми лекарка взех направление за генеколог отидох ди кабинета и ..... се врътнах и си тръгнах така вече няколко пъти. Как да постъпя искам да разбера сериозно ли е има ли ми нещо? Пък и просто така на профилактичен преглед? Какво да направя за да превъзмогна сръма или страха си ?

Коментари

1.   Ами, няма кой да отиде вместо тебе :) Помисли си пак и дано това ти помогне :)

2.   Не се безпокой. Лекарите са виждали какво ли не. Това им е работата. Ако много те е срам върви при гинеколожка.
Това е нещо естествено. Щом не те е срам да се събличаш пред партньорите си, не би следвало да те е срам и от гинеколога ти.
Flower

3.   Не се притеснявай, в крайна сметка е за твое добро. Повярвай ми, с нищо няма да го изненадаш.
Д-р Хаус

4.   Съветвам те да идеш на гинеколог и то възможно най-скоро. Ще ти разкажа какво се случи с мен: малко след като започнах да водя полов живот, след всеки акт имах неприятно усещане във вагината си. След като се измиех много добре, това усещане изчезваше. След няколко месеца това усещане се превърна в ужасен сърбеж. И аз като теб не отивах на гинеколог. Когато най-накрая отидох се оказа,че имам 2 половопредавани инфекции (, а бях правила секс само с едно момче). Приятелят ми нямаше такива оплаквания, но лекарката каза, че трябва да се лекуваме и двамата. Изписа 2 вида лекарства на мен и два вида лекарства на него. Лекарствата ми помогнаха. Едната ми полова инфекция беше Тrichomona Vaginalis, a другата - Candida. Чела съм, че синтетичното бельо спомага за развитието на гъбички. Сама можеш да си направиш извода. Помоли гинекологът да ти направи цитонамазка. И ходи на контролен преглед (, който ДА включва цитонамазка) всяка година. И трябва да спазваш отлична лична хигиена!!!
Надявам се да съм помогнала.

5.   ОТ Авторката: Ходих - Доживях жена да ме пипа, но уж за мое добро - нищо ми няма само дето се притеснявах, и цитонамазка си правих и там всичко е ОК.Благодаря за коментарите