Споделена история от Здраве

Не обичам зеленчуци - как да си набавя витамини?
Здравейте хора, проблемът ми е, че от малък МРАЗЯ зеленчуци. В суров вид не ги ям, случва се понякога да хапна нещо, но е толкова рядко, че не го отчитам дори като фактор.

Знам, че е много важно да се ядат плодове и зеленчуци, но не ги харесвам и предполагам това е вредно за организма, защото съм започнал да чувствам една умора вече 1-2 години, която от нищо не отминава. Физически изследванията са ми ок, така че мисля, че се касае за липса на витамини. Ако това е така, моля посъветвайте ме по какъв начин да си набавям витамините и дали е възможно точно поради тяхната липса да чувствам тази умора?

Ям предимно месо, манджи със доматени сосове, ориз, сирене, кисело мляко, всичко което не включва почти никакви зеленчуци.

Благодаря предварително : )

Коментари

1.   Какво да Ви кажа, каквито и витамини да пиете под формата на хапчета, те са си по химичен път създадени, но по-добре ще е отколкото никакви витамини... Поразучете за възможно най-добрите хапчета под формата на натурални витамини на прах в капсули.

2.   Толкова е просто... пий мултивитамини. Съмнявам се, че умората е от това.
Витамини има не само в зеленчуците. Прочети опаковката на нещо и ще видиш. Други причини за умора са:стрес, неправилен сън(много малко или прекалено много), много мислене за глупости, малко вода, липса на движение(бавен начин на живот), липса на спорт. Покажи на тялото, че му трябва повече енергия като изразходва повече и то ще си я набави.

3.   Ами хапвай повечко плодове, тях поне не ги ли обичаш? Плодовете съдържат много от важните витамини, но все пак се насилвай понякога и зеленчуци, защото е важно!