Споделена история от Здраве

Бял равнец за редовен цикъл.
Здравейте пише Ви едно момиче на 15 години.
Проблема ми е, че цикълът ми е адски нередовен ако не си го предизвикам не ми идва така е вече от 5/6 месеца не знам какво да направя.
Аз живея само баща си понеже майка ми почина преди 3 години ако беше жива щях да се опра на нейното рамо но уви това е съдбата. Единственото което искам от Вас е да ми кажете на Белия равнец една баба ми каза, че е помагал много при нередовен цикъл аз пих от него само два пъти, но нямаше ефект, много искам цикълът ми да се нормализира, за да се чувствам здрава и след време да имам едно прекрасно семейство и децата ми да отраснат с майка и баща.
Ще бъда много благодарна за коментарите Ви, желая на всеки всичко най-добро..

Коментари

1.   Чувала съм, че помага, но в правилната доза. И на мен не ми е идвало от 3 месеца и отидох на гинеколог. Най-добре отиди и ти, а не прави това, което някой ти е казвал. Не си играй със здравето!
Успех!

2.   Ох не ми напомняй. Допреди 6 месеца бях в СЪЩОТО положение. Нормализира се от само себе си.

P. S. О, не, след седмица ще ми идва :((

Момиче на 15 г.

3.   Най-добре се консултирай с гинеколог.
Аз пия всеки ден по 3 чаши бял равнец, защото имах бяло течение и доста болезнен цикъл и благодарение на този чай се оправих.
Успех, мила и пиши какво е станало.

4.   Белия равнец на мен ми помогна за нередовния цикъл. Но при всички положения по-добре отиди на лекар, най-малкото да разбереш какво ти има, пък билките може и после да ги пиеш.

5.   Най-добре е да отидеш на гинеколог недей да го предизвикваш сама. Слушала съм, че не е полезно.

6.   Аз лично съм много доволна от белия равнец.. пих чай комбинация бял равнец, коприва и невен по една чаена лъжичка в продължение на 3 месеца.. по редовен не ми е бил цикъла.. за билките се иска постоянство и продължителност но и по 1 чаша на ден максимум 2.. не трябва да се прекалява.. не трябва да пазиш отварата повече от 12 часа и то в хладилник..

7.   На мен също не ми беше идвало от доста време. Започнах да го пия всеки ден и в края на първата седмица ми дойде и от тогава не съм спирала да го пия.

8.   Една чаена лъжичка или пакегче запаряваш и два пъти на ден поне 3месеца. Трябва да си постоянна. Но все пак не отхвърлям възможността да не ти се е регулирал още. Особено ако ти е дошло примерно преди 1-2години. Моят съвет е - гледай си кефа и лятото и не го мисли толкова :)

9.   Ако отскоро имаш цикъл е напълно нормално да е нередовен. Иначе най честите причинини за нередовен цикъл са нерви и кисти, а белия равнец не лекува нито едното. Отиди на лекар!

10.   Виждам, че публикацията е от преди много месеци, но все пак се надявам да бъда полезна.
Пила съм няколко пъти чай от бял равнец и със сигурност имаше ефект. На 27 съм и винаги съм била с нередовен цикъл. Преди 8 години ми откриха поликистоза на яйчниците. Това е синдром и не се лекува, за цял живот си е. През по-голямата част от времето пиех Ясмин, за да предизвиквам цикъла. Но като всички подобни лекарства трябва да се прави почивка. При почивката разбираше не ми идваше отново от само себе си. Не знам дали при теб проблемът е такъв, но горещо препоръчвам да се консултираш с лекар. Ако се окаже, че няма сериозен проблем можеш спокойно да опиташ с белия равнец. Изисква се постоянство. Спокойно можеш да пиеш по 2 чаши на ден. Когато ти дойде спирай и когато ти спре можеш пак да го пиеш. От всичко прочетено за него мога да ти кажа, че имал ефект на пречистване на кръвта и организма. Да, гаден е на вкус, но е по-добре да го пиеш без подсладители. Дано съм била полезна.

13.   Тъй като и аз имам нередовен цикъл, искам да попитам, след колко дни ориентировъчно трябва да ми дойде цикълът, след като пия бял равнец?

14.   До номер 13. На мен гинеколога ми каза, че трябва да пия по 400мл чай от бял равнец, като 200мл - сутрин и 200мл - вечер. Това правило го следвах както ми беше препоръчано - 5 дни и ако след тези 5 дни не ми дойде, да го пия още 5. Така че след пет дни би трябвало да ти дойде. На мен лично ми дойде. Успех! :-)

15.   Чаят от Бял равнец наистина помага, трябва обаче постоянство.

16.   При менопауза може ли да се пие бял равнец?

17.   При менопауза може ли да се пие бял равнец?

18.   Здравейте! Искам да споделя моя опит. Пих бял равнец няколко месеца по следната схема - сутрин и вечер по 200 мл, в продължение на 25 дни, като 5 дни правех почивка. Причината да го пия е това, че моят цикъл беше доста нередовен и болезнен. След белия равнец това се оправи. Нито пия лекарства, нито нищо. Цикълът ми е редовен и за първи път от както имам цикъл съм спокойна, а съм на 23 години. Благодарна съм на майка ми, която ми отвори очите и ми обърна внимание, да ми е жива и здрава. Желая успех на всички! Не забравяйте да се усмихвате. :)

19.   Белият равнец е една чудесна билка, за да има резултат от нея, както и при всички други билки, е нужно постоянство и търпение. Прочетох един коментар по-горе, според който с него не се лекували кисти-пълна глупост, кистите се смаляват и дори изчезват! :) Както народът е казал-за всяка болка си има билка. Друг е въпросът доколко съвременният човек е запознат с видовете билки и правилното им използване. Белият равнец е добре да се приема от всички жени, не само от тези, имащи някакви проблеми. направете един курс от 3 м с него (с почивки по няколко дни) и после пак ще си говорим :) Бъдете здрави, всички!

20.   Здравейте момичета, искам да споделя моя опит с белия равнец. На 16 години съм и не ми идва вече от 1 година бях при 3 различни лекари, правиха ми се хормонни изследвания и казаха, че ми няма нищо. Майка ми, ми препоръча да пия чай от бял равнец понеже тя много е доволна тъй като и тя имала подобен проблем когато е била млада. Изчетох всички възможни статии по темата и повечето коментари бяха позитивни. Започнахме с моя приятелка(тя е на 16 и досега не е имала цикъл) да пием чая сутрин и вечер на гладно: след 15 дена при приятелката ми имаше резултат, аз продължих да го пия 1 месец понеже нямаше никакъв резултат го спрях че и качих 3 кг. защото белия равнец отваря апетит.