Споделена история от Здраве

Какво мислите за полезните свойства на сода бикарбонат?
Здравейте. Наскоро чух някъде, че содата има десетки различни полезни действия. Вие вярвате ли в тях? Някога пробвали ли сте? Имало ли е при вас някакъв ефект?

Коментари

1.   Аз вечер си мия зъбите със сода ( след като съм ги мила с паста) и след известно време ме попитаха с какво си ги избелвам :))

2.   Содата има лечебни свойства ако имаш нужда от тях. Разбира се тя не е лекарство и не е добреда ес лекуваш със сода, защото вероятността да си навредиш е по висока.

3.   Главно заради това, че алкаализира организма (както локално, така и като цяло). Всички възпаления и болестотворни процеси се развиват в кисела среда (обратна на алкалната). Помага при афти, киселини в стомаха, а в комбинация с оригинален канадски кленов сироп - дори и при рак. (Jim Kelmun Protocol, http://www.cancertutor.com/Cancer02/Kelmun.html )

Подобно на нея, но много по-меко и по-глобално действие има т.нар. "жива вода", която се получава като католит в околокатодното пространство при умерена електролиза на чиста вода с прав ток. Повече информация за живата и мъртвата вода има в тази книжка: http://www.book.store.bg/p8707/lechenie-s-zhiva-i-myrtva-voda-maksim-barinov.html , която може да се намери и онлайн.

4.   Аз лично я използвам само върху лицето за ексфолиране. И мисля че ми влияе добре..

5.   до номер 1 - скоро пък ти ще гиу питаш къде да си ги оправиш.. това със содата са супер бабини рецепти, содата разрушава зъбния емайл

6.   когато ме боли гърлото го изтърквам със сода малко е гадничко, но минава много бързо.

7.   Мий си зъбите със сода и паста-хубав безвреден избелващ ефект.Накисвай си краката във вода със сода за 10минути-омекотява и ексфолира.