Споделена история от Здраве

Кучето ми е болно:(
Здравейте! Момиче на 14 години.

От няколко дни кученцето ми(йоркширски териер) почна прекалено много да лежи, много да спи, не играе(а то е много игриво)
Вчера повърна три пъти! Днес пак лежи само, нослето му почти е сухо... Говорих с родителите си за това, но те мислят, че не е нищо сериозно и отказват да го заведат да ветеринар.

Според вас кученцето от застрашаващо живота му заболяване ли е? И болно ли е всъщност? Можете ли да поставите диагноза? И как се лекува?
Благодаря предварително! :))))))))))))))))))
Моля модераторите да одобрят историята ми! :)))))))))))))))

Коментари

1.   И аз имам йоркширски териер и да, това може да се окаже много опасно, доста болести започват точно с тези симптоми. Не отлагай, а заведи кучето колкото се може по-бързо на лекар, повярвай ми наложително е!!!

3.   Щом нослето е сухо е болно! Посетете лекар ако ви пука за животното. Говори с майка ти, покажи и написаното - аз, като човек, който е отгледал и гледа кучета те уверявам - проблем има. Искайте кръвни изследвания, нека мерят температурата.

6.   ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЛЕКАР! Боже, какви са тези родители?! След като са взели куче ще се грижат за него, това не е играчка да го захвърлиш - иска ПАРИ, ВРЕМЕ И ГРИЖИ!

Изобщо не губи време!
Почти сигурна съм, че НЕ Е нищо сериозно, но с това повръщане може да се обезводни и дори да умре. Веднага на ветеринар, ще ви каже какви лекарства да давате и до дни ще се оправи!

НЕ СЕ БАВИ, МОЛЯ ТЕ!
И вразуми родителите си - покажи им какво си написала и нашите коментари!

Хора, не подценявайте болните си животни!
По добре 15-20 лв за лекар!
Живота на кучето ви е БЕЗЦЕНЕН!

УСПЕХ и пиши какво става!

7.   Болен е според мен. И може да се окаже нещо сериозно. Най- добре им обясни, а ако не пробвай сама да го заведеш, защото може да стане по-лошо ако се отлага.

8.   Обясних им, че е сериозно и го заведохме на ветеринар.

Той каза, че кучето не е болно. Направиха му кръвни изследвания-добре е. Казаха, че е повръщало, защото е преяло и е било отпаднало, защото било с празен стомах и му било лошо. Предписа ни някакви гранулки, които трябва да взима три пъти на ден в продължение на седмица, но да не яде нищо друго. И за да се нормализира му предписа хапченца, защото било възможно и коремчето да го боли.

Така де кученцето сега е добре. Следваме това, което доктора ни предписа.

И впрочем родителите ми не искаха да го заведад, защото смятаха, че не е нищо. Като видяха, че кучето не е добре веднага ме грабнаха и заведохме кучето на ветеринар, така че им ПУКА ЗА ЖИВОТНОТО! А на мен още повече.

9.   Радвам се за доброто развитие на историята, успех и здраве на кученцето!