Споделена история от Здраве

Причернява ми
здравейте имам проблем от известно време насам
такаа... когато съм легнала или седнала и искам да стана колкото и бавно да стана ми причернява и загубвам равновесие за секунда , майка ми каза че това е причинено от теглото ми един вид че съм много слаба и не се храня много и т.н винаги са ми казвали че съм слаба съм и съм около 43,44,45 килограма . Та когато стана всичко пред мен става на черни точки и се замъглява нищо не виждам пълна тъмница ужасно е но поне е за няколко сек. главата ме заболява и след малко всичко е отминало ако знаете от какво се причинява това моля споделете ? :) gs~

Коментари

1.   И аз съм по същия начин! На 13г. съм и съм 42кг. Не мисля, че е от килограмите, а от кръвното-това казаха лекари.
Не искам да те плаша, но на мен ми се е случвало и да припадам(става по-зле). :(
Нека да чуем и мнението на другите!

4.   И според мен се дължи на диетите, предполагам че постоянно си на такива.
Чисто "технически" се причинява от рязката промяна в локалното кръвно налягане.

5.   ами аз на съм, на диета и никога не се спазвала такава ям доста но не качвам килограми gs~

6.   Не е от диетите, а от рязкото ставане.

7.   И аз имам същия проблем.. Момче на 15 години 75 килограма висок 184см. Нямам проблеми с храненето, но изглежда, че качването на килограми е малко трудно при мен. Но май проблема не се крие в килограмите? Дано получим отговор на въпроса ни :).

8.   Здравей,
Това е нормално явление при рязко изправяне. Дължи се на едни кристалчета, които регулират равновесието в средното ухо. При рязкото изправяне се променя налягането и се получава няколко секундно причерняване. Не се притеснявай и на мен ми се случва когато много рязко се изправя. Обърни внимание и не прави такива резки движения изведнъж. Ако не го правиш и спре дасе появява значи всичко е ок. Ако обаче продължи се обърни към лекар. Успех и не се тормози излишно.

9.   Ниско кръвно, явно ти пада кръвното като ставаш, затова задължително нещо сладко хапваш или захар кусваш. И това причеряване е опасно, ама много. Така, че внимавай.

10.   И на мен ми се случва. На 14 години съм, момиче. Имам приятелка, която също е така. Няма нищо общо с килограмите!!! Много хора са така. Аз четох за някаква болест, но не мога да си сложа диагноза сама... та тя се казваше ортостатична хипотония.

11.   Привет. По моите наблюдения няма нищо опасно в това (всички искат да се страхуваме от неща). Хапвай си сладко и ядки, и не се давай много на диетите. И аз си припадам, но какво от това. Един път си ставам от леглото и падам(но си праснах и главата в стената), и после съквартиранта ми ме пита (а той беше в кухнята)
-Кво стана нещо ли падна?
-Ами да... тука едни работи...
-Ама на леглото?
-Да, да на леглото. :D
Кво да им обяснявам на хората.

12.   Аз не пазя диета, 48 кг съм и също бях така. На 27 съм. Ниско кръвно- да, но се оказа, че причината за ниското кръвно ми е желязонедоимъчна анемия. Сега пия желязо, витамини от група В, те отговарят за нервна и кръвоносна система и фолиева киселина. Причерняването изчезна, а наистина си ядях нормално и също като теб бях страшно притеснена, защото все ми причерняваше, колкото и да ям. Иди си направи кръвни изследвания.

14.   И на мен ми причернява когато стана рязко. Даже веднъж отидох на посещение в една болница с майка ми беше лятото и там имаше и кръвни банки и спринцовки и т. н. и на мен в един момент ми стана студено, гадеше ми се и казах на майка ми да си ходим, защото не ми е добре и в този момент ми причерня и припаднах. Беше ужасно. Кръвното ми беше паднало. Не бях слаба, бих казала нормална и дано повече такива неща не ми се случват и на мен и на други хора.. въпреки, че все още ми става гадно от спринцовки, но отбягвам да гледам такива неща ;ддд

15.   Аз от както се помня съм все така и то основно лято. На 16 съм. Установила съм, че е от рязко ставане, когато стана по-бавно и си поемам въздух през това време всичко е окей, но не го правя винаги. Майка ми е била така в пубертета и сега и няма нищо. Аз не се притеснявам.