Споделена история от Здраве

Стряскане
Пише Ви момиче, чиито проблем се изразява в следното:
Близо 4 години вече се стряскам от резки, внезапни звуци като хлопване на врата или позвъняване, кихане, дори по време на някой филм ако музиката рязко се повиши, реакцията ми е писък! тези шумове ме стряскат, като цялото ми тяло подскача придружено с вик понякога. Не знам как да се преборя с това, пречи ми случва се където и да се намирам, почти всеки ден... има още много, което да се добави като пример.
Водя спокоен начин на живот, не са ме заплашвали или да съм имала неприятности, не разбирам на какво се дължи
Ще се радвам да прочета предположенията ви :)

Коментари

1.   Непременно си направи цялостно изследване на щитовидната жлеза. Това е един много характерен симптом. Хормони, антитела, видеозон... всичко.

2.   Нормално е.
Но според мене мисля, че повече те дразнят тези звуци отколкото да те стряскат.
Искаш постоянно да ти е спокойно.
Или работата ти е свързана с много напрежение.

3.   Това кой филм е че ми стана интересно???

4.   Иди на невролог.

5.   Марш при лекаря! :)) Щом осъзнаваш, че реакциите ти не са нормални, само и единствено психолог може да ти помогне!
Успех!

6.   Тук вече трябва Violet да ти даде съвет. Той/тя дава много подходящи съвети.

8.   Оо, и аз ще дебна коментарите! Същото се случва и на мен. Включително: знам, че някой ще влезе сега в стаята, този някой е от семейството ми, всичко е наред - и като отваря - се стряскам - не винаги, но понякога. Дори съм изкрещявала от стряскането.