Споделена история от Здраве

Зъбът ми падна преди 1 година и не расте!! :(
Момиче на 15 съм, миналата година (юли 2012) отидох на зъболекар за да ми сложат шини. Зъболекарката ми каза, че имам млечен зъб и трябва да го изваде иначе не може да ми сложи шини. Извади ми кучешкият зъб горе в дясно. До ден днешен зъбът ми не расте дори не се показва (юли 2013). През месец ходя при зъболекарката ми и тя е обедена, че ще порастне. Цяла година ми се подиграваха и не се усмихвах :(. (все още нямам шини). На някой, ако му се случвало подобно нещо нека сподели в коментарите.

Коментари

1.   Имам приятелка, която е почти на 18 и е без два зъба по същата причина. Подиграват ти се, защото виждат, че се обиждаш от това, просто не им обръщай внимание. По-тревожното при теб е, че си на 15 и си абсолютно неграмотна :(

2.   Здравей и аз имах същия проблем преди години. Момиче съм, когато аз си изваждах зъбите, беше нормално и растяха всичките за месец. Когато извадих един зъб то не растеше една година, е после ми се появи мъничко зъбче и започна да ми расте, сега съм с всички зъби

3.   Това е нещо много индивидуално, но все пак отиди на рентген да видиш има ли зародиш. Макар и рядко се случва човек да е без зародиш на постоянен зъб. За по-сигурно се консултирай и с друг зъболекар.

4.   Ами понякога под млечният зъб няма зародиш. Тоест, след като той падне, няма да порасне друг. Точно поради тази причина се прави рентгенова снимка на зъба преди да се извади, за да се провери. Майка ми е на 47 и има 2 млечни зъба все още, но си ги пази.

5.   Аз съм момиче на 18 и миналата година си дръпнах подледния млечен зъб-кучешкият горе в дясно, и не знма дали е защото аз си го дръпнах, или просто е от само себе си-не расте и цяла година ходя така с дупка в устата. Реших да си го дръпна, защото просто вече не можех да гледам това малко зъбче сред другите зъби, с които има доста разлика и заради нетърпението си сега съм с 1 зъб по-малко, но това изобщо не ми пречи да се смея, давам си вид, че изобщо не ми пука и си се усмихвам на воля!

6.   На мен не ми расте също кучешки зъб. Млечният ми падна отдавна, не помня дата. Не го извадих сама, той просто трябваше да падне. На 15 съм почти и не се показва. Правена ми е рентгенова снимка и е сигурно, че има зародиш на следващ зъб. Не знам какво да правя. Много бих се радвала, ако някой даде някакъв съвет.

7.   Аз съм на 11 и съм момиче и имам същия проблеем моя зъб расте на венеца и ще ходя на невролог тази седмица
Аз чаках 2 години да ми порасне зъбa ми се беше показал отгоре на венеца но така и не слезе ако може някой да ми даде съвет.