Споделена история от Здраве

Здраве или Бочко (за акне)
1. Кой крем препоръчвате за акне и защо?
2. Има ли някаква разлика между крем здраве лека формула и крем здраве против кожни раздразнения?
3. Някой от тези кремове помагат ли и за белези?

Ж - 16

Коментари

1.   Крем здраве премахва пъпка за едно денонощие. Не се хаби отивай и купавай крем Здраве против кожни раздразнения ;)

2.   За белези не помагат. Лека формула здраве е най-добрият избор за акне, защото лесно се нанася, бързо попива и съдържа освен цинков оксид още и смрадлика и лайка които са с противовъзпалителен и антисептичен ефект.

3.   Мисля че Бочко е по-добър, пък и се нанася лесно и мирише хубаво, но трябва да слагаш по малко, защото е мазничък...

4.   Нито едното, нито другото. Имa специaлизирaнa козметикa зa проблемнa кожa. Според мен е по-добре дa рaзгледaш в aптеките.

5.   Аз лично всяка вечер ползвам крем "Здраве". Доволна съм от него.. Бочко до сега не съм използвала.

6.   За акне не ти препоръчвам нито един от двата крема. Прекалено мазни и тежки са, което не влияе добре на кожа склонна съм акне. Купи си ANCICARE- крема и почистващия лосин. За твоя проблем са повече от подходящи.

7.   Здраве

8.   Салицилов спирт 1 или 2 % и един блистер хлорнитромицин-ПОМАГА! Само сутрин и вечер и преди ъпотреба хубаво разклащаш за да не остават хапчетата на дъното ;)

9.   От №6
Извинявам се за грешката и се поправям веднага- AKNICARE

11.   Acne out е по-добре :) Само ,че е доста по скъп ..

12.   По-скоро Здраве, защото Бочко е като цяло единствено слънцезащитен и подхранващ кожата, но- и двата са мазни и това ги прави неподходящи за акне. Като за начало си вземи почистващи препарати за лице- лосион, измиващ гел, нещо подобно, и намали сладкото в диетата. После си вземи специализиран крем за акне- AKNE OUT- например. 27 лева е някъде. Ако не можеш да си го позволиш, може да се разровиш из някой каталог на Avon или Oriflame- там винаги има някакви по-евтини алтернативи.

13.   Преди години на мен ми помогна единствено Зинерит! Всякакви други глупости бях пробвала, но нямаше ефект!
Ж 24

14.   На мен пък лично„ Бочко”, ми помогна с акнето. М37

15.   Нито един от тези кремове не е предназначен за акне. Аз като малка имах акне. Беше доста отдавна. Акнето ми не беше тежко, но си имах пъпки. Особено по челото. Спомням си, че ми забъркваха в една аптека салицилов спирт и сяра. Изчистих се за 2-3 месеца. Сега съм на 37 години и имам доста хубава кожа за възрастта ми.
Бих те посъветвала да идеш на лекар и да не правиш самолечение. Иди при д-р Албена Ангелова в поликлиниката (май 29-та беше) в квартал Гоце Делчев. Добра е, водила съм там детето.

16.   Има решение за твоя проблем но не мисля че е точно бочко или здраве, купи си Перфект Фейс лосион за акне невероятен е и поне действа за разлика от акне аут и другите вече познати кремове!

17.   Аз лично използвах крем ''Здраве'' и ми помагаше , но в един момент спря да помага. Купих си крем ''Бочко'' с пантенол и витамин Е за всички сезони , и крема на ''NIVEA'' - Soft ... всяка вечер ги редувах и за около 1 седмица нямах една пъпка по лицето, но това , че нямаш пъпки не означава , че не трябва да се грижиш за лицето си , за това продължавах да се мажа с кремове но по малко и то само през деня.

18.   Aз лично използвам и Здраве и Бочко. Редувам ги и много ми помагат! :)

19.   И двете кремчета ползвам, но Бочко се нанася по-лесно и го предпочитам. В сайта на Avon продават терапия за пъпки с 2% салицилова киселина и съм много доволна, малка опаковка, но пък по-малко се използва и доста ще си го ползваш. Цената му беше около 10 лв.

21.   Пробвала съм няколко продукти на Avon и се отвратих. Не помагат изобщо, а продуктите им се тестват върху животни (вкл. Кучета). Натуралните продукти са най-добрия вариант. Обикновено слягам оцет върху белезите, по-късно зехтин като цяло за акне и накрая здраве за изсушаване на пъпки. Можеш освен това да си ексфолираш лицето със сода за хляб. За белези може да ползваш мая и мляко. Също и маските на Хималая, за почистване и за изравняване на тен.