Споделена история от Здраве

Мисля, че имам вагинални гъбички
Здравейте.
Значи правих секс без презерватив с едно момче.
Малко попрекалихме със секса - имам предвид, че го правихме доста дълго време и на следващия ден чувствах болка отдоло. Нещо като протрито. След това ми мина след няколко дена. Обаче сега след 2 седмици ме боли и сърби, когато се пипна. Мисля, че са гъбички... да знам трябва да отида на гинеколог, но не мога поради куп причини.. затова моля да ми кажете дали сте имали подобен проблем и какво трябва да направя, казаха ми да правя промивки с лайка.. ? Моля ви посъветвайте ме .. някакво лекарсво, мазило.. ??? :(

Коментари

1.   Пробвай с чесън - наистина помага

2.   Да ти кажа трябва да отидеш на преглед, гъбите са много упорити..

3.   Наистина бих искала да отида, но немога ...

4.   Гиназол и микомакс
Струват около 20 лв.
Едното е крем
Другото е на хапче.
Само,че ще искаш опаковката само с 1 хапче.
Другото,което искам да ти кажа,ако мислиш пак да правиш секс с това момче,му кажи,за да се лекува и той иначе можеш пак да се заразиш!!!

5.   Направи си промивки с вода и йод.Йодова вода.Йода убива гъбите.Със дамски душ се прави

6.   Aз не съм имала тайъв проблем ама имам позната,която щом използва носни или мокри кърпички (ароатизирани) то винаги получава вагфинални гъбички тя използва някакви багинални свещи .

7.   Съветвам те да идеш на гинеколог и то възможно най-скоро. Ще ти разкажа какво се случи с мен: малко след като започнах да водя полов живот, след всеки акт имах неприятно усещане във вагината си. След като се измиех много добре, това усещане изчезваше. След няколко месеца това усещане се превърна в ужасен сърбеж. И аз като теб не отивах на гинеколог, лекувах се сама вкъщи с бани на половината тяло с билката хвощ (сядах в леген, в който имаше топла вода, в която вода, беше изсипана отвара от хвощ). Ефект нямаше. Когато най-накрая отидох на гинеколог се оказа,че имам 2 половопредавани инфекции (, а бях правила секс само с едно момче). Приятелят ми нямаше такива оплаквания, но лекарката каза, че трябва да се лекуваме и двамата. Изписа 2 вида лекарства на мен и два вида лекарства на него. Едно от лекарствата съвпадаше - и двамата го пиехме. Лекарствата ми помогнаха. Едната ми полова инфекция беше Тrichomonas Vaginalis, a другата - Candida. Чела съм, че синтетичното бельо спомага за развитието на гъбички. Сама можеш да си направиш извода. Помоли гинекологът да ти направи цитонамазка. И ходи на контролен преглед (, който ДА включва цитонамазка) всяка година. И трябва да спазваш отлична лична хигиена!!! Сега не можеш да горазбереш,но здравето епо- важно от СРАМА!!!
Надявам се да съм помогнала!

8.   Здравей! Може да пробваш промивки с интимен душ с йод разтворен във вода . Помага. Само запомни, че не трябва да прекаляваш с йода. Само няколко капчици! Можеш да проваш и със смрадлика. Също така ВИНАГИ, преди да обуеш чисто бельо го глади, защото гадините са упорити.