Споделена история от Здраве

Проблем с изпотяването,който ме тормози много.
Здравейте, знам, че това, което ще напиша е вече написано поне 100 пъти, но все пак..
Аз съм на 14 години и имам проблем с изпотяването. Много се потя. Не мога да облека тениски(цветни) понеже се получават огромни петна, които ме смущават много. Нося попринцип черни потници и тениски само тогава не си личи.. Знам, че съм в пубертет и едва сега започвам да се развивам, но имам много приятелки, които са на по 13-14-15 и при тях такива проблеми няма. Има ли някакъв начин поне малко да намаля обилното потене? Прочетох 2-3 сайта, в които пишеше за Одорекс Део, казват че много помага, но изолира напълно изпотяването и това не било полезно.. как може да ми навреди? Впрочем използвам адски много стикове, дезодоранти предимно на Nivea Invisible, но подобрение няма.. Даже и през зимата също се изпотявах, но не чак толкова.. Моля ви дайте съвети :)

Коментари

1.   Просто посети дерматолог. Тук няма кой да ти даде кой знае къв съвет, но в никакъв случай не използвай стикове- те запушват порите и се потиш още повече. От опити знам, че нито ще ти помогнат разни стикове, „рол-он“-и и всякакви дезодоранти като "Garnier", "Fa" и "Nivea". Препоръчвам ти единствено дезодорант "Gillette" също и гела.

2.   Здравей Авторке, момиче на 15 съм и имам същият проблем като теб. Но за разлика аз вече използвах Одорекс Део, дори много хора ми го препоръчаха, но на мен вместо да ми помогне ми навреди. От него ми се получи нещо като обрив ходих и на лекар даже. Сега заради Одорекса и с дезодоранти немога да се пръскам заради обрива и съм само на някаква бебешка пудра, която не спасява много, много положението.

3.   Ползвай сух дезодорант от Rexona :-)

4.   Ако имаш наднормено тегло или си закръглен, естествено е да се изпотяваш повече, но може да е по ген, тъй като има и слаби хора, който много се потят. Съветът ми е по-често да се взимаш душ, отиди и питай в аптека, там ще ти препоръчат нещо по-ефикасно според мен, иначе ако си закръглен мини на диета, за да достигнеш за твоя ръст подходящи килограми и по този начин ще ти намалее потенето.

5.   Аз използвам одорекс, ефект има но не на 100%.
Продължаваш да се потиш, но по-малко!
Няма да ти навреди.

Ж27

6.   Хей аз също съм на 14 и имах същия проблем и отидох на аптеката и питах дали има нещо против изпотяване и тя ми даде Одорекс (розов) струва 11 лева много добре действа изобщо не се потя като го използваш за 1 път 3 вечери подред се пръскаш с него а на сутринта се измива след това минават 10 дена и се пръскаш само 1 път и го измиваш сутринта и така след 10 дена единственото условие е да не го ползваш до 24 часа след епилация или бръснене
Купи си го няма да съжаляваш!

7.   Посъветвай се с ендокринолог. Може да е дисбаланс на потните жлези или на хормонална основа.

8.   отслабни и няма да имаш този проблем