Споделена история от Здраве

Мисля, че приятелката ми има глисти
Аз съм момче на 25 години. Преди 3 месеца се запознах с едно момиче. Всичко между нас върви добре, но от няколко дни ме притеснява нещо. С нея миналата седмица за първи път правихме секс. Тя остана да спи у нас. Но след като заспа усетих, че по време на сън скърца със зъби и то доста често. Цяла нощ не мигнах. При всяко едно нейно завъртане на някоя страна поскърцваше със зъби. На другия ден ми беше неудобно да я попитам за този нейн „проблем”. Знам, че хората които скърцат със зъби имат или глисти или някакъм емоционален проблем/напрежение. Тя няма никакви емоционални проблеми сигурен съм в това. Остава въпроса със глистите. Искам да ви попитам според вас въжмоно ли е да има глисти? (Тя има и повишено слюноотделяне, в интернет четох, че това е симтом на хора заразени с глисти). Кажете какво мислите вие. И как аз да и „задам” този въпрос по-тактично. Ако найстина има глисти, какъв е шанса и аз да съм се заразил, ако има такъв. Правили сме секс само веднъж, лизал съм я, носилиа е мой дрехи вкъщи. Някой от вас страдал ли е от това, какви са симптомите, как се лекува. И какво друго би могло да бъде причина за скърцането със зъби?

Коментари

2.   Е по-голяма глупост не бях чувала. Няма глисти, спокойно. Има милион други причини. И под емоционален проблем не разбирай нещо сериозно, това може да е стрес в работата, проблеми с приятели или семейството.. Също така може да има неправилна захапка, свръхчувствителност на зъбите. Говори с нея, няма от какво да се притесняваш, само ще и помогнеш. Добре е и да посети ортодонт.

4.   Глупости, глисти!
Бруксизъм по - скоро.
Не се филмирай!

7.   Състоянието се нарича бруксизъм. Много трудно се спи с такъв човек. Има едни гумени подложки, които се поставят в устата, за да не се трият зъбите, но някои хора не могат да заспят с тях. Абе кофти работа е този бруксизъм.

8.   Олеле... е ако чуя такава глупост от мъж, така ще се завъртя, че няма да разбере кога съм изчезнала. Излагаш се, срамота е. Адски повърхностно отношение към момичето, нямала проблеми, ти откъде знаеш? Дневника ли и четеш? Освен това не се загрижил за нея, ми да не би той да се зарази с несъществуващата и болест. Ужас просто... ми кажи и, де, кажи и "Ти глисти имаш ли, МА? " И после да гледаме сеир...

9.   Приятелката ти има проблем с гаджето си....ако ме разбираш

10.   Не винаги скърцането със зъби е признак на глисти. Това повече се отнася за малки деца и за определен тип малки детски глисти (острици). Доста причини може да има за това явление. Истината е, че няма установена една причина. Теории много, но всеки лекар си има своя. Просто някои хора са склонни към това. На запад в аптеките могат да се намерят специални подложки за такива хора. Слагат се преди лягане. Не е приятно, но нали разбираш, че тя не може да контролира това! Свиква се. Щом е добро момиче и се обичате, твърде глупаво би било да се разделите заради това. В съня си човек е без отворено съзнание. Един хърка, друг скърца, трети пръцка... човещинка. Обичай си момичето и свикни с това. А, между другото, всички имаме глисти. Не е приятно, но е факт. Питай лекар, ако не вярваш.

11.   Няма как да се заразиш от нея бе човек! Споко :) А скърцанеето с зъби може да е просто навик. Питай я!

12.   Това, чи ти не знаеш, не значи, че няма проблеми. Мъжете винаги си мислят, че знаят всичко.
Жалко, че си на такава хубава възраст, а разсъждаваш като момче на 15.
Mss Sadness, 24.

13.   Глисти имаш ти, ама в мозъка...

14.   няма глисти има пренапрежение това че не го показва не значи че си няма свои проблеми обичай момичето само това мога да ти кажа

15.   И съквартирантката ми скърца със зъби, каза че цял живот е така, ходила е на лекари, като малка е носила е някакви неща по зъбите, които да и пречат да скърца, за да отвикне, но не е успяла. И определено няма глисти :)

16.   Глупости! Това, че скърца със зъби не е никакъв признак, че има глисти. Знаеш ли колко много хора имат такъв навик. Това са просто вредни навици, които почти всеки човек има. Някои си гризат ноктите, други си навиват косата около пръстите, а трети скърцат със зъби като приятелката ти. Не е много хубаво да поставяш такава диагноза на момичето заради толкова незначително нещо.

17.   Купи си вермокс две таблетки едната ще изпиеш сега, а другата след две седмици профилактично. Това е лечението.

18.   Спокойно, пич, няма страшно! Няма как да се заразиш с глисти от приятелката си. Само не трябва да правите анален секс, че да не те ухапе някой глист по онази работа. А може и да се вмъкне вътре през цепката. :-)

19.   Брато иди да те изследват може да са си хвърлили яйцата на ануса и в смисъл ти като си я близал и да си захапал некое друго яйце сериозно ти говоря късай с тая кой знае 100% може да има иди се изследвай!

20.   Да живеят N2 и 13!

21.   А ти чел ли си някаде как получаваш глисти или това са поредните хорски тъпотий. човек блиско е до акъла няма как да има сигорна сам ва 1000 % че й аз оп време на време си ги скарцам щото говоря на сън но това се случва само като сам изморена зверски. Престо й обесни положението. Нима си мислиш че ако го направиш въпросните глисти ще си пуснат крака и ще ти влязат в задника лии?

22.   Не се притеснявай излишно това се нарича бруксизъм и продават специални шини с които се спи, за да не скърцат със зъби, пък и това скърцане води и до изтриване на зъбите. Но спокойно не е заразно.

23.   Абсолютни глупости! Племенника ми скърца яко със зъби, така скърца, че някой път имам чувството, че ще си ги счупи. И на баща му така скърцат. Няма глисти!

25.   Здравейте. Мисля, че имам глисти. Искам да попитам хора, които са имали и са ги изкарали далии е страшно. Четох, че мъжките са дълги около 15-20 см, а женските- от 20 до 40. Страх ме е да отида на лекар, защото ме е страх, ако имам как ще изкарам толкова дълги глисти. Страх ме е дали ще усетя. Моля ви помогнете ми.

26.   Попрочете малко. Всички казвате, че скърцането не е от паразити. Откъде сте сигурни. Паразитите не са срамна болест, хващат се супер лесно, например от въздуха, от градския транспорт и трябва да се лекуват. Иначе си сложете етикет бруксизъм, и си скърцайте цал живот, вместо да вземете мерки.

27.   19, спука ме от смях честно.
До автора - това че скърца със зъби не е признак за глисти.. може да има някакъв стоматологичен проблем, да е подложена на стрес или напрежение в последните дни или просто навик... по-големи глупости не бях чувала.

28.   Зентел имаше едно лекарство на времето за глистите.
Ако не, вратигата, билка е, също върши работа.