Споделена история от Здраве

Моля за съвет
Здравейте. Момче съм на почти 22 г, и имам сериозен проблем. Преди 1година изживях силен стрес, махнах си едно кожно
образувание и докторите си мислеха че е нещо сериозн. Резултатите излезоха и се оказа че било
някав вирус. Но аз толкова се бях филмирал че ще умирам че няма оправия. Пак неможех да спя, на работа неможех да
ходя. Всички се чудиха кво става с мен. И така се реших и отидох на психиатър. Поставиха ми диагноза
"Тревожно депресивно разтроиство"пих антидепресанти + успокоителни, които уж трябваше да ми помогнат,
но ефекта беше нулев. Така вече се влача една година, нито се влошаам нито се оправям. Вече ям, спя, ходя
на работа. Всичко си ми е на ред, но не се чуствам същия като преди. Нищо не ме радва почти постоянно съм напрегнат.
Станах много притеснителен, срамежлив..
Та да си дойда на въпроса,
работя като барман сервитйор. Имам една клиентка със която съм споделил всички тези неща, на други не съм
споделял защото ме е срам пък и никой не ми вяра казват ми че си внушавам и че нищо ми няма. Тя ме попита веднъж
Правиш ли редовно секс. Аз направо се стаписах. На почти 22 години съм и все още не съм правил секс. И тя ми каза че,
тва напрежение и тревожност идва от това че не правя редовно секс. Това искам да попитам възможно ли е
всичкото това напрежение притеснителност, тревожност да са от липсата на секс? И стресът който изживях да е камъка преобърнал каруцата?
Моля ви за отговор или съвет защото вече незнамкакво да правя страшно объркан съм и притеснен вече 1година.
Ще се побъркам вече. Или ако не е от това възможно ли е да развия някоя болест или да се побъркам от
тази невроза? Благодаря предварително

Коментари

1.   Отговорът ти се състои във въпроса.

Въпрос: "възможно ли е всичкото това напрежение притеснителност, тревожност да са от липсата на секс? "

Отговор: "Аз направо се стаписах. На почти 22 години съм и все още не съм правил секс. "

От това е. Просто се отпусни и си намери приятелка. Но го давай по-спокойно, контролирай се малко, всичко ще е наред, по-зле няма как да стане.

Успех!

vova4ka

3.   Напълно е възможно да е т липсата на секс. По принцип хората които правят редовно секс са по-усмихнати, по-разговорливи, те са и по-усърдни в работата си и са по-щастливи

4.   Виж какво мой човек,
ЖИВОТА Е ЕДИН и ако постоянно се притесняваш как/кога ще свърши ще го пропуснеш целия. Забавлявай се на макс и живей както на теб ти харесва!
Лично според мен не ти трябват анти депресанти и всякакви други боклуци. На мен винаги ми помага като си напиша на един лист да речем "Притесненията ми са неоправдани и напълно излишни, с тях си съсипвам живота". Чета го бавно и ясно, за да може мозъкът ми да асимилира всякак думичка и съм спокойна.

7.   Благодаря много за отговорите! Много хора ми го казват че съм нервен депресиран поради тази причина СЕКСА. Но незнам как да си намеря приятелка, поради причината че кат стане дума за по интимни отношения ставам адски срамежлив. Защото си мисля че няма да се справя. Иначе и аз мисля, че ако прескоча тази граница и всичко ще си доиде на мястото. До номер 1-дано не стане по-лошо че тогава незнам. Четох че поради липса на секс може да се разболееш от неврастения а тва е много гадна невроза. И много ме е страх.

8.   Знаеш ли обикновено от къде идват страха и неувереността? От възпитанието в ранното детство. Убеден съм, че като малък родителите ти все са ти казвали "недей да ходиш там, че ще паднеш", "недей прави това", "недей прави онова", "ти не можеш", "да, бе, то така става" и други такива - да ен ги изброявам всичките. Всичко това ти се е набило в подсъзнанието и може би дори не го осъзнаваш. И сега, когато ти се налага да вземеш решение, да си по-решителен, по-уверен, по-смел, по да се вземаш на сериозно, по да си вярваш, че ще се справиш и че всичко ще мине перфектно, защото го заслужаваш, все ти изникват тези вкоренени убеждения, че си неспособен, че си страхлив и т. н. Това може да се дължи и на това, че твоите детските проблеми не са били важни никому и ти се затворил, че са ти слагали епитети "ти си лошо момче" например, че са те обвинявали за всичко, че не си имал право на мнение и др.

Сложи си ръка на сърцето, бъди честен и кажи, че е така. Ако пък не го осънаваш, направи следното. Помисли, че ще имаш приятелка и ще правите секс. Отпусни се и кажи първата асоциация, която ти дойде. Обзалагам се, че ще е "няма да се справя". Ти подсъзнателно имаш потребността да не се справяш, защото така ти е насадено от малък. Ако го осъзнаеш това нещо и си казваш "да, аз съм неуверен и еди какъв си, но това е защото в детството ми еди какво си. НО аз го осъзнавам, знам, че не е правилно и няма основание да се чувствам неуверен, защото неувереността не е заради самия мен, а заради насаденото в детството ми. Аз ще се справя, защото съм готов към промяната и ставам все по-уверен... " Нещо от този сорт. Трябва и да го почувстваш, трябва да ти става хубаво от тази мисъл, трябва да ти доставя удоволствие, да си го представяш и всчико това без да се съмняваш въобще. И когато поработиш върху самата си псих. нагласа и я промениш от "неуверен съм" към "уверен съм". Всичко ще се получи самосебе си. Трябва ти само месец-2 и си готов. Просто трябва да разнищим сам психиката си, да разбереш къде е пътрвоизточника на проблема, да го осъзнаеш и тогава ще ти е много лесно да го изкорениш, защото ще си стигнал до корена, т. е. ще се промениш из основи, а няма да лекуваш само симптомите. Ако ти искаш промяна и си готов за нея, всичко ще се оправи - просто поговори сам със себе си и се разнищи. надявам се да си схванал идеята. Колкото повече задълбаваш в това, че неуверен, толкова по-неуверен ще ставаш. Препоръчвам ти един документален филм - Тайната (The secret).

http://zamunda. net/details. php? id=245595

Пробвал съм го, работи - и в любовта, и в кариерата, и в парите, и в увереността. От теб зависи и от никой друг.

Успех!

vova4ka

9.   Това е проблема, че незнам кой е корена. Какво ме провокира да се чуствам така. Съмнявам се да е от детството не съм спиран мн мн от това и онова. Просто постоянно се чуствам депресиран и напрегнат и нямащ желание за нищо. И това стана след като се стресирах. И получавам от време на време силна тревожност кат нервна криза. Имам страхова невроза от тогава. Но нали за това писах тук да попитам дали е вузможно от липсата на сеь защото така ми казаха но явно не е там проблема :(