Споделена история от Здраве

Тежест, напрежение в главата. (Стрес или..?)
Добър ден. Нека започна от самото начало. Преди съответно 6 и 4 години съответно ми се случиха две ИЗКЛЮЧИТЕЛНО тежки събития в семейството ми. Тогава бях на 12-14 години. Сега съм едва на 18 (ще съм 12 клас). След това изпаднах в дълбока депресия и се зарибих по компютрътни игри изключително много и до ден днешен играя на компютъра по 10 часа на ден. Имало е периоди когато съм поспирал, разбира се, но е имало и такива в които 3 дни не съм излизал от вкъщи. Отначалото когато бях 8-ми клас постоянно чувствах сънливост в главата. В училище не можех да се концентрирам. В 9-ти клас към сънливостта се добави силно чувство на самотност, тежест в "душата". В 10-ти клас нещата още повече станаха по-зле защото към тях се добавиха физическа мързеливост (а аз не съм мързелив) и нервност. (През целият 10 клас ходех на изключително тежки тренировки по бокс и имменно тогава се чувствах най-добре! ). Да, до тук ВСИЧКО беше депресия и стрес т. е. на психическа основа от преживяванията. Наясно съм с това. В 11 клас (последната година която мина) спрях с бокса, но почнах да ходя на фитнес. Училище - фитнес - вкъщи 8-10 часа пред компютъра (когато бях следобяд на училище си лягах в 3-4 през ноща и ставах в 12 на обяд за училище). Това беше дневната ми програма. Сънливоста, неспособността да се концентрирам и това че физически не се чувствах добре (или може би психиката ме караше така да си мисля) продължавах да ги търпя. Ето че дойде лятото и отидох на доктор на 1 юли. Там докторът ми каза, че е сигурен че всичко е на база преживявания и че трябва да излизам, да се движа. Но, аз глупакът, още толкова почнах да не излизам и да играя на компютъра. Имаше дни от лятото в които съм играл 14 часа на ден. И ето че преди 3 дни дойде "опасността" за която пиша този пост. Изведнъж от "тежината в душата", сънливостта, невниманието, проблемите в говора, ето че и както си се събудих започнах да усещам нещо като напрежение, стяхане в главата (мозъка). Също така зад ушите (не знам дали са нерви или кръвоносни съдове) почнах да имам някакво странно чувство. Очите са ми мързеливи. В долните и горните крайници започнах да чувствам треперене. Нямам баланс. Отидох пак на доктор вчера и ми взеха само кръвни иследвания и казаха че всичко е перфектно. Въпросът е че нито главата са ми изследвали, нито нервите. Да, знам че съм изключително млад, но това не е гаранция все пак.
Наистина се притеснявам да не е идваща опасност от инсулт или пък нещо в мозъка.

Искам да кажа че съм високо природно-интелигентен човек и реалист, дори и не вярвам в бог, но не съм атеист. Също така да вмъкна, че от 15 години т. е. 3 годишен (сега съм на 18 както каах) нося очила с между 1 и 2-ри дьоптер с астигматизъм.

Моля само хора, ако може доктори които са много наясно с нещата да ми обяснят откровенно и на широко какви са вероятностите и какво трябва да се предприеме. Само не ми препоръчвайте да ходя на психолог, защото те са 17 пъти по- не добре с акъла от мен и не искам да ми промиват мозъка. Знам, че можете само с 1 пост да ми промените целият живот, затова искрено, от все сърце ви моля да кажете компетентното си и уверено мнение. Благодаря предварително. :|

Коментари

1.   Точно психотерапията който отричаш е твоята единствена спасителна лодка. Имаш два варианта - или го осъзнай сега или мини по моя път на лекарства от който после ще искаш да се отървеш и да отидеш на психотерапия. Съветвам те да потърсиш още сега читав терапевт и да започнеш веднага

2.   Е, ами като си поставил условие да ти пишат доктори, ние, дето не сме, да си мълчим. Високоинтелигентният човек изслушва всички мнения и с уважение и благодарност отсява това, което би му помогнало. Може пък да има някой, който е преживял нещо подобно и има какво да ти каже. Ама нали не е доктор... Това не е медицински форум. Тук си споделяме, съветваме се, даваме си кураж и нищо, че не бъка от високоинтелигентни. Нямам медицинска квалификация и затова ще премълча какво мисля за проблема ти. На ход са докторите...