Споделена история от Здраве

Очилата
Здравейте, на 16 години съм момче. Така ходих на очен лекар защото напоследък си присвивам очите като чета или гледам нещо-оказа се че съм късоглед. Принципно мразя да нося очила, но щом се налага... Та проблемът ми е, че се притеснявам как ще изглеждам, как ще реагират съучениците ми от тях никой не носи очила. Притеснявам се, че няма да мога да върша всичко както съм го вършил до сега. Моля ви дайте някакъв съвет ще съм благодарен.
P. s. не съм сигурен дали историята трябва да е в "здраве" или в "тинейджърски"

Коментари

1.   Животът ти вече няма да е същия, гарантирам ти го. Всички ще те намразят и накрая ще те изгорят на клада. :D
Едни очила не променят нищо, какво си се притеснил за някакви тъпи съученици. Като не те харесат да не те гледат. Все пак си подбери рамки, които да ти отиват на формата на лицето. Аз имам очила и не мога да ги търпя, но ако се носят редовно се свиква, аз просто не търпя чужди обекти върху себе си- очила, часовник, фиби, дори някои бижута. Важното е, че като си сложиш очилата ще виждаш HD!

2.   На 16 е добре... няма да има толкова подигравки. Аз нося от 4 годишен. Иначе да - трудно ще е да играеш спортове. Поне аз имам трудности щото инстинктивно си пазя очилата. Но и затова си има решение - лещи. Напоследък ги нося все по-често и мога да играя волейбол без проблем. Иначе ако решиш да си постоянно с лещи, трябва да знаеш, че лещите не могат да се носят непрекъснато, дори и тези дето могат да се носят по цял ден. Тях трябва да не ги носиш един ден в седмицата, за да почиват очите (по принцип казват, че очите се натоварвали повече от лещите отколкото от очила, макар че при мен специално не е така).

3.   Няма нищо срамно и лошо в това да носиш очила, помисли здравето или мнението на другите е по-важно... не вярвам някой да тръгне да ти се смее или друго.... но все пак ако толкова се притесняваш да носиш очила си вземи лещи.

4.   Само да Ви попитам за всички диоптри ли има лещи, защото си мисля че има само за по-малките? Поправете ме ако греша.

5.   Няма за какво да се притесняваш - и аз бях така. А ако ти се подиграват им кажи да си гледат работата и това е надявам се да съм ти помогнала. И не забравяй че няма от какво да се срамуваш. ;).

6.   И аз като теб съм късогледа и от 15-годишна нося лещи. Много са ми удобни, не ми създават никакви проблеми и се чувствам много по-комфортно. Очила си имам само за вкъщи. А иначе лещи има всякакви диоптри - и големи, и малки. :))

7.   Очилата сами по себе си няма да предизвикат кой знае каква реакция от страна на съучениците ти, нито ще променят тяхното виждане за теб. Твърде вероятно е да има някоя и друга закачка, все пак трябва да отбележат, че са ги забелязали, но това е като да отидеш с нова прическа.

По-важното е ти как ще се отнесеш към това. Ако се притесняваш да ги носиш, ако това те кара да се чувстваш неудобно, това ще го забележат, макар че дори няма да го свържат с очилата. Затова просто не се притеснявай! Отговори с насмешка, похвали се дори, или ако това не е в твоята природа, бъди сериозен и обясни, че ти е трудно да виждаш без тях и си ги носи спокойно. Нормално е, естествено е, не си се превърнал в извънземно.

Ако все пак това ти създава дискомфорт, или ти пречи в ежедневието, аз също съм за лещите - удобни са и има всякакви диоптри. Добре е да проучиш и тази опция.

Sage

8.   Мерси на всички! Взех си лещи, а очилата само За вкъщи