Споделена история от Здраве

Страх ме е, че съм болна от нещо, което не се забелязва на пръв поглед...
Здравейте! Аз съм момиче на 15 години. От известно време се чувствам зле. В смисъл, мисля че имунната ми система е здраво разхлабена, защото от два-три месеца постоянно съм болна. Болестите не се състоят само в кашлица и хрема, понякога това липсва (особено хремата), а в това да не ми се яде, да повръщам храната, да чувствам някаква внезапна умора, да ми се вие свят.

Това е странно за мен понеже до сега винаги съм била адски здрава. На година боледувам веднъж, два пъти максимум и то за кратко. Витамини не ми липсват- ям плодове и зеленчуци по всяко време на годината, а и имам от тези разтворимите, които пия всеки ден. Не може да съм бременна понеже съм девствена.

Страх ме е, че съм болна от нещо, което не се забелязва на пръв поглед, а то руши имунната ми система. Аз съм си слабичка по принцип, а сега почвам още повече да се изпивам, което е ужасно. Не искам да приличам на скелет, но не това е най-важното.

Някой чувствал ли се е така и ходил ли е на лекар, какво му е казал той. Искам да науча просто какво може да е, да проверя какво пише из интернет за болестта и ако мисля, че е възможно да е това, да кажа на майка ми да отидем на преглед. Сигурно някои ще кажат още сега да й съобщя, но не искам да я тревожа напразно. Тя си има достатъчно грижи покрай брат ми.

Коментари

1.   Хей дете, изобщо и не мисли да не отидеш на лекар, а да търсиш решение на проблема из сайтовете. Симптомите за които говориш изискват мнението на специалист и най-вече щателни изследвания. И съвета ми е да кажеш на майка си, а не както казваш да и го спестиш, защото ако е нещо сериозно какво ще и кажеш когато вече няма на къде и тогава тревогата и ще стане още по-голяма.

2.   Няма как със сигурност да разбереш какво ти има, докато не идеш на преглед... или по- скоро изследвания. Дори някой тук да има предположение, това нищо не доказва... Така, че ако трябва сама иди при личния си лекар и сподели проблема си, щом не искаш отсега да тревожиш майка си. Може би ще те насочи към точно определени изследвания, а и може да ти даде направление и да ти излязат безплатно. Късмет. Пиши какво е станало

3.   Здрасти,пише ти момче от Пловдив на 18 :).Виж да ти кажем"Отиди на доктор" евентуално при джп-то друго неможем да ти кажем,там е решението!Може да имаш някакви хормонални смущения,от сезонните промени! И пак казва мила това са предположение! Имам предвид все едно да питаш заварчик,защо кашляш ( chuckle).Разбираш ли,хайде иди на консултация и кажи какво е станало ! :)

4.   Психоза?
Просто сезона е такъв, времето е, ту топло, ту студено.Всеки се разболява.Прекалено много мисли влагаш в това и допълнително си измисляш някакви несъществуващи неща, а гаденето и т.н са доста срещани при притеснение и то напълно изкуствено наложено!
Но все пак, зада се успокоиш, отиди на лекър, но ме съмнява да ти постави някаква особено различна диагноза.

7.   На всяка цена говори с майка си и не си губи времето тук!!! Тогава ще се успокоиш.

8.   Момиче,тичай веднага на лекар.Не си прави майтап с болестите!

9.   Иди на лекар!