Споделена история от Здраве

Как сте се справяли с кандидоза?
Здавейте!От няколко дни имах странна изварообразна секреция от влагалището... отидох на гинеколог и се оказа, че е КАНДИДОЗА причинена най-вероятна от антибиотищи. Лекарят ми изписа лекарство, което не мога да намеря в аптечната мрежа (като се има в предвид, че живея в доста голям град).. казват, че е спряно от производство...Искам да попитам запознати как са се справили те с КАНДИДОЗАТА...благодаря предварително за отговорите

Коментари

1.   Здравей! И аз имах... много е упорита, да те предупредя. Едното, което ми предписаха, беше кандизол дуо- това са 2 капсули, доста скъпи, които, ако правилно си спомням се вземат по една седмично. Иначе също се слагат глобули във влагалището- по една всяка вечер преди лягане- казват се Полижинакс. Пиши дали е помогнало :)

2.   След първата поява на гъбичките, желателно е добра хигиена и то дълго време, поемане на повече витамин С и повече кисели вещества, за да може да се възстанови киселинния баланс на организма. Гъбичките се развиват добре в по-сладка среда и за това е хубаво по време на лечението, да се ограничава захарта, да се яде повече кисело мляко, или да се пие сок от грейпфрут.

За облекчаване на симптомите (сърбеж, течение, парене при уриниране), желателно е да се правят промивки с кисело мляко, отвара от смрадлика или други бабини рецепти, които няма да ви излекуват. Най-вероятно лекарят ще предпише Клотримазол, вагинални свещички за жените или друго от същата лекарствена група; най-новото в момента е Ламизил.

3.   Клотримазолът е ефикасен,както и в комбина с низорал крем,а за сигурен резултат-мазане с чесън.Успех ти желая.

4.   КРЕМ ГИНАЗОЛ-ВЛАГАЛИЩНО И МУКОМАКС-1 ХАПЧЕ-ПАРТНЬОРА СЪЩО ДА СЕ ЛЕКУВА

5.   Ще ти разкажа какво се случи с мен: малко след като започнах да водя полов живот, след всеки акт имах неприятно усещане във вагината си. След като се измиех много добре, това усещане изчезваше. След няколко месеца това усещане се превърна в ужасен сърбеж. Отидох при гинеколог и се оказа, че имам 2 половопредавани инфекции (, а бях правила секс само с едно момче). Приятелят ми нямаше такива оплаквания, но лекарката каза, че трябва да се лекуваме и двамата. Изписа 2 вида лекарства на мен и два вида лекарства на него. Едно от лекарствата съвпадаше - и двамата го пиехме. Лекарствата за мен бяха Arilin (прилага се вагинално) и Flagyl. А лекарствата за приятеля ми бяха Mycomax и Flagyl. Лекарствата помогнаха. Едната ми полова инфекция беше Тrichomona Vaginalis, a другата - Candida. Чела съм, че синтетичното бельо спомага за развитието на гъбички. Сама можеш да си направиш извода. Помоли гинекологът да ти направи цитонамазка. И ходи на контролен преглед (, който ДА включва цитонамазка) всяка година. И трябва да спазваш отлична лична хигиена!!!
Надявам се да съм помогнала.