Споделена история от Здраве

Голям ли е риска от забременяване, когато си в овулация?
Мисля, че този въпрос е от голямо значение, какво може да се каже за овулацията ,кога настъпва тя, голям ли е риска от забременяване дори и с прекъснат полов акт и без презерватив, когато си в овулация. Мерси предварително за отговорите!

Коментари

1.   А сега дружно всички да повторим:I promise to use Google before I ask stupid questions!

2.   На колко години си? Така, както пишеш имам чувството, че хал- хабер си нямаш по темата, но пък мрежата е буквално претъпкана от инфо по въпроса ти! Вземи порови малко!

3.   Пфхахахахахах нямам думи за вашата некомпетентност и въпросите, които задавате тук. Вземете да почетете малко и да се консултирате с гинеколог. Що се излагате немога да разбера. То само като чуеш овулация и трябва да се сетиш що иде реч.

4.   Тогава риска от забременяване е най-голям. Ако не искаш щъркела да те навести, точно тогава трябва да се пазиш най-много.

5.   Що за въпрос? Всяка жена би трябвало да знае кога настъпва овулацията и.При положение, че имате редовен цикъл, бил той нормален, кратък или дълъг, знаете периода на овулацията си. За нормален 28-дневен цикъл тя е между 14-тия и 17-тия ден, броени от началото на последната менструация. За кратък цикъл от 22 дни е между 8-мия и 11-тия ден. За дълъг, 35-дневен цикъл е между 21-ия и 24-ия ден.

Съществуват много признаци, по които да определите че предстои овулация:
1.Напрежение в гърдите, в резултат на отделянето на повече естрогени, което предшества отделянето на яйцеклетката.
2. Леко наболяване в областа на яйчниците.
3. Появата във влагалището на слуз без миризма и без цвят, произведена от клетките в шийката на матката. Тази цервикална слуз е обилна между 10-тия и 14-тия ден от цикъла. Тя е отлична среда за прием на сперматозоиди, благодарение на нея те могат да проникнат вътре в матката и да оплодят отделената яйцеклетка.
4. Евентуално леко кървене.

И, като заключение бих ти казала, че риска от забременяване в тези дни е 90%, защото, ако мензисът ви е нередовен, то и овулацията също е нередовна. При някои жени овулацията не настъпва регулярно или изобщо не може да настъпи от само себе си. И за да си сигурна в това кога си в овулация съвременната медицина предлага доста тестове за овулация. Така, че ползвай ги. Но и :))))) все пак ползвай предпазни средства ако не искаш да ти дойде изневиделица положителен резултат за бременност.

6.   Благодаря за отговора на №5

7.   На 99,99%, харесва ли ти?

8.   Не съм казала че незнам нищо по въпроса,но просто исках да чуя нещо по отношение на бремеността по време на овулация за това се обърнах към тези,които четат тези редове.

9.   Aйде сега сички да повторим google sukcs ? къде ли не търся и не мога да си отговоря на някои въпроси не сичко можеш да намериш сам така в тъпия google