Споделена история от Здраве

Болка в ъгълчето на окото!
От 2 - 3 дена ме боли ъгълчето на окото откъм ухото. Усещам някаква болка, като мигам. Когато го пипна не усещам болка, не е зачервено, не сълзи! Не нося лещи и не слагам грим! Може ли да е от това че преди 3 дена някъде доста плаках поради лични причини и явно съм си избърсала сълзите с немити ръце. Понякога леко отшумява, но болката пак се връща. Какво е според вас? Да ида ли на доктор? Някой изпитвал ли го е?

Ж - 17г.

Коментари

1.   И на мен доста често ми се случва и леко се зачервява, а аз се гримирам и ми е трудно, когато ме боли. Просто знай, че и при други се случва. Промивай го от време на време и го пипай само с чисти ръце, не смятам, че е за лекар чак. Ако проблема се усложни и почне цялото око да те боли, тогава потърси специалист, но за сега не е нищо сериозно.

2.   Аз съм го изпитвала. Спокойно! Не е нищо сериозно. Предполагам, че е това, което беше и на мен, но не ми се е налагало да ходя на лекар. Не съм му обръщала голямо внимание, но болката отдавна вече я няма. Ако не ти мине до ден-два, най-много седмица кажи на майка си или някой близък и ако решите отидете на лекар.
Аз съм доста по-малка, но не ми се е налагало да ходя на лекар.

Ж-14

3.   Възможно е да се е възпалило, там кожата е много нежна и тънка. Поддържай лицето си чисто, измивай с бебешки сапун и гледай да не пипаш това място. Най-вероятно ще отшуми, на всеки се случва, жив човек не може да не го заболи, засърби някъде. Ако след десетина дена не е минало, иди на лекар.

4.   И на мен ми беше така, най-вероятно ще ти излезе ечемик. Сложи му студен компрес.

Venjus

5.   На мен ми се получава от време на време, по-скоро е като леко цепнато, но не си личи. Слагай му лайка и ще мине след 2, 3 дни. Даже когато отидох на лекар и той ми предписа лайка вместо капки за очи. От немити ръце малко трудно се хваща инфекция, все пак сълзите имат огромен антибактериален ефект. По скоро си го одраскала.

6.   АВТОРКАТА: Благодаря на всички за отговорите. Попитах Ви понеже се посъветвах с майка ми и тя ми каза, че може да е ечемик, но не е сигурна. Честно казано вече отшумя и не мисля, че е ечемик. :)))

7.   Ечемикът не е ли от другата страна на окото? От към носа?