Споделена история от Здраве

Както е тръгнало така, съвсем без коса ще остана...
Здравейте .. :)

Пише ви момиче на 16 години. От месец и половина имам ужасен косопад.

Първо личният ми лекар ми препоръча да пия Ревалид капсули и да си мия косата с шампоана Ревалид. За един месец не показаха ефект - косата ми доста оредя, а самата кожа на главата ми започна изпъква (започна като че ли да белее) .

След този месец, в който употребявах Ревалид пак посетих лекаря си, за да му кажа, че няма никакъв ефект. При първото ми посещение ми беше обяснил доста работи - че можело да е от сезона , от стрес .. но да не се притеснявам, защото всичко щяло да се оправи от самосебе си след време.

Прати ме на дерматолог. Докторката ми пусна изследвания за кръв и урина ... каза че всичко е нормално.. Погледна ми и щитовидната жлеза - и тя е добре. Каза ми, че продуктите, които лекуват косопада попринцип дават ефекта си след по-продължителна употреба. В момента продължавам да пия Ревалид и да използвам шампоана.

Тааа ... според докторите съм напълно здрава. Мога да кажа, че се храня долу-горе здравословно. Имам нормално телесложение. Спортувам и излизам на разходки редовно.

Можете ли да ми помогнете със съвет - друго лекарство или маска? Защото както е тръгнало така съвсем без коса ще остана. :(

Предварително благодаря .. :)

Коментари

1.   Опитай с хининова вода-може да има ефект

2.   Имах съучени на който косата му опада напълно.Оказа се,че е получил алергия от котката си.Опита всичко,но косата му не поникна с години.Ще ти се стори гадно може би,но му препоръчахме да си маже главата с урина.Чела съм някъде,че помага мисля че беше в рецептите на Ванга.И наистина на него му поникна коса,дори си я пусна дълга.Незнам колко често трябва да се прави ,но може да опиташ.Не се шегувам.Успех

3.   Искам да попитам преси, маши и такива неща ползваш, нали ?
Може и от тях да е, в даден момент косата се изтощава.
Нищо не е вечно!
Преди да ползваш преса, има най -различни продукти с който да си намажеш косата за да предпазят косъма от изгаряне , най-малкото!

Всеки път си купувай различен шампоан и балсам.
Косъма привиква към даден продукт,и започва бързо да се омазнява или да се изсушава и пада.
Къпи се вечер за да не ти се налага да ползваш сешоар, остави косата си сама да изсъхне, сешоарът също уврежда косъма допълнително.
Надявам се да съм ти помогнала, в случай, че използваш преса един и същ шампоан и тнт.

И.И.И

4.   Пробвай шампоан и маска на италианската серия "Denisse"-против косопад.Продават се козметичните магазини на съвсем "народни" цени-шампоанът е около 3лв.,а маската не знам точно.Те са тези с жълтата капачка,защото има и със зелена и червена,които са за друго.Тези,за които ти говоря,са с екстракт от плацента.Пробвай,ако искаш :)

5.   Здравей, Аз имам подобен проблем, самоче при мен е алопеция мисля че беще и имам петно отзад на главата и едната вежда ми е няма. И аз преминах не през иследване за кръв и урина а всички възможни иследвания , дори ми манаха сливиците и пак няма ефект, сменил съм сумати лекари, личители всевъзможни рецепти, но никакъв ефект. Просто ако всичко ти е наред и нямаш "огнище" за този косопад е от стрес, притеснение и т.н. успокой се гледай напред в живота и дано имаш резултат. Единствено от теб си зависи.Успех!!!

6.   АЗ ПИХ ХАПЧЕТА -АНАКАПС-ПИХ ГИ 3 МЕСЕЦА И МИ ПОМОГНОХА-ТОВА Е ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА.35 ЛВ ЗА МЕСЕЦ НО СИ СТРУВАШЕ.УСПЕХ.

7.   Мазане с чесън против косопад.Урината също помага,но трябва да стои по 2 часа поне всяка маска- и тази счесъна също.Успех

10.   Pаботя в аптека и в нея продаваме мед. козметика. на дюкре продуктите са мн добри.анакапс за пиене струва 35.90 за един месец а също и неоптид на същата марка. всяко лечение на косопад трябва да бъде минимум 3 месеца.от кои град си ако мога да ти помогна

11.   Предлагам ти лесна и ефектна маска. В 250 гр. кисело мляко разтваряш малко парченце (по-малко от размера на локумче) мая за хляб. Държиш го да втаса и си намазваш главата . Държи се 1 час и се отмива с вода. Прави се 2 пъти седмично. Опитай, нищо няма да изгубиш. Все пак трябва да го правиш около 2 мес. за да получиш резултат. Аз в момента я ползвам, защото разкошната ми коса, след като имах глупостта да започна да я боядисвам и всеки ден я миех и сушах със сушоар, започна просто да се стопява. Хайде, дано и двете имаме успех !

12.   Послушай номер 2 мисля 4е щи ти подейства зву4и ми истинксо ;)

14.   И аз имах такъв проблем. Помогна ми Д-р Точева от В.Търново.Не се сещам за телефонния номер частния й кабинет е на ул."Никола Габровски" близо е до пазара. Ако не можеш да я намериш рецептата, с която ме излекува е:
3 суп.лъжици чемерика(това е билка) се поставя в 0.250гр. оцет + 0.250 гр. вода. Билката кисне 24 часа в оцета и водата, вари се докато остане наполовина-0.250гр. Мажат се засегнатите части(където косата ти пада) ВНИМАНИЕ!! ОТРОВНО!! Това е против косопад пробвай и аз съм сигурна, че ще се оправиш! Само не се отчайвай!!!!

15.   Това за урината е напълно вярно.. баба ми има книга ''уринотерапия'' се казва в нея се обяснява всичко за нея.. урината е като ''жива вода''(от детските приказки) гнусничко защото дори може да се пие дори когато се пие е по-ефикасна но едва ли ще имаш смелост за това се мажи всяка седмица по 1 път за 2 часа и не яж много сол.. не очаквай бързи резултати... УСПЕХ! !

17.   Пробвай с тривитаминол от ветеринарна аптека. Втрива се в кожата на главата и престоява няколко часа преди да се измие. Прави се веднъж седмично.

18.   Опитай с топла бира.