Споделена история от Здраве

Без самочувствие, заради нелеп проблем
Момиче,17 години
От 2-3 години-по-окосмена от останалите момичета
Имаше моменти в които исках да си прекратя съществуването, но не насериозно, просто моментна депресия
Засега няма подигравки, само притеснение от близост и басейни

Писна ми бе хора,Дайте възможно най-добрия съвет за трайно оттърваване,поне за 6-7 години ддз
Защо тр аз да съм така, нито проблеми с хормони, нито болест, да чукна на дърво... Искам да не ме е срам, да се справя с тази нелепа напаст, срам ме е от майка ми дори камо ли от козметици и лекари, който е минал-да каже най-добрия вариан и цени, иска ми се нищо трайно
Или поне някакви чайове или витамини знам ли да ми помогнат... бъдете човечни и помогнете

Гръб, кръст, корем, лице... всичко
Толкова ме е срам и съм в паника, че другите ме мислят за ненормална. Премахвам, но след дни отново се появява
ПИСНА МИ!!!

Коментари

1.   Първо си направи задълвително хормонални изследвания - трябва да посетиш ендоктинолог. Иначе има много съвременни начини за трайно обезкосмяване. Такива са лазерната и фотоепилацията.
Най-вавното обаче е да се посъветваш с ендокринолог. И спокойно, тези проблеми вече имат много решения.

3.   Kупи си епилатор

4.   Мила:) Няма такова животно което да те оттърве завинаги от космите. Просто се примири с тази мисъл, бъди жива и здрава, пък това е бял кахър. Махай си ги както искаш и важното е да не ти пука. Знам, че е неприятно но няма начин.

5.   Здравей,мило момиче!Не се тревожи,по-късно ще разбереш,че това са "бели"кахъри.И аз бях така (само окосмяването по гърба съм го нямала) и като тинейджърка доста се смущвах от това,но не ми попречи в живота.Срещнах чудесен човек ,забременях 2 пъти.Махам ги в домашни условия и може би това махане изисква повече време,но се свиква.Ако изследванията са ти ок-не се тревожи...

6.   Не съм съгласна, че проблема не заслужава по-голямо внимание. Само момиче, което не е засегнато лично може да го възприеме така. Децата, тинейджърите, че даже и по-възрастните мъже могат да бъдат много жестоки, когато искат да те засегнат. Погледнете внимателно разните скечове по тв - като искат да се подиграват с една жена задължително трябва да е мустаката...Отвратително! Самочувствието на такива момичета много страда. Затова, момиче, отиди да ти направят хормоналните изследвания и ако всичко наред, провери как стоят нещата с видовете епилация. В краен случай- в домашни условия.

7.   Страх и срам ме е

8.   Проблемът е и че понеже сама ги махам,са започнали да боцкат,което е ужасно и не допускам допир от момче ;(