Споделена история от Здраве

Трябва ли да се превръща в комплекс моята визия?
Имам следните притеснения. Преди около година родих, кърмих около шест месеца, а после гърдите ми се поотпуснаха и няма да върнат предишния си плътен вид, но какво да се прави? На всичкото отгоре и по корема ми останаха следи от стрии, да си призная това ме комплексира.

Преди да родя се радвах на доста хубава кожа и красив бюст, но явно трябва да се примиря. Притеснявам се това дали влияе на мъжете и дали ще повлияе на моя съпруг, защото в днешно време красавици с идеални пъпчета и силикон колкото искаш, а той обича да се заглежда по женските прелести. Ще се радвам на коментари от мъже, които имат позиция по въпроса. Благодаря!

Коментари

1.   Мила и аз след раждането съм така с бюста и стрии но...нищо немога да направя а те мъжете се заглеждат по всичко чюждо

2.   Ако истински те обича, едва ли ще е някакъв проблем.

3.   Що за глупости са това. Все пак си родила бебе и мисля, че то е по-важно, отколкото отпуснатите ти гърди и някакви си стрии!!!

4.   Не се комплексирай. Силиконовите бюстове са заблуда и лъжа. И умните мъже знаят това много добре.Няма нищо по-хармонично от естествения размер. Каквото е дала природата - тя у по-мъдра от нас. Обичай се и се погрижи да промениш това, което мислиш, че е необходимо - има хубави и ефективни упражнения за отделни части на тялото - бюст, ханш, бедра. Поглези се с някоя диетка. Не се измъчвай, а се глези ! Всичко е в главите ни ( като имаш бримка мислиш, че целия свят там се е вперил - да, ама не).

Горе главата и ще видиш как ще започнеш да събираш погледа на мъжа ти. Жената със самочувствие е харесвана жена. Това ти го казвам като жена, която е извървяла трудния път да се пребори с комплексите си. След раждането тежах цели 72кг. Сега съм 49 при ръст 160 . Успех !

5.   Стига си мислила глупости. Трябва да си горда,че си си родила прекрасно детенце. Ще се възтановиш отново, не се притеснявай. А ако твоя мъж има нещо против това как изглеждаш, значи той е едно нищо. И не си струва да се торможиш за глупости. Тези където са прекрасни са още на 15 години, и до 20 са стари баби. Я горе главата.

6.   Благодаря на коментиралите!

7.   За стриите има специални кремове и процедури: ще намалеят или дори ще изчезнат. Упорствай!
За гърдите ? - много мъже мислят, че няма нищо по-хубаво от естествената форма, било то и след период на кърмене. Не посягай към силиканави протези. Това са все пак протези. Ако съпругът ти харесва такива гърди, поговори с него, обясни му, че протезата си е протеза - това са социални моди, облъчване, промиване на мозъка, налагане на фалшив "лайфстайл" - в крайна сметка - бизнес.

Помисли от малко по-друг ъгъл: все едно мъж да се възбужда от дървен крак или стъклено око!? Ако е имало операция или малформация - това е друго.

Пише ти мъж, лекар, който е работил пластична хирургия, но промених вижданията си и се отвратих.
Може би съм краен, но представи си само - баща подарява на дъщеря си за абитурентския си бал силиконови гърди - ужас - протези на момиче хубаво като пеперуда!
Дано помогнах!

8.   Благодаря и на последния коментирал (номер 7 ), беше важно да изчета и едно мнение на мъж. Мисля, че ние жените сме доста чувствителни на тази тема, особено толкова скоро след такава голяма промяна в живота ни.

9.   Няма жена, която да не е притеснена от визията си след раждане. Факт е, че почти всички си развалят формата след това. Някои имат огромно желание да се възстановят както са били и го постигат, на други не им пука особено. Но докато един мъж те гледа с очите на влюбен, никога няма да забележи дефектите. Проблемът идва след това. Дори да възвърнеш перфектната си форма, ако той е поохладнял, няма да те забележи дори и ще се главоблъскаш защо любовницата му е по-грозна от теб и какво той е намерил в нея.

10.   Имам 2-3 излишни килограма и леки стрии в горната на част на бицепса до ключицата и от двете страни. Знам, че не изглеждам добре, но искам да отида на плаж и малко се комплексирам. Трябва ли да се комплексирам...

За справка. Аз съм мъж. Преди 6-7 години, когато ходих на плаж пак ги имах, но тогава не ми пукаше. Сега съм на около 30 г.