Споделена история от Здраве

Антидепресанти Есцитил
Някой случайни да е пил такива? Някакви отзиви. Предписаха ми заедно с Ксанакс, но и двете са в наистина много малки дози. По четвъртинка. Момиче на 20 съм. Наложи ми се да отида на психиатър, зараади ПА на обществени места и ми изписаха това. Също така психиатъра ми каза, че трябва да нарпави и една психотерапия, но аз не съм сигурна затова. Търся мнение и се надявам да намеря такова тук. Благодаря!

Коментари

1.   Тази комбинация е явно много разпространена. Ксанакс намалява тревожността. Част е от групата лекарства наречени бензодиазепини. Антидепресантът Есцитил, съдържа есциталопрам. Те въздействат на серотонина в огранизма. Дават енергия и обнадеждават.

И следва мойта история... Момче на 22 съм аз. Като бях на 19 за първи път ми изписаха антидепресант поради повишена тревожност на обществени места подобно на твоето, а и не само на обществени. Пих го.. чувствах се
една идея по-добре. Минаха към 5-6 месеца и смятах, че мога да го спра. Спрях го и се чувствах като преди. Проблемът беше, че аз не бях направил нищо да премахна причините за проблема и естествено всичко се върна както преди.

Реших да действам без тъпите лекарства. Като станах на 21 изпаднах пак в някаква безнадеждна ситуация, много тежка депресия. Нормално като не си оправям проблемите и не действам, за което съм си виновен само аз и никой друг. Тогава се наложи да отида на психиатър. Той ми изпита точно твоя вариант - бензодиазепин антидепресант. Естествено имаше резултат. Дали ще е внушение или си действат не знам, но резултат имаше. Чувствах се добре. И тогава осъзнах, че това е най-глупавото ми решение, което съм правил. Тъпите лекарства не лекуват, а премахват симптомите. Да не говорим, че прецакват мозъка. Особено този ксанакс убива чувствителността. Това е все едно ако си счупиш крака цял живот да взимаш обезболяващи и той да си седи счупен.

Можеш ли да ги пиеш цял живот? Отговорът е не! От личен опит знам, че организмът привиква, особено към бензодиазепина и трябва да се увеличава дозата, за да има съшият ефект. Лекарите знаят това, но не са честни към пациентите си.

http://drbenkim. com/ten-most-dangerous-drugs. html
Погледни номер 7. Бензодиазепините са по опасни от амфетамините...

Пих я тази комбинация около 6 месеца и като видях, че това си е баш самоубийство я спрях. Спрях е неправилно, изведнаж и имах доста тежки 1-2 месеца, но понеже спортувам не беше толкова тежко.

От една година не съм пил тези тъпи лекарства и за първи път се чувствам толкова добре без тях. Ходя на психотерапия от 3 месеца, спортувам всеки ден, чета всеки ден книги, медитирам.

Истината е в психотерапията. Тя лекува, а не лекарствата, които просто премахват симптомите. Тренирай си начина на мислене. От мислите ти идва всичко. Най-вече тези, които са вкарани в подсъзнанието. Това е просто един лош навик, който трябва да се промени.

Моят съвет е да махнеш тези тъпи лекарства, които не лекуват ми просто ти отлагат оправянето и да започнеш да ходиш на психотерапия, йога, някакъв спорт редовно, да медитираш.

Ако наистина имаш ПА, то твоят проблем не се оправя трудно с психотерапия. От психотерапевт до психотерапевт има огромна разлика. Ако психотерапевтът почне да ти търси причините вместо да ти каже какво да правиш, за да се оправиш... замени го.

2.   Аз не знам нищо за това лекарство, но искам да те посъветвам да избягваш лекарствата принципно. Ако състоянието ти позволява, опитвай и други начини: билки, йога, самовнушение, не свиквай с химията.

3.   От авторката: Благодаря много, най-вече на Но. 1. За сега ще си пия хапчетата, защото не се чувствам добре и нямам време са алтернативни начини, но заедно с хапчетата другата или по-другата седмица започвам психотерапия, живот и здраве!! Всичко хубаво от мен, усмихвайте се!