Споделена история от Здраве

Хашимото с високо кръвно?!
Здравейте, по принцип кръвното ми е ниско, но понякога без причина се изнервям и го вдигам доста. Възможно ли е да е от щитовидната (откриха ми Хашимото)? Но то обикновено върви с ниско кръвно, на какво тогава се дължат тези скачания на кръвното? Както си седях в офиса, без да се изнервям изведнъж получих паник атака и качих квърно, но нямаше външни фактори, които да ме изнервят, нито мислих за лоши неща. Може ли да е нещо преддиабетно?

Коментари

1.   Ако имаш предозиране на ел тироксина, може да се получат тези паник атаки.
При мен се беше получило по същия начин. Коригираха ми дозировката, т. е. намалиха ми я.
Беше нещо страшно - сърцебиене, та чак подскачах с ударите на сърцето. Няма ми нищо на сърцето, нито диабет.

2.   Хашимото има всяка втора жена. Болестта има изключително разнообразни симптоми и много индивидуални при всеки човек. Да, може да бъде причина за скокове на кръвното, но за това би могло да има и други причини. Поддържай връзка с ендокринолог, следи редовно хормоните (ако лекарят не е казал друго, 3 пъти годишно е съвсем добре) и спазвай предписаното лечение. Аз от 2 години съм на хормонално-заместителна терапия и се чувствам много, много по-добре. Не търси под вола теле, не свързвай всеки симптом със синдрома. Ако спазваш назначеното лечение, може да си живееш съвсем нормално. Хормоните ще се приемат до живот, но се свиква.

3.   Така мила, на майка ми също и откриха същото заболяване на щетовидната жлеза. При нея също имаше подобни случай. Казахме на личната й докторка след което тя каза, че това може да е скрит диабет. Направихме изследвания, но при нея нямаше нищо. Ако искаш провери някъде или просто направи изследвания.

-Dreck

4.   Аз съм с Хашимото, но съм с ниско кръвно. При Хашимото е нормално отвреме-навреме да ти се " разтуптява" сърцето. След като обаче си с високо кръвно, най-добре не търси съвети в интернет, ами се консултирай с ендокринолога си.

5.   В 5% от случаите хашимото протича с така наречената хашитоксикоза или хипертиреоидизъм, така че е възможно нивата на тиреоидните хормони да са високи и да покачват кръвното ;)

6.   Паник атаката ти е от Хашимотото, а в следствие от нея си качила кръвно.

7.   Отиди на лекар.

8.   Е, не, тоя път модераторите наминаха и себе си. Четвърти ден никой не поглежда сайта. Нямам думи...

9.   Две не съм жена обаче.

10.   А възможно ли е кръвното да е от киста в зъба и възпаление на синусите, защото имам и двете? Заради това често имам парене и тежест в лицето и заради това по-лесно се изнервям и вдигам кръвно.

12.   Бяхте прави, започнах да взимам хормон и за първи път от детството си се почувствах нормален човек - без депресия и тревожност. Но после пък хормоните ми отидоха на хипер функция и ми ги спряха. От тогава не съм ги пил и се чувствам все без енергия, ледени крайници, депресия. Пробвах какви ли не билки и илачи и нищо не помага. Ще започна отново да си пия лекарствата.