Споделена история от Здраве

Преглед при личния
Може би мрънкането ми да ви се стори смехотворно и може да сте прави, но все пак аз самата се чувствам ужасно всеки път, когато трябва да отида при личния си лекар. Няколко години такъв ми беше една жена, но замина някъде и сега съм при един мъж. По каквато и причина да отида при нега, винаги иска да ме прегледа със стетоскопа., няма значение дали съм отишла, заради болки в ухото, или заради дразнене в гърлото или дори за направление, ей така винаги трябва "профилактичен" преглед със стетоскоп на дробовете. Хубаво, но личната ми лекарка никога не ме е карала да си свалям сутиета е как пък тоя всеки път ме кара да го свалям и всеки път ме кара да си поемам въздух по 5 минути до състояние в което вече ще припадна само и само да съзерцава гърдите ми повече време а докато мести стетоскопа по гърдите ми очите му ще изхвръкнат от орбитите. Направо е ужасно, чевствам че човека явно е някакъв переверзник. Ужас. Питах го докторе, защо да свалям сутиена? Той казва защото ми пречи, сваляй го. Та въпроса ми е нужно ли е действително сутиена да бъде свалян при прослушване със стетоскоп. Моля ако някой наистина е запознат да ми отговори.

Коментари

1.   След като се чувстваш некомфортно при него, що не го смениш?

2.   1. Ако не можете да смените лекаря си просто се научете да казвате "не" на някои излишни според вас манипулации. Или го попитайте поне веднъж каква е причината да ви преглежда белите дробове винаги. Да не би да сте имали някога пневмония бронхит или друг белодробен проблем?
2. За това че дълго време трябва да дишате при преслушването ще ви предложа да го правите по-бавно и ако може с широко отворена уста. Така ще ви се облекчи некомфортността.

3.   Съгласно " Пропедевтиката по вътрешни болести и хирургия"
Пациента се съблича гол за дадената област. Също важи и за слушане. Не е правилно да викаш дигни блуза, дигни сутиен, да слагаш слушалката в чашката и прочие. Има си правила в медицината, които трябва да се спазват. Ако на някой не му е комфортно при даден лекар, да отиде при друг.
Поздрави!

4.   Ако нямаш такива оплаквания за подобен преглед, наистина не е реден този преглед. Може да смениш личния си лекар през юни или декември месец, когато не си доволна от него.