Споделена история от Здраве

Събуждам се по средата на нощта и след това не мога да заспя
Здравейте! Момиче съм на 17 години. Имам този проблем вече втора година и честно казано много ме измъчва. По принцип заспивам малко трудно, но не това ме притеснява, а факта, че почти всяка нощ около 3 часа се събуждам без да има конкретна причина. Общо-взето ми се събират средно по 4-5 часа сън, което е ужасно малко. Когато наистина ми се доспи отново, то вече е станало време за ставане... Поради това, когато съм на училище все идвам недоспала и ми се доспива супер много по средата на учебния ден. Ако по-късно през деня имам тренировка става още по-зле и вече нямам сили да си науча уроците. Мои съученици са ми разказвали как това им се е случвало понякога, но при мен е постоянно и май съм за лекар.

Не пия, не пуша, не пия кафе и/или други енергийни напитки, храня се обилно, тренирам плуване поне два пъти седмично. Понякога се "освинвам" с доста шоколад и с други "ненужни" храни, но едва ли е от това. Ползвам често компютъра си, а когато имам неотложни проекти стоя до към полунощ, чела съм, че и това пречело на съня. Матракът ми е чисто нов и много комфортен, но противно на очакванията ми и това не помага.

Дотук няма нищо необичайно в режима ми (според мен), но нещо ме навежда над мисълта, че може и да е на хормонална основа или защото хапвам недостатъчно плодове и зеленчуци. Ще съм благодарна, ако ми предложите вашите решения на безсънието, а също към какъв лекар би трябвало да се насоча :)

Коментари

1.   Когато не можеш да заспиш, вземи една книга и чети така книгата ще те унесе бързо. Ако нямаш нощна лампа си вземи

2.   Аз бях така, събуждах се обаче в 5 часа, трудно заспивах, бях в стрес, явно на това се дължеше. Пробвай с валериан няколко пъти да видим как ще ти подейства. А иначе личния би трябвало да ти помогне, а евентуално да те пренасочи към някакъв специалист ако прецени.

3.   Здравейте! Аз също имам такъв пробле от няколко дни се будя в 4:00-4:30 няма значение по кое време съм си легнала.. Кажете ми това нормално ли е.

4.   Аз съм като тебе, но така съм от поне 20 години - не мога да спя с други хора, защото някой като мръдне се събуждам и после не мога да заспя. Даже в момента пиша в 4 през нощта. От опит мога да кажа, че мястото на спане и посоката са от голямо значение. Знам, че хората пренебрегват тези неща, защото са загубили усета за тях, но те имат значение. Има зони с негативна енергия във всяка стая (потърси в Google за мрежа на Хартман), и ако спиш на тях ти се нарушава баланса в енергийното тяло, а оттам и проблем със съня. А многогодишно спане в такива зони води до болести и рак.

Другото нещо е яденето преди лягане - опитай да приключваш с всякакво ядене преди залез слънце - така храната ще има време да се смели и когато си легнеш ще си с празен стомах. Също така, изпразвай мехура и червата преди лягане - аз винаги спя добре, когато ми е леко на корема. Чай от маточина и мащерка преди лягане също помага.

5.   И аз съм бил като теб, дори все още ми се случва от време на време, като се събудиш, кажи една молитва към Бог в името на Исус Христос да те пази от злото. Поговори със свещенник, присъсвай на служби, вземи си светена вода за вкъщи, пий от нея и напръскай дома си, говори със свещенник да се изповядаш и вземеш причастие.

6.   Аз пък лягам 11 12 вечерта, снощи заспах в 11 и се събудих днеска в 4 сутринта... чувствам че имам страшно много сила, но съм от 8 до 5 на работа и знам че ще трогна в 12 на обяд няма да мога да се движа... случва ми се понякога... не често и не постоянно предимно когато съм изстина ла и ме мъчи кашлица...

7.   Мастурбирай, това ще те приспи, не се шегувам напълно сериозна съм и аз често се будя и това ме спасява.

8.   И аз съм така от няколко месеца. Даже сега е 04:17, събудих се преди един час. Мале ако някога съм знаела, че ще се събуждам всяка нощ като по команда в 3, просто щях да го подмина или нещо такова. И аз сега търся решение, дано да го намеря иначе ще откача скоро време.

9.   В момента съм буден в 3:50, като съм буден от половин-1 час и като се събудих ми стана изведнъж прекалено много топло. И друг път е ставало, но по-късно и по-рядко - най-рано 6 и нещо и после се въртя постоянно и то минава време за ставане. А сега пък е толкова рано и не мога да заспа, а ме карат. На 15 години съм.